Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Steins;Gate 0

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Gutosaw 6.01.2020 02:35
  Miyano Mamoru
  Prawie zapomniałem jak fenomenalnie odegrany jest Okabe. Interpretacja tej postaci przez Miyano Mamoru jest perfekcyjna. Świetnie radzi sobie zarówno w scenach dołujących, zwykłych rozmowach, komedii i jako Kyouma – hiperbolizowany szalony naukowiec. Moment, w którym Kyouma wraca jest niezwykły. Wzruszający, dodający otuchy, a głównie dzięki temu jak ten głos jest podstawiony. Chapeau bas!
  Moim zdaniem tylko Bon (z Rakugo) grany przez Ishidę Akirę dorównuje temu voice actingowi, chociaż z trochę innych powodów oczywiście.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  DzwonekM 12.10.2018 19:01
  Co i jak ?
  Mógłby mi ktoś wyjaśnić jak wygląda chronologia Steins Gate ?
  Pierwsza część to Steins;Gate, następnie Steins;Gate: Oukoubakko no Poriomania odcinek specjalny,a zaraz po nim film Steins;Gate: Fuka Ryouiki no Déjà vu. Czym dokładnie jest Steins;Gate 0 ? I czy w grę trzeba koniecznie zagrać? Gra jest kontynuacją zaraz po filmie ?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Lain 29.09.2018 20:37
  Słabe
  Ogólnie słabo.
  Duża część serii to słabe okruchy życia, słabe głównie dlatego, że nie poczułam, żebym się coś więcej dowiedziała specjalnie o starych bohaterach, a nowi bohaterowi w większości są beznadziejni:
  Dziewczynka o smutnej przeszłości.
  Sztampowy zły, który wyjawia swoje niecne plan nie wiadomo po co. Chyba tylko po to, żeby wpisać się w cliche.
  Postaci dodane bez sensu i nie wiadomo po co, np. Fubuki, które były dorzucone chyba tylko dlatego, że były w VN i miały tam jakąś większą rolę, ale w samym anime nie odegrały żadnej roli i można się ich było całkowicie pozbyć.

  Maho, jako jedyna jak tako się broni.

  W drugiej części jak już zaczyna się coś dziać, to te sceny akcji są tak słabe, że aż żal i momentami wygląda to jakby wyciągnęli je z parodii.

  Ogólnie cienko, miała raczej nadzieję, że pójdą w zwiedzanie światów i pokazywanie co by było gdyby*, a nie kiepściutki haremik/romansik w pierwszej części, i mocno taką sobie akcję w drugiej.

  *Jak rozumiem w VN Okabe np. trafia do świata, gdzie Związek Radziecki przetrwał. Szkoda, że tego nie użyli. Miałoby spore szanse być lepsze niż robienie ze Steins Gate 0 serii o chłopcu z traumą i jego haremie. Z drugiej strony, jak już Okabe wylądował w tej przyszłości, gdzie toczy się III wojna światowa, to szału zdecydowanie nie było, więc pewnie nawet jakby poszli w stronę pokazywania możliwych alternatywnych światów, to by to położyli.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  MrParumiV18 29.09.2018 02:29
  Steins;Gate 0 po 23 odcinku
  Na głębsze konkluzje na temat ów serii przyjdzie jeszcze pora i na pewno coś tutaj napiszę od siebie w przyszłości, ale tak w wielkim skrócie osobiście uważam (nie znam gier w ogóle, dlatego swoją opinie wyrażam tylko i wyłącznie jako widz serii anime), że pierwotny steins był lepszy. Zerówka do 20 odcinka była bardzo dobra, wiele aspektów pokazać musiała, aby końcowe wydarzenia miały sens, ale mimo wszystko często one nużyły. Po 21 odcinku powrócił stary dobry SG co spotęgowało mega pozytywne odczucia podczas seansu końcówki sezonu.

  Teraz chciałbym zapytać czy mam racje twierdząc, że Steins Gate 0 jest tak naprawdę midquelem? Ponieważ z tego co widzę sprawa ma się następująco.

  Steins Gate > 1­‑24 odcinki
  Steins Gate 0 (rozpoczyna się w 23 odcinku Steins Gate, podmieniając ów odcinek, zastępczym, alternatywnym specialem, który uruchamia nowy drugi wątek w którym Okabe nie decyduje się podjąć drugiej próby ratunku Kurisu) > 1­‑23 odcinki (następuje koniec wątku i główne zakończenie obu serii następuje w 24 odcinku Steins Gate). Czyli w sumie można stwierdzić, że mamy dwie serie. Film oczywiście pomijamy w tym momencie.

  1. Steins Gate – trwa dokładnie 24 odcinki.
  2. Steins Gate 0 – trwa dokładnie 22 odcinki (SG) + 1 odcinek specjalny + 23 odcinki (SG0) + 1 odcinek (24 odcinek SG) = 47 odcinków.

  Aaaa i jeszcze jedno, mam rozumieć, że Czarny Okabe, ten który w ostatniej scenie wyruszył w przeszłość ratować Suzuhę i Mayuri tak naprawdę przestanie istnieć, gdy w przyszłości, a dokładniej za 11 lat w tej przyszłości, w 2036 roku ta malutka Suzuha (oczywiście gdy już dorośnie) skoczy w przeszłość i ją zmieni? Jeśli coś pomieszałem, to Help! :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ryuu 28.09.2018 10:50
  Będzie troszkę spoilerów z VNki. Boli mnie to że marnowano czas na jakieś zabawy a świetny materiał został pominięty.

   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Zachajv 28.09.2018 02:47
  Zastanawia mnie od dłuższego czasu sposób myślenia postaci w tym anime i szczerze mówiąc nie jestem wstanie zrozumieć idei poszukiwania Steins Gate.  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ephant 27.09.2018 20:22
  8/10
  Generalnie znowu Steins Gate – są stare postacie jest klimat jest jakość jest nostalgia, ale jednocześnie to już nie to, bardziej ponure i kolorystycznie i dlatego że Okarin większość serii jest w depresji, miejscami akcja za bardzo się wlecze; kto widział pierwszą serię ten obejrzy, a kto nie ten niech najpierw obejrzy pierwszą.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 27.09.2018 12:28
  Steins;Gate 0 po 22 odcinku
  Jestem trochę w tyle za odcinkami, bo większość pewnie już widziała ostatni, a ja na razie jestem na przed ostatnim i mogę w końcu napisać, że prawdziwy Steins w końcu powrócił! Późno bo późno (przedostatni odcinek), ale lepiej późno niż wcale. ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Rinsey 27.09.2018 01:11
  Koniec
  Rewelacja! Akcja, relacje między postaciami, napięcie, a przede wszystkim ten niesamowity ładunek emocjonalny! Po prostu rewelacja! I nawet zwracanie uwagi na takie szczegóły, jak coraz częstsze puszczanie motywu głównej serii im bliżej było końca Zero. Jedno z najlepszych kontynuacji poprzednich lat, jedno z najlepszych anime, jakie oglądałam.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  ryuu 25.09.2018 21:37
  Ostatni odcinek
  No i prawdziwe zakończenie anime dostaniemy dopiero w OVA. Nieźle.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ryuu 25.08.2018 02:43
  Odcinek 20
  Odcinek 20 będzie dopiero emitowany 5 września. Czyli za tydzień brak odcinka.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  rorek 16.08.2018 17:29
  Tsukihime
  Virgin Soul
  Steins;Gate 0

  Co łączy te anime?

   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Farathriel 10.08.2018 01:33
  Nie.
  W porównaniu do skondensowania fabularnego pierwszego Steins;Gate, Zero jest marną namiastką tego czym mogłoby być w rzeczywistości. Postaci są nudne, nie mają tyle charyzmy połączonej z wiarygodnością co te z pierwszej serii. Autorzy wpletli niepotrzebne zapychacze i sceny typowo fillerowe i fanserwisowe.

   kliknij: ukryte  Nota bene ku mojej sadystycznej uciesze nad nieszczęściem bohatera, który dostaje prztyczek w nos od samego Boga, za zabawę elementem natury rzeczywistości.

  Z drugiej strony chwilami mam takie odczucie  kliknij: ukryte 

  W zalewie tego wszystkiego przynajmniej anime nie cierpi na znienawidzone przeze mnie „Deus ex machina” jakie pojawiało się okazjonalnie w pierwszej serii.

  PS. Dopiero odcinek 17 daje jakieś takie „O, to to, właśnie tak. To wreszcie pachnie choć trochę jak stary dobry Steins;Gate”.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 8.08.2018 04:19
  Steins;Gate 0 po 16 odcinku
  Wiem, że chyba za bardzo odpływam z takim porównaniem i jestem też po kilku, ale mimo wszystko to mi wygląda na:

  Re:Zero: Subaru ogólnie wybiera Emilię, a mimo to Rem go wspiera.
  Steins Gate 0: Okabe ogólnie wybiera Kurisu, a mimo to Mayuri go wspiera.

  Nawet jeśli materiał źródłowy całkiem inny, to studio to samo. Nawet jeśli rodzaj historii, gatunki i świat przedstawiony całkiem inny, to pojedynczy zabieg kadrowy bardzo podobny. W 16 odcinku Steins – 21:50 i w 21 odcinku Re Zero – 22:52. Wiem też, że występują przeciwne emocje, ale nawet… coś mi tu śmierdzi, i bynajmniej tym razem nie jestem to ja. Ale wróć… w ogóle to czemu mi się chciało to sprawdzać?! Dobra… nie istotne. Chyba jednak coś mi jest. xD

  Co do odcinka, to niezłe jaja się szykują, a gry nie znam, więc jeśli wyjdzie wszystko po mojemu, to…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  MrParumiV18 8.08.2018 03:16
  Steins;Gate 0 po 15 odcinku
  This is trolling?! Bo nie wiem… -_-
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  ryuu 18.07.2018 21:03
  Odcinek 14
  Dobry odcinek i co najważniejsze anime wycięło najgorszy plot twist z VN. Teraz tylko czekać na ten arc i już do końca będzie dobrze.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  MrParumiV18 17.07.2018 12:31
  Steins;Gate 0 po 13 odcinku
  No już za dużo by było tych „pati” (party). Co odcinek to była praktycznie impra, xD a nawet zajeżdżało od tego powoli dobrą komedią. Całe szczęście, że ten na siłę tworzony do tej pory ciężki klimat za pomocą np. soundtracku w końcu daje jakieś sensowne owoce. Końcówka mocna i liczę, że teraz się rozkręci na miarę pierwotnego Steinsa.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  turkawka 7.07.2018 00:05
  odcinek 13
  No, no.. teraz zrobiło się naprawdę gorąco
  Może jeszcze coś z tej serii będzie? ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  rorek 3.07.2018 15:32
  auć
  VOL­‑1
  Steins;Gate 0 – 2,638
  Steins;Gate – 19,141
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Rinsey 21.06.2018 18:55
  po 11 ep 11/10
  Póki co wciąż podtrzymuję, że ta seria to czysta perfekcja. Obok tytanów, to będzie mój największy zachwyt w roku.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  rorek 21.06.2018 15:08
  po 11ep 6/10
  Oby druga połowa była lepsza, bo na razie to obok VEG, to największe rozczarowanie roku.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 4.06.2018 12:23
  Steins;Gate 0 po 8 odcinku
  Nie chcę mi się za bardzo rozpisywać nad min. doskonałością scenariusza płynącą z pierwowzoru, ale żeby uspokoić ciekawość wspomnę, że po obejrzeniu owego epizodu przeanalizowałem dokładnie cały pierwotny tytuł bramy steina, jak i te dotychczasowe osiem odcinków teoretycznie drugiego sezonu. Wypada przyklasnąć i tyle. Jak na razie brak błędów logicznych, wszystkie punkty kulminacyjne, zdania wypowiadane przez postaci i sceny wiążące poprzednie wydarzenia z obecnymi nie zawierają nieścisłości, że aż strach. Nawet taki mały szczegół jak wzmianka słowna Okabe „chwila”, wypowiadana w scenie przy Kurisu, jak ma on wrócić do pierwotnej linii czasowej z tej serii, przy której dostajemy również kilka scen z poprzedniego sezonu, perfekcyjnie nakierowujące widza do dedukcji z której wszystko później wynika i jest równocześnie przyczyną i skutkiem obecnych wydarzeń. Czy również treść smsa „nie wchodź” z tej samej sceny wysłany za pomocą Okabe przez Kurisu do siebie samej w przeszłości z tej linii czasowej w której Mayuri nie żyje, po to aby powstrzymać ciąg wydarzeń powodujący przeżycie samej siebie (Kurisu) – amazing! Trochę naukowo­‑socjologiczny bełkot mi się włączył, ale samo to stwierdza fakt jak na razie doskonałości historii w CAŁEJ SERII (do 8 odcinka „0”) Steins:Gate.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 10
  Rinsey 18.04.2018 23:49
  Perfekcja...
  Absolutnie przedoskonała kontynuacja. Ładunek emocjonalny, muzyka, animacja, jestem absolutnie przezachwycona!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Bitess 12.04.2018 21:21
  Ma ktoś dostęp do opisu poszczególnych wydarzeń z pierwszej serii, filmu oraz speciala? Chciałbym sobie wszystko uporządkować przed zaczęciem S;G 0.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime