Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Hataraku Saibou

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Byczusia 15.11.2020 18:15
  9 odcinek
  Widzę, że ktoś inspirował się Naruto
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Rulu 22.04.2020 22:20
  Jestem na tak!
  Anime fajne, podobało mi się. Z początku trochę martwiłam się, że będzie to dla mnie nudne (no bo co w końcu ciekawego może się dziać w serii o komórkach?), niezrozumiałe i humor mi się nie spodoba. Okazało się, że nie było się czego obawiać :). To naprawdę fajne, edukacyjne anime, które powinny wychodzić częściej. Wszystko w każdym odcinku jest jasno tłumaczone i obrazowane. Ogólnie to uwielbiam gijinkę, a te postacie wyglądają świetnie. Szczególnie polubiłam Neutrofile – całe białe, nawet ich skóra jest niemalże biała, oraz te oczy, no świetnie zostały zrobione :D, ich uniformy też są w porządku :) (wgl to przypominają mi Neara z Death Note), lubię też ich charakter i to, że krew fajnie kontrastuje z ich bielą (mogliby się częściej myć xD). Ogólnie wszystkie postacie bardziej lub mniej polubiłam (może Eozynofil leciuuuutko mnie irytowała ale ją też da się lubić :) ). Grafika była w porządku, całkiem ładna. Z kolei ending tego anime był uroczy ^^.

  Ogólnie anime sprawiło, że podczas oglądania bałam się nawet podrapać, bojąc się o życie tych wszystkich komórek xD. I weszłam chyba na nowy poziom empatii, darząc współczuciem komórkę i to do tego rakową… Sprawiło też, że jestem bardziej świadoma tego co dzieje się w moim ciele. Mam większą motywację by zadbać o siebie, o swoje zdrowie i pomóc tym samym moim małym pracownikom. Ogólnie to czuję wdzięczność wobec mojego organizmu, że dzięki niemu żyję. I mimo że może to głupio brzmieć, uważam że docenianie takich rzeczy jest bardzo ważne :).
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Chmura 6.11.2019 14:20
  Ograniczenia wiekowe
  Oglądałam, podobało się, ale… Jest taka sytuacja, że mój ledwo dziewięcioletni bratanek, jest zafascynowany medycyną i wielkim fanem wspomnianej kreskówki „Było sobie życie”. Więc gdy dowiedziałam się o istnieniu tej serii ucieszyłam się wielce i zamierzałam młodemu podrzucić. Na szczęście najpierw sama ją obejrzałam. Młody nie obejrzy, jest za młody. Nie chodzi o trudność terminologii, ani o dramatyczne sceny katastroficzne, tylko o wyjątkową, nastawioną na efekciarstwo brutalność, która może i bawi, w pewnym wieku, ale na pewno nie jest odpowiednia dla dzieciaków z podstawówki i ich młodych mózgów. Mój bratanek akurat nie tyle by się bał, co raczej dostał by jakiejś głupawicy od tego, bo jeszcze nie umie nabrać odpowiedniego dystansu do takich treści. Trochę to przygnębiające, bo seria niewątpliwie przekazuje wiedzę w ciekawy i zabawny sposób, a jest w sposób prymitywny ograniczona.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Windir 29.08.2019 21:29
  10-/10
  Rewelacja. Nie mogłem się oderwać. Kapitalny desing komórek i „świata”. Dla mnie idealne stężenie wiedzy na odcinek. Sporo terminologii jest powtarzanej i jednocześnie rozszerzanej w kolejnych epkach – więc nie należy się zrażać dużą ilością nowych pojęć na ekranie na początku. Minusik malutki za zbyt obszerne retrospekcje „z dzieciństwa”. Chcę więcej!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  PaSaT 6.04.2019 17:53
  Przecież to jest genialne!
  Jasny gwint, śmieję się przez łzy co odcinek. Jeżeli Japończycy z taką radością podchodzą do nauki, nie dziwię się, skąd u nich taki rozwój technologiczny. Przecież przy tym można spaść z krzesła! :D Rechoczę i śmieję się do rozpuku. Wspaniale zrealizowany komedio­‑dokument.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Rrrrr! 27.10.2018 23:17
  Aaach na jutubach to anime analizuje jeden lekarz i mu się podoba <3 Wpiszcie sobie „real doctor reacts to cells at work”
  Kocham kiedy animce rozchodzą się po szerszych kręgach odbiorców <3
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Lina 25.10.2018 11:25
  Ta zniewaga krwi wymaga.
  Recenzja w haniebny sposób stara się ignorować bądź marginalizować istnienie najistotniejszych postaci całego anime czyli płytek krwi, których nieobecność sprawiłaby, że nawet głos Kany Hanazawy oraz najlepiej wyjaśnione zawiłości działania ludzkiego organizmu nie przykułyby znacznej części widowni oraz nie wyzwoliłyby chęci dbania o swoje zdrowie tak jak zmagania z otaczającą rzeczywistością tych malutkich ciałem, ale wielkich duchem istotek.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Impos 1.10.2018 00:16
  Czemu to miało tylko 13 odcinków? :(
  Nawet nie wiem czy można liczyć na drugi sezon w przypadku takiej serii…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ephant 29.09.2018 20:52
  8/10
  got było sobie życie vibes
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ursa 22.09.2018 21:20
  matko sadzonko, sama prawie dostałam wstrząsu z wrażenia przy dzisiejszym odcinku… wow.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Easnadh 14.08.2018 20:34
  Odcinek 5 to najpiękniejszy obraz reakcji alergicznej, jaki widziałam w życiu. Śmiałam się przez łzy. Moje kichanie juz nigdy nie będzie takie samo!*

  *tzn. najprawdopodobniej niedługo zabiją mnie wyrzuty sumienia, że robię moim komórkom taki rozpiernicz zwykle do kilku razy dziennie ;___;
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  korsarz 11.08.2018 17:54
  gdzie można obejrzeć?
  Czy ta seria będzie kiedyś dostępna na Netflixie? Szukałem i nie znalazłem. Z góry mówię, że nie mam Crunchyrolla i średnio mi się uśmiecha kupowanie dodatkowej platformy dla jednej serii.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Kamen 26.07.2018 18:21
  Wytłumaczcie mi, dlaczego powinienem to oglądać.
  Strasznie wysokie notki ma ta seria.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  ZSRRKnight 13.07.2018 14:32
  Płytki krwi są stanowczo za słodkie…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Saarverok 9.07.2018 23:23
  Z niczym innym mi się nie kojarzyło, ale czo czeba brać, by takie story wymyszleć :D Całkiem spoko, obrobiłbym temat w innym klimacie, na moje zniszczony, umierający organizm dałby sporo refleksji widzom.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Koogie 7.07.2018 21:36
  Było sobie życie w wersji japońskiej, to naprawdę jest idealny opis tego anime. I tak, pierwszy odcinek był całkiem zabawny.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime