Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Sirius the Jaeger

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  gilgamesz2 19.11.2023 17:47
  ładnie i tak lubię
  Od początku do końca porządnie wykonana animacja. muzyka porządna ale dekla nie zrywa za to dźwięki jak strzały z broni krasy samochodowe czy wykolejenie pociągu itp. dla mnie genialnie, choć rzadko zwraca się na to uwagę. Historia może sobie być, nie zauważyłem nic specjalnego choć ogląda się dobrze. Postacie sese
  nie irytują i nie zaskakują, ogólnie można polecić.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kaczka 25.08.2023 13:56
  Ależ to była droga przez mękę… Niby nie ma w tym anime nic, co by mnie kategorycznie odrzuciło, ale też nic nie przyciągnęło. I co najgorsze, zupełnie nie polubiłam się z głównym bohaterem, a akurat on tutaj był bardzo istotny i wszystko kręciło się wokół jego motywacji, które były mi zupełnie obojętne. Na plus – oprawa audiowizualna. Na szczególny minus (ale to już trochę poza tematem) polski dubbing… Zauważyłam, że wypowiedzi w polskiej wersji zawsze są trochę wolniejsze, ale tutaj aktorzy głosowi już chyba momentami po prostu sylabizowali.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  uruseloki 25.12.2018 22:26
  Ja jestem zachwycona seria jedno z trzech najlepszych anime ostatnich trzech sezonów. W końcu coś mniej obrażającego inteligencję widza :>
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 4
  Patka 22.12.2018 16:01
  Czytam recenzję, bardzo dobra, z jednym się jednak nie mogę pogodzić – że w dwóch pierwszych akapitach poświęconych wampirom nie ma najmniejszej wzmianki o „Shiki”. To przecież najlepsze anime (a na pewno jedno z lepszych) o wampirach i jeśli już podawać przykłady, powinno się ono wśród nich znaleźć. No, serio mi przykro, kurde. :(

  Czy ktoś jeszcze pamięta fabułę Trinity Blood albo Black Blood Brothers?


  Ja ostatnio oglądałam ten drugi, więc pamiętam. :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Kamen 21.12.2018 21:56
  Seria ma polski dub na Netflixie…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 5.10.2018 08:12
  Seria jak się okazuje ma sporo wad i niewiele zalet. Za dużą ilość bohaterów drugoplanowych, którzy nie stają się bezpłuciowi i bezbarwni. Główny bohater jest takim standardowym dzieciakiem z tragedią w tle. Wampiry są strasznie kiczowate. Fabuła nie jest super wybitna. Z zalet, to chyba tylko nie najgorszy design postaci po dobrej stronie barykady. No ale mimo tylu wad nie są to wady kardynalne. Ani postaci, ani fabuła nie są tragiczne. Seria jest zwyczajnie taka sobie: 5/10, spodziewałem się więcej.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Patka 4.10.2018 21:14
  Średnie anime, pierwsze odcinki dawały nadzieję na coś lepszego. Mało ciekawi bohaterowie, żaden nie dał się specjalnie polubić, zwłaszcza grupa Łowców, która, jak już ktoś zauważył, składała się z samych sztampowych bohaterów. Niepotrzebna postać dziewczyny i wątek romansowy (choć nawet nie wiem, co można to tak nazwać), nic kompletnie nie wzniósł, tak samo jak postać Klarveina i jego wynalazki, nie wiem, po co był ten wątek czy może raczej – nie został dobrze wykorzystany. Ograny do bólu konflikt między braćmi także nie wzbudził we mnie emocji, zakończenie było przewidywalne. Kiepsko też przedstawili zmianę w myśleniu Yuliy'ego –  kliknij: ukryte  – nie zagrało to, brakowało może jeden sceny czy dwóch, by lepiej to przedstawić. W ogóle serii nie ma emocji albo jest ich niewiele. A, i zupełnie nie przemawia do mnie przedstawienie w tym anime wampirów, za bardzo przekombinowali i chcieli zrobić coś oryginalnego wymieszanego z typowymi cechami tej rasy, jakie znamy z innych produkcji, koniec końców wyszło jednak kiepsko. Mogłabym się przyczepić do wielu innych kwestii, ale sobie daruję, najważniejsze zgrzyty już wypunktowałam. Na plus kreska, ładnie anime wygląda, podoba mi się wygląd najważniejszych postaci, zwłaszcza Mikhaila. Ale to tylko tyle.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 3.10.2018 01:25
  Koniec końców to całkiem przyjemny, średni akcyjniak z wampirami. Nie należy się po nim spodziewać zbyt wiele.

  6/10 – aczkolwiek po ostatnim odcinku miałem spory dylemat(czy nie obniżyć oceny), bo  kliknij: ukryte  jest słabym zagraniem.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 4.08.2018 22:08
  Jest OK.

  Fajny klimat, grafa i sensownie to wszytko prowadzone. Podoba mi się też dbałość o szczegóły, oddanie epoki. Bohaterowie może sztampowi (nastolatek cichy­‑mściciel, choć muszę przyznać że dosyć ułożony, mięśniak, kokietka, rozwydrzony gnojek i stonowany „hakasej” jako przywódca) ale nie da im się odmówić sympatyczności.

  Jak utrzymają poziom, będzie naprawdę solidniak.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kamen 31.07.2018 23:53
  Nierówne
  Miejscami OK, miejscami bardzo nudno.
  Trudno mi jednoznacznie ocenić tę serię.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 11
  Lina 28.07.2018 12:16
  Jak na oryginalną serię (i, jak sądzę, o w miarę poważnym tonie) ma ona chyba możliwie najbardziej nieoryginalnie brzmiący, żeby nie powiedzieć żenujący, tytuł.

  Nie wiem kto w Musash-... znaczy się w P.A. Works wymodził coś tak obciachowo­‑odrzucającego, ale podejrzewam, że urządzili sobie konkurs na najbardziej krindżowo­‑tandetny tytuł, i tak powstał „Sirius the Jaeger”.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Maxromem 16.07.2018 22:34
  Jaki jest cel robienia szczegółowych teł, skoro ohydne samochody w 3D od razu rzucają się w oczy i skutecznie przysłaniają wszystko inne?

  A tak po za tym, to nudne i wtórne.
  Odpowiedz
 • Kamen 16.07.2018 22:15:25 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Saarverok 15.07.2018 19:15
  Całkiem spoko, ładnie to wygląda i nie przynudza. Jeszcze za mało by konkretniej ocenić, ale już sama trochę bardziej oryginalna kreska daje mi nadzieje na coś lepszego niż średnia seria.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  vries 14.07.2018 11:55
  Pierwszy odcinek zapowiada nawet niezłą serię akcji. Coś czego dawno nie było. Niestety to, że dawno nie było może sugerować, że dalej nie będzie. Zobaczymy. W każdym razie warto zerknąć.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime