Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Toaru Majutsu no Index III

 • Avatar
  A
  Dantelion 7.06.2019 16:26
  Chaos
  Totalny chaos – wygląda to tak, jakby ktoś w walizce chciał upchnąć zawartość kontenera, ciężko to na trzeźwo oglądać – ale znowuż po paru głębszych, człowiek by się porzygał od ciągłych przeskoków wątków i akcji.
  To nie tylko najgorszy Index, ale także jedna z najsłabszych adaptacji jakie widziałem.
 • Avatar
  A
  rool 25.04.2019 00:09
  Ciąg dalszy dzieciaków „z niesamowitym wiekiem typowym dla japońców” biegania po mieście i zabijania się. Są niesamowici japończycy, przeczytałem kilka novelek ich, w poza tym „złotym wiekem lat 16” to 28 lat idzie sie na emeryturę.
 • Avatar
  A
  Saber 5.04.2019 19:00
  26 odcinków bez sensu, ładu i składu. Ani to nie było specjalnie ładne, ani sensowne, w efekcie to co działo się na ekranie stało mi się wręcz obojętne. Co się stało z postaciami które tak lubiłam? Końcówka bez żadnego impaktu. Masa zmarnowanego potencjału. Ból i smutek. Tak jak poprzednie części Toaru to były dla mnie takie 8 i 9/10 (poza Endymionem) bo po prostu szalenie przyjemnie mi się je oglądało i bardzo lubiłam bohaterów i klimat serii, tak tutaj najwyżej 4/10. Bosze, co to było. Szkoda strzępić klawiatury, dajcie Railgun 3 na poprawę posmaku po tym potworku. No i mam nadzieję też, że Railgun jednak utrzyma swoją jakość… Bo z Acceleratorem jakoś wielkich nadziei nie wiążę.
 • Kamen 23.03.2019 14:55:27 - komentarz usunięto
  • Saber 23.03.2019 16:50:19 - komentarz usunięto
   • Kamen 23.03.2019 17:17:07 - komentarz usunięto
    • Luur 23.03.2019 19:49:31 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  OwO 18.03.2019 11:32
  Warto?
  Oglądałem pierwszy i drugi sezon. Nie było to złe, taki troszeczkę mocniejszy średniak, chociaż strasznie mnie irytowały wątki religijnie.

  O ile magia i nauka dawały radę, tak wątki religijne to w najczystszej postaci festiwal „cringu”

  Były one tak tandetnie zrobione, że przewijałem odcinki. Wszystkie te postacie związane z kościołami w ubraniach rodem z tanich hentajców, irytujące lolitki czy po prostu żenujące postacie, które zaniżały poziom tego anime o co najmniej 5 oczek w 6 stopniowej skali.

  Z drugiej jednak strony odcinki związane z nauką to jak niebo, a ziemia, które ratowały te anime(Railgun>Index) o wiele ciekawszymi wątkami i postaciami.


  Moje pytanie brzmi, czy 3 sezon to nadal taki festiwal religijnej żenady? Czy jednak jest tych wątków kościelnych mniej bez 10 letnich zakonnic w stroju z majtkami na wierzchu rodem z hentaja.
  • Avatar
   Slova 18.03.2019 18:19
   Re: Warto?
   O ile magia i nauka dawały radę, tak wątki religijne to w najczystszej postaci festiwal „cringu”

   No właśnie magia w tym świecie wywodzi się z religii i to jedno i to samo. Niemniej autor zrobił dobry research i dobrze zaadaptował wiele magiczno­‑religijnych teorii do praktyki w dziele.

   Wszystkie te postacie związane z kościołami w ubraniach rodem z tanich hentajców, irytujące lolitki czy po prostu żenujące postacie, które zaniżały poziom tego anime o co najmniej 5 oczek w 6 stopniowej skali.

   No to właśnie tak magia w tej serii wygląda, przecież właśnie powiedziałeś, że to dawało radę?

   III sezon leży nie dlatego, o czym piszesz, ale dlatego, że jako adaptacja nadaje się do śmieci. Nic nie da się z tego zrozumieć bez pytania o pomoc osób zaznajomionych z pierwowzorem, a po przerwie kilku lat od poprzedniej serii już w ogóle.
   • Avatar
    OwO 18.03.2019 20:43
    Re: Warto?
    Trochę źle to ubrałem w słowa.

    Chodziło mi o to, że o ile sama magia i wątki z nią są OK, tak cała ta otoczka religijno­‑kościelna jest do niczego.

    Nie jestem osobą religijną, ale to po prostu jest tak bardzo żenujące, że odechciewa się oglądać widząc osoby związane z religią i kościołem chrześcijańskim biegające z majtkami i cyckami na wierzchu, gdzie ta religia jest dosyć radykalna i normalnie taką kobietę by prędzej na stosie spalili, niż pozwolili jej pełnić jakąkolwiek funkcję w kościele ;)

    Wiem że to anime i fikcja, ale mi się to po prostu źle ogląda.

    Poza tym ilość „cringu” jest przeogromna. No i te nieśmieszne i sztampowe wstawki pełne fanserwisu jak „HAHA NO WPADŁ JEJ USTAMI W MAJTKI HE HE HE JAKIE TO ŚMIESZNE” Prawie jak CHŁOP PRZEBRANY Z B A B Ę w polskim kabarecie ;)

    No ale skoro widzę, że ta kontynuacja leży pod innym względem to sobie daruje.
   • Avatar
    Zachajv 19.03.2019 03:03
    Re: Warto?
    Index to takie fajne anime, że aby je dobrze ogarniać najlepiej poczytać sobie o wspominanych w serii postaciach, organizacjach czy innych niezrozumiałych nazwach na wiki, jeśli się w to zagłębi to zrozumie się dlaczego są ludzie którzy naprawdę uwielbiają to anime. 1 i 2 sezon widziałem 3 razy więc przy 3 również dobrze się bawię ;).
    • Avatar
     Slova 19.03.2019 17:46
     Re: Warto?
     No jak w drugim sezonie pojawia się nie tylko ITEM, ale SCHOOL, GROUP i inne organizacje z miejskoszkolnego podziemia, bez jakiegokolwiek wprowadzenia, to w ogóle nie idzie się w tym połapać.
     • Avatar
      Kamen 19.03.2019 18:54
      Re: Warto?
      Chyba w trzecim?

      W każdym razie mnie to wsio rybka, dopóki nie skopią kolejnego Raildexa. Bo to jednak półka wyżej niż Index.

      Z kolei manga Acceleratora ponoć kiepskawa.
      • Avatar
       Zachajv 21.03.2019 18:24
       Re: Warto?
       Railguna, Raildex to nazwa nadana przez fanów aby w skrócie mówić o obydwu seriach railgunie i indexie.
 • Avatar
  A
  Kamen 17.02.2019 15:52
  WWIII
  19

  Nie chcę zapeszać, ale póki co na 2 odcinki WW3 mamy dwa mega odcinki.
  Frustracja Acceleratora pod koniec 19 odcinka to jest jakiś majstersztyk.

  I tak właśnie, moi drodzy, pokazuje się emocje w chińskich bajkach. Nie jak w jakiejś Trzustce, gdzie postacie są drewnem. Nie jak w jakimś Tarczowniku, gdzie wszystko jest wymuszone do bólu. Tutaj jest to moim zdaniem zrobione perfekcyjnie – 19 minuta 26 sekunda na Crunchyroll. Wszystko zagrało – emocje, fabuła, animacja, gra seiyuu. Autentycznie w 100% kupiłem frustrację Acceleratora.

  Adaptacja jako całokształt jest kiepska, ale ten arc daje radę. Nawet mniej więcej wiem, o co chodzi (nie czytałem LN). No i akcji jest sporo.
  • Avatar
   Slova 18.02.2019 17:48
   Re: WWIII
   Nie wiem, ja dalej nie rozumiem połowy rzeczy które się dzieją.
   • Avatar
    Kamen 18.02.2019 20:08
    Re: WWIII
    Znaczy, ja np. dalej nie wiem, skąd w ogóle mamy nagle WW3, ale czy to ważne? Sceny z Acceleratorem i Hamazurą w zupełności wystarczają do czerpania przyjemności z tej bajki, imho.

    Touma jest do zaorania. Ogólnie mam wrażenie, że od czasów podzielenia fabuły na 3 protagonistów, Touma wyraźnie odstaje od reszty.
  • Avatar
   Nemak 18.02.2019 19:42
   Re: WWIII
   Odstaw to co bierzesz bo widocznie ci szkodzi ;)

   Ta „perfekcyjna” frustracja to jest w co drugim średniaku gdzie mamy nastoletnie dramaty ;)

   Twoje fanbojstwo tej bajki nie pozwoli ci nigdy na nią spojrzeć szczerze, a szczerze to jest index 2 i 3 to dno.
   Wszystko sztuczne i nudne. No i oczywiście wszedzie wciśnięty fanserwis żeby się nastolatki śliniły bo rysowanych majtek ;)

   • Avatar
    Kamen 18.02.2019 20:06
    Re: WWIII
    Czyli gdzie niby? Bo ja raczej rzygam dramami w anime. Takie sceny to teraz nawet przewijam, bo w tym wieku już mnie to męczy. Ogólnie to jest chyba zawsze najsłabszy element, może z paroma wyjątkami. Np. te akcje w Dororo nie są takie męczące (motyw z tą laską i dziećmi), ale to pewnie zasługa tego, że manga powstawała w czasach, kiedy tanie dramy nie były modne. Tak mi się przynajmniej wydaje.

    No adaptacje są kijowe od drugiego sezonu, bo mocno poganiane. To studio zresztą też nie jest zbyt dobre. Ale akurat ten ostatni arc i ta konkretna scena w moim mniemaniu bardzo ładnie zrobione.

    Swoją drogą >fanbojstwo, kiedy ja mam problem ocenić ten sezon na więcej niż 7. Ale ty masz dziwną teorię.
 • Avatar
  A
  Kamen 8.02.2019 20:29
  WW3
  Opening do ostatniego arcu to sztos.
  [link]
  • Avatar
   Weiter 10.02.2019 17:03
   Re: WW3
   Wizualnie jest całkiem dobry natomiast muzyka.. Moje uszy..
 • Avatar
  A
  rool 15.12.2018 03:18
  Cieszy mnie że dowiem się jak to będzie z tą Wojną, ale te skróty które zastosowali to niech ich cholera weźmie. Jest spójność, ale brak płynności przejścia z jednego wydarzenia do drugiego. Wolałbym już przeczytac mange albo powieść, tyle że brak polskich tłumaczeń. Niby tam mangę tłumaczą fani, ale i tak zatrzymali się w połowie drugiego sezonu anime.
  • Avatar
   Zegarmistrz 9.02.2019 20:41
   Prawdę mówiąc to nie jest wina anime. W powieści też to wszystko było przedstawione bardzo skrótowo. Po prostu materiał wyjściowy był kiepski. A wiadomo z czego bicza nie ukręcisz…
   • Avatar
    Kamen 10.02.2019 15:34
    Przecie te tomy mają tyle materiału, że mogliby dać 50 odcinków i byłoby mało.

    Ja wiem, że przed 40 wzrok już nie ten, ale nie wypisuj takich głupot.
    • Avatar
     Zegarmistrz 10.02.2019 16:33
     Jestem większym badassem, niż ty kiedykolwiek byłeś lub będziesz, a wzrok jest najlepszym z mych zmysłów.

     Przeto powiadam: o gorszą chałę, jak późne tomy Toaru trudno. Autor chciał złapać za wiele srok za jeden ogon i nie wyszło. Akcja kupy się nie trzyma. Między scenami są przeskoki. Błędy logiczne i konstrukcji świata maskowane są żenującą nawalanką. Kazuma zapomniał, co było główną zaletą jego twórczości.

     Jak czytałem to, to już wiedziałem, że na trzeci sezon nie ma co czekać, bo dobry na pewno nie będzie.
     • Avatar
      Slova 11.02.2019 20:57
      [link]

      Tu masz wytłumaczenie wszystkiego, co dizało się w 5 odcinku w odniesieniu do LN i tego, co zostało pominięte. Jak widać autor miał wszystko ładnie poukładane.
   • Avatar
    Slova 10.02.2019 17:17
    Jesteś pierdzą osobą, która to mówi. Dotychczas wszystkie braki anime wynikały ze słabej adaptacji, tyle. Serial muszę oglądać wraz z osobą, która mi tłumaczy, co i dlaczego, bo czytała pierwowzór i ogarnia sytuację.
    • Avatar
     Kamen 10.02.2019 17:24
     No bez książek to raczej w ogóle nie idzie wykminić, o co chodzi w tym wszystkim. Tak jak mówiłem, spokojnie starczyłoby materiału na jakieś 51 odcinków. A dostaliśmy 26.
     • Avatar
      Zegarmistrz 10.02.2019 18:04
      Adaptowali tomy 15­‑22, czyli 8. W pierwszym i w drugim sezonie adaptowali po 7. Przyjęto więc identyczną formułę jak wcześniej. Co więcej: tomy jakoś drastyczniej nie różnią się od siebie formatem. Późniejsze są jedynie symbolicznie dłuższe od pierwszych (o jakieś 20­‑30 stron). Tak więc nie: materiału wyjściowego nie było na 51 odcinków.
      • Avatar
       Kamen 10.02.2019 19:15
       Pierwszy sezon miał 1­‑6 i przy 4 odcinkach na tom wychodziło to nawet nieźle. Gonić zaczęli dopiero od drugiego i ten oglądało się znacznie gorzej, przynajmniej mnie.

       Przed trzecim sezonem udało mi się ponownie obejrzeć poprzednie i pierwszy sezon był lekko dwa razy lepsze od drugiego. Ten jeden odcinek więcej potrafił robić tak duża różnicę. Chociaż mogła to być też kwestia lepszego pocięcia książek.
      • Avatar
       Slova 10.02.2019 20:21
       Ale oni wycinają wydarzenia i informacje tak zupełnie od czapy, czasem sa mniej istotne, czasem bardziej. Akurat mam na bieżąco wyjaśniane, co wywalono i dlaczego to było istotne dla fabuły.

       Druga sprawa to prezentacja treści. Tu się już nawet nie starają tego dobrze zrobić.
    • Avatar
     Zegarmistrz 10.02.2019 18:20
     Zgaduje, że tą osobą jest Xilin. O ile pamiętam od dawna (od 2012?) nie zgadzamy się w ocenie nowelek Toaru.

     Mnie one z tej serii wyleczyły. Po prostu widziałem już, że nie ma nadziei.

     Nie potrafię powiedzieć, czy trzeciej serii nie da się oglądać bez jej znajomości. Mam tak zaspoilerowane, że wyglada dla mnie, jak zestaw ilustracji i zwyczajnie nie umiem się odciąć.
     • Avatar
      Kamen 10.02.2019 19:17
      Wiesz, przy twoich kontrowersyjnych ocenach (9/10, gdy coś nawet na MAl­‑u jest bardzo nisko) raczej bardzo łatwo się z tobą nie zgodzić. Trochę hipsterski gust waćpan masz.
      • Avatar
       GoToHell 10.02.2019 19:37
       A co to za jakiś z pupy argument? Czyli jak się nie jesteś mainstreamowym lemingiem to twoja opinia jest mało wiarygodna? xD I od kiedy średnia z mala jest jakimś wyznacznikiem?

       Według tej logiki to z twoją opinią o tarczowniku też łatwo się można nie zgodzić, bo jak widzę bardzo po tej bajce ciśniesz mimo że na malu większość ludzi ocenia ją wysoko.
       • Avatar
        Kamen 10.02.2019 20:02
        Argumentem bym tego nie nazwał. Po prostu zwracam uwagę, że akurat Zegarmistrz ma dość specyficzny gust (w sumie chyba żadna jego recenzja mi się nie podobała) i jakieś dziwne widzimisię, toteż nie dziwi mnie taka sytuacja.

        Nie, nie chodzi o to, czy jest wyznacznikiem. Po prostu na MAL­‑u naprawdę ciężko jest mieć niską notkę (bo wysoką dość łatwo). Więc to tym bardziej dziwne. Na Tanuki zresztą jest tak samo pod Double Deckerem.
      • Avatar
       Zegarmistrz 10.02.2019 20:10
       Kiedyś modne było takie powiedzenie:

       „Jedz kupę, miliony much nie mogą się mylić”.

       Myślę, że zamyka ono temat pisania recenzji pod dyktando ocen z MAL­‑a.

       Rola krytyka polega właśnie na tym, by wskazać dzieła wartościowe, zwłaszcza, jeśli pozostają niedoceniane.
       • Avatar
        Kamen 10.02.2019 20:18
        „Jedz kupę, miliony much nie mogą się mylić”.

        Gdybym był złośliwy, to dodałbym, że ten cytat najczęściej pada z ust hipsterów.

        Rola krytyka polega właśnie na tym, by wskazać dzieła wartościowe, zwłaszcza, jeśli pozostają niedoceniane.

        W takim razie jestem niezmiernie ciekaw recenzji Kaijiego na Tanuki. Sam sobie przeczysz.
        • Avatar
         IKa 10.02.2019 20:20
         Moderacja uprzejmie informuje, że dalsze komentarze nie dotyczące serii, a dotyczące wyższości/niższości ocen na MALu i subiektywnego punktu siedzenia przedpiśców będą kasowane.
        • Avatar
         Zegarmistrz 10.02.2019 20:34
         W takim razie jestem niezmiernie ciekaw recenzji Kaijiego na Tanuki. Sam sobie przeczysz.

         Nigdy nie słyszałem o tym anime.
     • Avatar
      Slova 10.02.2019 20:22
      Xillin, Otoshimgami i pewnie Jeszce ktoś by się znalazł. AKurat do tego pula się nie ogranicza, warto popatrzeć na japońskie fora, tam wyraźnie widać, co ludzie mają do zarzucenia nowej adaptacji.
     • Avatar
      Xillin 12.02.2019 23:52
      Zgaduje, że tą osobą jest Xilin. O ile pamiętam od dawna (od 2012?) nie zgadzamy się w ocenie nowelek Toaru.

      Czuję się wywołany.

      Na pewno nie od 2012, na IRC­‑a tanuki wszedłem gdzieś 2014 pierwszy raz, a wcześniej w ogóle nie byłem tu aktywny.

      Generalnie Index ma swoje wady, ale to anime ssie bo adaptacja jest okropna, gorsza od poprzednich które już miały poważne problemy z priorytetami (pomijane były ważne sceny, zostawiane komediowe i fanservice'owe).

      Adaptowali tomy 15­‑22, czyli 8. W pierwszym i w drugim sezonie adaptowali po 7. Przyjęto więc identyczną formułę jak wcześniej. Co więcej: tomy jakoś drastyczniej nie różnią się od siebie formatem. Późniejsze są jedynie symbolicznie dłuższe od pierwszych (o jakieś 20­‑30 stron). Tak więc nie: materiału wyjściowego nie było na 51 odcinków.


      Pierwszy sezon adaptował 5 2/3 tomu, drugi sezon adaptował prawie 8. Problem jest taki, że od mniej więcej dwunastego tomu Kamachi zaczął pisać znacznie bardziej gęste pod względem treści tomy, także mimo niewiele większej długości jest tam znacznie więcej do zadaptowania (i z powodu większej ilości informacji przekazywanych przez narratora jest to trudniejsze do zadaptowania).

      Generalnie Index III:
      1. Pomija ważne sceny – np. kompletnie ucięta końcówka walki Accelerator vs Kakine.
      2. Nie jest spójne z tym co pokazało anime we wcześniejszych sezonach – np. sezon drugi poprawnie pokazał Acceleratora mówiącego po anielsku kiedy miał czarne skrzydła i kompletny brak kontroli nad sobą, w trzecim sezonie gada z trudem jak trudem po japońsku (gdy w LN­‑ce dalej mówił po anielsku i się nie świadomie nie kontrolował).
      3. Zmieniają sceny tak że są głupsze – np. w LN­‑ce jednemu z członków Anti­‑Skilla puściły nerwy i strzelił, w anime wszyscy zaczęli strzelać z normalnej broni palnej do kogoś o kim wiedzą, że potrafi odbijać pociski.
      4. Adaptują sceny w sposób kompletnie niemający sensu i nieprzejrzysty dla oglądającego – np. działanie Ascalonu w walce Aqua vs Knight Leader, gdzie pominięto całe używanie osobnych części i Knight Leader po prostu zerował to samo, aż w końcu raz pokazano użycie jednej części i było „już to wyzerowałem”.

      Do tego dochodzi to jak okropnie ta seria wypada pod względem graficznym, co jest przykre bo pierwsze dwa sezony były bardzo solidnie zanimowane i miały niezłe tła.
      • Avatar
       Xillin 12.02.2019 23:57
       Ach i trzeci sezon adaptuje tomy 14­‑22, czyli tomów 9. W sumie dochodzi też problem tego czego nie adaptuje, a raczej doszedłby gdyby kiedykolwiek powstało anime Nowego Testamentu co pewnie się nie stanie.
       • Avatar
        Kamen 13.02.2019 08:24
        NT raczej będzie po Railgunie. Już nawet jedna z głównych postaci ma swoją seiyuu.
 • Avatar
  A
  Alojz 29.10.2018 21:13
  Nie spodziewałem się.
  Nie spodziewałem się, że Index będzie jednym z tych anime, które porzucę bez żalu. Strasznie źle się to ogląda, jest nudne, postacie do niczego, cała ta otoczka religijna to śmiech na sali, ale raczej taki z litości.

  W porównaniu do Railguna to jak niebo, a ziemia. A raczej jak niebo, a dno pełne mułu.

  Do tego ten wszechobecny fanserwis aż do przesady.

  Trzeci Index stoi dla mnie na równi z takimi tandetnymi komedyjkami ecchi gdzie HEHE NO WPADŁ JEJ W CYCKI HAHhhAHAhhHAHa, a z drugiej strony „MAM SUPER MOC URATUJE ŚWIAT MAMORU WSZYSTKICH”

  Szkoda, szkoda i jeszcze raz szkoda.

  Oby następnego Railguna tak nie zepsuli, bo to będzie spora strata dla całego fandomu.
 • Avatar
  A
  michas 27.10.2018 22:37
  pytanie
  szybkie pytanko. WYmagana jest znajomość Railgun 2 i filmu?
  • Avatar
   Nikodemsky 27.10.2018 22:47
   Re: pytanie
   nie
  • Avatar
   Saber 27.10.2018 22:52
   Re: pytanie
   Nie aczkolwiek polecam zobaczyć Railgun 2, bo po pierwsze to najlepsza cześć animowanego toaru a po drugie lepiej poznasz niektóre postaci.
   Np w 4 epie index III pojawiły się dziewczyny z item które z tego co pamiętam były wcześniej tylko w railgun S.
 • Avatar
  A
  Kamen 26.10.2018 21:25
  Kolejny arc
  Index jak Index. Dali nam magiczny arc – w najlepszym wypadku średnio. Dali nam teraz arc z miastem – jest po prostu wyśmienicie, jakbym w ogóle inną bajkę oglądał.

  Mugino jest :3
  • Avatar
   Lina 27.10.2018 10:33
   Re: Kolejny arc
   Dokładnie. Niestety z całym dobrodziejstwem inwentarza czyli częstymi skokami z miejsca na miejsce okraszonymi sporą ilością akcji, religijnych bzdur, technologicznego bełkotu, postaci (4/7 w 20 minut w porównaniu do 4/7 na 100 odcinków) i praktycznie zero wyjaśnień przyczyn, planów, motywacji.
   Trochę jakby szalony naukowiec robił eksperyment na korporacyjnym wyścigu szczurów w wyścigu zbrojeń.

   Na dodatek spadek jakości jeśli chodzi o grafikę.

   That's Index for you.
 • Avatar
  A
  Kamen 11.10.2018 21:56
  Simulcast
  Ja to tylko zostawię:
  [link]
 • Avatar
  A
  Railgun>Index 11.10.2018 10:11
  Średniak pozostanie średniakiem.
  Strasznie słaby ten pierwszy odcinek, zlepek byle jakich scen i 2 minuty w końcówce, które zaczynają „fabułę”

  Ogólnie niczego więcej się nie spodziewałem, w końcu pierwszy i drugi Index to taki mocny średniak. Typowe japońskie anime, w którym czegoś brakuje, żeby całokształt był dobry.

  Tyle, że Index ma problem z tym najważniejszym, czyli fabułą.

  Dobry pomysł na fabułę i świat – jest.
  Świetne postacie, których nie da się nie lubić – są.
  Ładna oprawa audiowizualna – Jest.

  Wykonanie – nie ma.
 • Avatar
  A
  Sage 8.10.2018 08:20
  1 odcinek
  Fansuby już dostępne, gdyby ktoś pytał.

  Pierwszy odcinek raczej dobry, choć obowiązkowo musieli dodać jakieś dodatkowe sceny z Mikoto, bo to waifu tego pana współpracującego z autorem LNki. Meh.
 • Avatar
  A
  Kamen 5.10.2018 17:04
  Emisja niewiadoma
  Poleciał już pierwszy odcinek, a dalej nie ma żadnych informacji odnośnie do angielskiego simulcastu.

  Seria dostępna jest na Crunchyroll w Polsce w języku hiszpańskim albo portugalskim (nie jestem w stanie odróżnić, równie dobrze może być to francuski). W Niemczech jest po niemiecku, chyba.

  Nie ma też żadnych informacji, żeby Netflix to miał (japońska wersja jest też na Prime). W zasadzie to nic nie wiadomo na temat oglądania Indexa na tę chwilę… no to kurde pięknie.
  • Avatar
   chi4ko 5.10.2018 20:30
   Re: Emisja niewiadoma
   To po francusku. XD Ale jajca. Ktoś sobie robi użytkowników w konia.