Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Zombie Land Saga

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Ephant 11.01.2019 02:13
  8/10
  Ocena trochę na wyrost, ale anime o idolkach normalnie nie tknąłbym kijem, a tu dali zombie i obejrzałem całe z przyjemnością. Zaczyna jako komedia/parodia ale szybko robi się na poważnie, chociaż nie do końca; lepiej jakby zostali przy komedii, ale i tak było fajnie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Zachajv 6.01.2019 00:33
  Tak czytam te komentarze, i się zastanawiam czego ludzie spodziewali się po tym anime, ja podchodziłem do serii z nastawieniem, że zobaczę anime o idolkach tyle, że w tym wypadku będą zombie i dokładnie to dostałem. W sumie to dostałem nawet więcej, bo odcinki poświęcone przeszłości oraz same relacje bohaterek były wg. mnie ciekawe.
  Mnóstwo osób czepia się Cgi podczas występów i owszem wygląda to sztucznie, no ale czy tego samego nie było w Love Live School Idol Project ? Było, wyglądało trochę lepiej, ale wciąż było w tym czuć drewno a sukces odniosło ogromny.
  Na tym zakończę, do niektórych seria trafiła do innych nie, ot cała historia.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Tablis 21.12.2018 09:08
  Kompetentna seria o idolkach, która zapowiadała się na coś więcej. Nie będę oryginalny stwierdzając, że 2 począkowe odcinki były świetne, ale kolejne były rozczarowaniem. Bywają serie, którym udaje się połączyć pastisz i szczerą miłość do gatunku, Zombieland Saga zdawało się podążać w tę stronę, ale nie starczyło chęci lub talentu. Po iskrzącym energią otwarciu seria wycofała się krytyki gatunku tak mocno, że zrobił się z tego praktycznie inny serial. Serial, który nie jest zły, ale blednie w porównaniu z potencjałem, który miała koncepcja.

  Wypada pochwalić za bohaterki: nie było czasu w pełni je rozwinąć, ale to dobrze wymyślona ekipa. Przegląd różnych form dziewczęcości, a jednocześnie wycieczka po historii kobiet­‑idolek w Japonii. Znalazło się nawet miejsce na chyba najurokliwszą reprezentację trans, jaką widziałem w anime.

  Popastwię się za to trochę nad zakończeniem:  kliknij: ukryte 

  Cóż, drugi sezon zdaje się niemal pewny. Twórcy mają jeszcze szansę pójść z historią w ciekawszą stronę. Odbiór pierwszych odcinków w porównaniu do reszty może im dać do myślenia.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Nikodemsky 20.12.2018 18:34
  No i koniec końców to przeciętna, idolkowa seria z bardzo dobrymi pierwszymi dwoma odcinkami, okazyjnie kilkoma faktycznie zabawnymi gagami i to właściwie na tyle. Co niektórzy mogą docenić acting Kyoumy, mnie niestety w ogóle nie bawił.

  Dziewczynki mało interesujące, może poza Yuugiri i ewentualnie w rzadkich przypadkach samą Sakurą.

  Miało być przełomowo, a wyszło średnio. Szkoda, bo był potencjał. Wygląda też trochę, jakby szykowali coś na później(specjale/ovki, whatever) ale nie wiem, czy miałbym ochotę się za to zabierać.

  5/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  blob 10.12.2018 19:08
  Seria sympatyczna ale moim zdaniem spartolili motyw z byciem zombie vs poprzednie życie bohaterek. Oczywistym jest że bliscy/dziennikarze od razu by zauważyli iż to właśnie te osoby. No ale seria udaje, że tak nie jest i jedzie dalej jak gdyby nigdy nic. Mogli to inaczej rozwiązać…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Saarverok 30.11.2018 08:51
  Generalnie spoko się ogląda, trochę szkoda, że temat zombie zszedł na dalszy plan. Ale i tak rozłożyło mnie na łopatki –  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  GLASS 19.10.2018 00:47
  Odcinek trzeci
  Echhh, myślałam, że pośmiejemy się z idolek, a zrobili z tego poważny odcinek… Oby już kolejny był bardziej jajcarski, bo właśnie wtedy ta seria naprawdę lśni. Nawet menadżer Miyano nie pokazał w tym odcinku pazurków! Duży zawód!

  P.S.  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Koogie 18.10.2018 19:45
  3 odcinek
  Słaby odcinek, mało śmieszny i to w dodatku brzydki. Nie było tej energii z wcześniej. Zastanawiam się czy to całe pitolenie o idolkowaniu, robotyczne w 3D itd czy to był po prostu jakiś następny poziom ironii? Jeszcze ten ending śpiewany i w ogóle wszystko… Co jest? Czuje się jakby ten odcinek był robiony przez zupełnie inny zespół niż pierwsze dwa.

  Jeżeli kolejne odcinki tak będą wyglądać, to niestety seria pójdzie pod odstrzał. Pierwsze dwa odcinki były wyśmienite i polecam je gorąco każdemu, lecz co dalej? Zobaczymy, jednak zawiodłem się na trzecim odcinku srodze.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Otak 16.10.2018 20:29
  ep 1 i 2
  Tak głupie że aż epickie i śmieszne, by nie było, to bardzo dobrze że seria ma dystans do samej siebie i sama z siebie drze łacha. No i epicka beka z subkultur muzycznych.

  Menedżer najlepszy. Totalny uj, psychol i pojeb, kocham jego tekst gdy się go zombinka pytała czemu jest zombinką w stylu „FILMUF NIE OGLONDASZ!? PO CH** CI TO WIEDZIEĆ? DZIEJE SIE TO I TAMTO I JESTEŚ ZOMBIAKIEM K********!!!”, miodnie pocisnął ludzi co muszą mieć wszystko na tacy logicznie naukowo wyjaśnione nawet gdy oglądają durny horror/fantasy nie kryjący się z tym że jest durnym horrorem/fantasy.

  Liczę też że posterunkowego będzie więcej i tych dwóch prostodusznych metali.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Spoko 12.10.2018 12:15
  Dwa pierwsze odcinki świetne – sam początek wręcz genialny w swej prostocie, ciężkie metalowe brzmienie pasowało idealnie do całej sytuacji. Sam koncert rozbawił mnie mocno, no i w końcu nie był to przaśny j­‑pop.
  Druga część równie interesująca i wesoła – raperski (a może raczej hip­‑hopowy?) pojedynek dziewcząt całkiem zgrabny a i perypetie dziewcząt przed występem miały swój „zielony” urok ;)
  Niestety zapowiedź następnego odcinka napawa mnie smutkiem –  kliknij: ukryte . No ale szanse dać warto może seria będzie nadrabiać humorem, a dalej pojawią się inne motywy/gatunki muzyczne na które nie mam uczulenia i dotrwam do ostatniego odcinka.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  GLASS 11.10.2018 21:15
  Odcinek drugi
  Nie wiem, co Mamoru Miyano ćpie przed nagraniami, ale niech to nadal robi, bo przechodzi samego siebie! Boska rola! Drugi odcinek równie wspaniały co pierwszy! Pod innymi względami, owszem, ale równie wspaniały!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Koogie 11.10.2018 19:16
  drugi odcinek
  Drugi odcinek równie mocny co pierwszy. Początek był trochę słabszy, lecz jak się rozkręciło to musiałem przerywać oglądanie pozwolić się wyśmiać.
  Nie wierze by im się to tempo udało utrzymać, ale na ten moment to jest cudo.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  rorek 6.10.2018 16:39
  Super
  Ciekawe czy taki był zamysł, żeby trochę sparodiować Kyoume:) Choćby dla samego Mamoru, warto zainteresować się tą serią.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Conquest 6.10.2018 12:32
  Ale kabaret
  Generalnie to szoł jest strasznie dziwne, momentami udaje horror, ale w rzeczywistości to taka kiczowata komedia. Co ciekawe całkiem udana. Nie wiem, co więcej mógłbym napisać, ale wychodzi na to, ze będę to oglądał.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Koogie 5.10.2018 12:30
  Pierwszy odcinek
  Zacznę od końca, pierwszy odcinek był po prostu świetny. Wyjątkowo żałuję, że nie miałem okazji opisywać swoim wrażeń z minuty na minutę, bo wydaję mi się że jest sporo o czym można by mówić. Jestem za to bardzo szczęśliwy że oglądałem odcinek nie wiedząc praktycznie nic i nie mając żadnych oczekiwań, początkowe zwroty akcji zostawiają widza w pewnym oniemieniu i dobrze się to doświadcza na surowo.

  Z losowych myśli które mi towarzyszyły w czasie seansu nadmienię parę.
  Po pierwsze podobają mi się bardziej smukłe designy postaci. Dźwięk upadających zwłok miał to dudnięcie które sugerowało iż upadająca osoba nie próbowała już łagodzić upadku. Brzmiało to jak zwłoki, miło i dobrze że twórcy dbają o detal. Eskalacja szaleństwa była zrobiona profesjonalnie.
  Przypomina mi całość trochę Girlish Number, przynajmniej jeżeli chodzi o czarniejsze poczucie humoru. Ciekawe czy tu także będzie trochę przytyków do popkultury otaku, zombie to idealny wehikuł na takie wycieczki.

  Ogólnie jednak po prostu niesamowicie się uśmiałem do tego i już wyczekuję kolejnego odcinka. Oby nie wytracili pary po tak genialnym starcie, bo może to być moje anime sezonu. Szczególnie że lubię takie wariacje gatunkowe… zombie i idolki, idealnie.

  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  GLASS 4.10.2018 21:55
  Pure madness!
  Świetny pierwszy odcinek :D Zabawa na całego! Czyste szaleństwo! Nic tylko oglądać dalej!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kysz 4.10.2018 19:42
  Po 1 epku
  Ahahahahahahahahahaha… nawet nie wiem co mam o tym napisać, tak bardzo to było porąbane. xd

  Dobrze, że wcześniej nie zdradzono nam zbyt wiele z tematyki serii, bo zaskoczenie było tym większe, a głupawka radośniejsza. Scena przed openingiem – miodzio. Potem przebudzenie w „nawiedzonym domu” również boskie. W dalszej części troszkę to siadło, ale generalnie bawiłam się świetnie. Pies jest cudowny, rozwaliła mnie scena z ptakami. Najgorzej wypada menadżer – czuję co chcą tu zrobić, ale to jednak nie jest to. Momenty ma spoko, ale chyba za bardzo chcą iść w ten motyw świra. Swoją drogą chciałabym zobaczyć scenę wykopywania zwłok, może nam pokażą. xd

  Oby to nie straciło rozpędu w dalszych epkach, bo może tu wyjść bardzo dobra komedia. Jest w tym świeżość, zarówno jeśli chodzi o ujęcie idolkowie, jak i zombie. Zdecydowanie zainteresowali mnie tym pierwszym odcinkiem!

  Swoją drogą podoba mi się mimika postaci. Bardzo dynamiczna, to się chwali.^^
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 4.10.2018 18:27
  Do teraz się zastanawiam co ja tak właściwie obejrzałem oO To chyba jakaś forma czarnej komedii. W każdym razie będzie to pierwsza idolkowa seria, za którą w ogóle mam ochotę się zabrać. Trzeba przyznać – to faktycznie jest świeże spojrzenie na zombie genre.

  Chcę więcej.

  PS. Wstęp był boski.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime