Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Liz to Aoi Tori

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  San-san 22.09.2022 08:17
  wow
  Chylę czoła przed recenzję. Jakże wnikliwa, dokładna i jak świetnie przygotowany recenzent!

  Obejrzałam Liz to Aoi Tori już jakiś czas temu i przyznam, że nie zapadło mi jakoś intensywnie w pamięć. Dla mnie to spin off serii, którą lubię i doceniam jako muzyk. W tej kwestii jestem bardzo skupiona na animacji ruchu dłoni muzyków oraz wykorzystanych utworach. To, co się dzieje w fabule ma mi po prostu nie przeszkadzać w odbiorze przyjemnych obrazów. Chyba podchodzę do tego bardzo sensorycznie…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kamen 26.12.2018 21:53
  Bardzo przyjemny filmik. Grafika to orgazm dla oczu. Muzycznie też niczego sobie, bardzo fajny drugi ending.

  Sama historia? Średnia, ale ma w sobie to coś. Ja to lubię sobie obejrzeć takie klasyczne rzeczy w animacji.

  8/10

  PS: chyba czas obejrzeć filmy Hibike…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Nikodemsky 8.12.2018 03:50
  Graficznie jest to oczywiście perełka, można było się zatopić w piękności teł, rysunkach klas, w zabawach z perspektywą, czy też kamerą prowadzoną w dialogach. Zmiana stylu w stosunku do serii tv wcale nie zaszkodziła.

  Z czym natomiast mam problem – relacje dziewczynek.  kliknij: ukryte .

  Dwa – seiyu podkładająca Liz. Hibike jest wypełnione naprawdę pięknymi głosami wielu profesjonalistów, a do ważnej roli podstawiono 14­‑letnią dziewczynę, która nie ma żadnego doświadczenia w anime(zakładam, że gdziekolwiek indziej też nie ma go zbyt wiele). Starałem się to sobie tłumaczyć tym, że Liz miała być twardo oddzieloną bohaterką baśni, tworząc w ten sposób efekt kontrastu ale nie wiem, czy jestem przekonany do sposobu, w który zabieg został wykonany.

  Chciałbym też, aby KyoAni chociaż raz spróbował zmienić podejście do warstwy okruchowej. Mam wrażenie, że codzienne życie przedstawiane w ich bajkach jest bardziej kreacją, którą należy podziwiać z dystansu, a nie częścią dzieła będącego podstawą immersyjności.

  Jest to mocne 8/10 i głównie dlatego, że jestem zachwycony warstwą wizualną.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime