Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Kakegurui XX

 • Avatar
  A
  Venomu 1.01.2021 20:13
  Odnośnie recenzji
  Jak dla mnie totalnie zwalili tym, że nie dowiedzieliśmy sie, kto w końcu został przewodniczącym
 • Avatar
  A
  -Puzzle 22.01.2020 15:23
  Odnośnie recenzji.
  Kakegurui jest specyficzne – osobiście oglądałem je jako swoiste „guilty pleasure”. Wiem, że jest niedobre – założenia fabularne są absurdalne, główna bohaterka czerpie wręcz seksualną przyjemność z hazardu, większość postaci potrzebuje leczenia. Mimo to nie potrafiłem oderwać się od ekranu i każdy sezon oglądałem w jeden wieczór. Z męskim bohaterem można się utożsamiać – jako jedyny pozostaje normalny w tym morzu obłędu (dlatego wydaje się taki nijaki i niepotrzebny :D).
  Z oceną z recenzji się nie zgadzam, ALE doceniam wysiłek jaki autorka włożyła w napisanie jej. Mi się nie chciało. Żadnemu z entuzjastów się nie chciało. A ona poświęciła na to kilka(naście?) godzin swojego czasu. Jak ktoś czuje potrzebę – zawsze można stworzyć recenzję alternatywną.
  Do autorki: Powodzenia w pisaniu! Jakbyśmy się we wszystkim zgadzali, to byłoby nudno :)
 • odpowiedzi: 2 orzanimeseiei 22.01.2020 13:31:19 - komentarz usunięto
  • Avatar
   Olafo 22.01.2020 13:46
   Re: Do wszystkich
   Prowokacja taka średnia, ale z kiepskimi tekstami się zgadzam. Jest to też osoba oglądająca od niedawna, a więc taka z niezbyt wyrobionym gustem.
  • Avatar
   I. 22.01.2020 13:54
   Re: Do wszystkich
   Nie „fajne” tylko „silne, wyraziste charyzmatyczne dziewczyny” no przecież na dole masz ładnie napisane ;P

   A tak na serio… Data emisji: Styczeń 9, 2019 to Marzec 27, 2019. Dlaczego nikt z fanów serii się nie pofatygował żeby napisać własną recenzję przez ten cały czas?
   Mnie osobiście pierwsze seria wymęczyła główna bohaterką na tyle, że drugiej nawet nie oglądałam, całkowicie ją ignorując w sezonie.
   Ignorowanie i nie oglądanie = ocena 0 (zero). To znaczy, ze mnie też trzeba „usunąć”? Tak śmieszkuję sobie teraz z twojego komentarza i krytycznych głosów wobec recenzentki, ale to „Kązdy tutaj krytykuje tego recenzenta. Proszę go usunąć.” brzmi jak nawoływanie do linczu.
 • Avatar
  A
  skrytyfankamena 20.01.2020 12:12
  Powtórzę się jak zdarta płyta, bo widzę, że moderacja kasuje moje cenne komentarze, choć nie napisałem nic obelżywego tylko szczerą prawdę.
  Naprawdę nic nie mam do recenzentki jako osoby, ale to co wyczynia w ostatnich tygodniach jako opiniotwórca woła o pomstę do nieba i wymaga takich napomnień.

  Ta Pani ewidentnie bierze się za ocenianie tytułów które jej wybitnie nie leżą. Już pominę skrajny masochizm, ale po co tą radosną twórczością ma karmić nasze oczy? Piszcie co chcecie, brońcie swoich racji, ale ja tu widzę ewidentnie chęć pokazania się generując kontrowersje, byle o mnie było głośno.

  Owa Pani ma ewidentnie alergię do serii gdzie pierwsze skrzypce grają silne, wyraziste charyzmatyczne dziewczyny (Yumeko, Tooru itd.), ale już z seriami o chłopcach nie ma problemu – ocenia je rzetelnie i powinna dlatego przy nich zostać.

  Guzik mnie obchodzą przetargi na recenzje, czy też brak zainteresowania ze strony pozostałych recenzentów danym anime. Osoby, które nie trawią danego genre winny mieć zakaz pisania, nawet jeśli to oznacza brak recenzji na stronie. Za kilka tygodni / miesięcy może znajdzie się redaktor, który napisze rzetelny tekst i nie uwłaczy naprawdę dobrym tytułom.
  • Avatar
   Łowca czarownic 20.01.2020 12:36
   Nie jestem fanem kamena ale przedmówca ma sporo racji
   Coś w tym jest. Sam np. nigdy nie oglądam ani nie czytam mang yaoi bo wiem, że pewnie swoją recenzją bym je skrzywdził. A to byłoby nieuczciwe. Nie moja bajka więc nie oceniam. Inna sprawa, że ktoś kto się lubuje w takich produkcjach też nie powinien oceniać bo często zawyży.

   Coraz częściej też niestety w recenzjach przewijają się wątki natury ideologicznej i seria jest krytykowana bo coś jest politycznie niepoprawne.
   • Avatar
    tamakara 20.01.2020 12:53
    Re: Nie jestem fanem kamena ale przedmówca ma sporo racji
    Zaraz, zaraz. Obecność w fabule silnych i niezależnych kobiet jest bardzo poprawne politycznie. Co prawda nie wiem na ile te kobiety tutaj są silne i niezależne, a na ile jest to realizacja fetyszu (nie oglądałam tego anima), ale to raczej krytyka takich postaci sprowadza na oceniającego gromy i przypina różne łatki. Co zresztą możemy zaobserwować w komentarzach…
    Wprowadzenie odgórnego zakazu wypowiedzi nigdy nie jest dobrym pomysłem, a serii nie da się „skrzywdzić”, to nie jest istota czująca. „Skrzywdzić” można tylko ego fanów.
    • Avatar
     Łowca czarownic 20.01.2020 13:12
     Re: Nie jestem fanem kamena ale przedmówca ma sporo racji
     Nie mówię tutaj, że w tym anime jest problem z tym, że jakaś kobieta jest silna i niezależna. Anime nie oglądałem. Ale spotkałem się z tym, że występowanie postaci która nie jest silna i niezależna było obierane jako minus tytułu. A to już nieco kiepskie bo czemu niby dzieło ma się wpisywać w poprawność pod jakimkolwiek względem. Są tytuły gdzie kobieta będzie silna i niezależna a są gdzie będzie słaba i zależna.

     Nie wiem jaki jest problem z niektórymi tytułami ale wyraźna tendencja w totalnej chaotyczności ocen i wątpliwych przesłankach ich wystawiania bo komuś nie pasuje gatunek. Stąd jest to tak odbierane jak jest odnierane.

     • Avatar
      tamakara 20.01.2020 14:31
      Re: Nie jestem fanem kamena ale przedmówca ma sporo racji
      Anon wyżej napisał, że autorka recenzji ma problem z " silnym, wyrazistymi, charyzmatycznymi” bohaterkami, uznałam więc, że kontynuujesz myśl. A z tym, ze jakaś produkcja nie musi być politycznie poprawna w pełni się zgadzam, zwłaszcza, że ten termin potrafi oznaczać tyle rzeczy, że czasem zakrawa już o absurd.
      Zwracanie uwagi na gatunek przy ocenie nie jest tak bardzo bezpodstawne, gatunek sugeruje przecież czego możemy się po danym tytule spodziewać i jakimi tropami być może rzuci się nam w twarz. Jeśli jest, powiedzmy – komedia i przykładowy recenzent napisze, że na ekranie działy się niepoważne rzeczy i go to denerwowało, to faktycznie będzie to bez sensu. Jeśli napisze jednak, że przedstawione żarty były paradą żenady i złego smaku, to jak najbardziej ma do tego prawo. Można się z tą opinią nie zgadzać, ale plucie w komentarzach, że ktoś się nie zna i nie powinien pisać o komediach?
      A co do oceny liczbowo­‑gwiazdkowej, nauczyłam się z obserwacji, że jakakolwiek by nie była, to zawsze znajdzie się ktoś, komu nie będzie ona pasować, bo powody.
 • Avatar
  R
  Xaven 20.01.2020 10:01
  Mów szacunek do Tanuki powoli spada do 0.
  Jak recenzja w której autorka, stanowczo stwierdza, że serii najchętniej by nie oglądnęła, przeszła przez korektę. Ja tu nie widzę winy tylko autorki, ale też osób, które to sprawdzają.
  Jak napisze… no nie wiem coś od czapy, np. recenzje do Natsume Yuujinchou na 1/10 i stwierdzę, że ogólnie napisałem, recenzje tak, żeby miała 1/10, bo mi się źle oglądało, na przymus i było nudno, to też będzie zamieszona?
  • Avatar
   Akawashi 20.01.2020 10:32
   Re: Mów szacunek do Tanuki powoli spada do 0.
   Jakiś czas temu była jakaś recka, gdzie ktoś się czepiał, że opis sugerował wyższą ocenę. Wszystkich nigdy nie zadowolisz…

   Jak przeczytasz więcej niż ostatni akapit, to się dowiesz co się nie podobało recenzentce. Zarzuty wobec serii są jak najbardziej na miejscu.
   • Avatar
    Olafo 20.01.2020 11:09
    Re: Mów szacunek do Tanuki powoli spada do 0.
    Ale tu nie są kwestionowane argumenty, tylko sam sposób napisania tej recenzji.

    Wolałbym brak recenzji niż wywody kogoś, kto oglądał na siłę… by móc napisać recenzję.

    Przecież to jest skrajny paradoks.
    • Avatar
     Akawashi 20.01.2020 11:30
     Re: Mów szacunek do Tanuki powoli spada do 0.
     Paradoksem byłoby istnienie tylko pozytywnych recenzji.
     • Avatar
      Olafo 20.01.2020 13:17
      Re: Mów szacunek do Tanuki powoli spada do 0.
      To nie ma nic do rzeczy.
      • Avatar
       Akawashi 20.01.2020 14:23
       Re: Mów szacunek do Tanuki powoli spada do 0.
       To naturalne, że komuś się ciężko ogląda coś, co nie sprawia mu przyjemności…
       • Avatar
        Olafo 20.01.2020 15:33
        Re: Mów szacunek do Tanuki powoli spada do 0.
        Mam wrażenie, że celowo omijasz meritum problemu.
        Nikomu, tak sądzę, nie przeszkadza fakt, że się autorce nie podobało.

        Przeszkadza natomiast fakt oglądania pod przymusem, bo taka recenzja jest wtedy nic niewarta.

        To tak jakby homofob oglądał yaoi na siłę, żeby potem pisać recenzję. Jeśli nadal nie rozumiesz tego paradoksu, to prościej się już nie da.
        • Avatar
         Akawashi 20.01.2020 16:33
         Re: Mów szacunek do Tanuki powoli spada do 0.
         Poważnie?

         Nie ma to jak próba wzmacniania argumentu przesadyzmami. Takie sztuczki mają zazwyczaj odwrotny skutek. Chodzi o to, że bohaterka jej zdaniem jest sztuczna? Czy że nie powinna oglądać drugiej części, skoro pierwsza jej się nie podobała?

         Tak czy siak nie widzę niczego złego w oglądaniu czegoś w celu zrecenzowania.

         Tak, żebyś zrozumiał: recenzentka podaje stosowne argumenty. Homofob by napisał, że ble, bo zmoderowano.
         • Avatar
          Łowca czarownic 20.01.2020 17:06
          Re: Mów szacunek do Tanuki powoli spada do 0.
          Akurat przykład z yaoi i homofobem jest bardzo dobry.
          I szanujący się człowiek który jest na jakimś poziomie znajdzie dobre argumenty aby ostatecznie zjechać takie anime które po prostu mu się niepodoba ze względu na tematykę.
          Np. powie, że nie porwali go bohaterowie a ich emocje są całkowicie sztuczne. Brak kobiecych kobiet w tytule a postawy męskie są również dziwne itd.

          Inna sprawa, że postawa ble zmoderowano. To mocno skrócona wersja która się sprowadzi do tego samego – zaniżonej oceny często niesprawiedliwie.

          Jest takie przysłowie.
          Jak się chce psa uderzyć to się kij znajdzie.
          I tutaj ten przysłowiowy pies miał być uderzony bo recenzentka musiała oglądać coś za karę.

          Widać dość wyraźnie jak niektóre recenzje są wypaczane bo trafiają na fanów i fanki całkiem odrębnych gatunków. Kiedyś myślałem, że dobór recenzentów jest wedle jakiegoś klucza a tutaj jest kto pierwszy ten lepszy plus na siłę.

          Chyba, że to jest tak specjalnie dla klikalności robione.
          • Avatar
           Ancietejka 20.01.2020 19:03
           Re: Mów szacunek do Tanuki powoli spada do 0.
           Nie za karę. Oglądałam pod groźbą śmierci, przy czym Avellana powiedziała, że może mi zmienić wyrok na coś gorszego – zbanowanie na tanuki.

           O ja pierdziu, jak się wasze komentarze (nie wszystkich oczywiście) zabawnie czyta. Wyolbrzymianie jednego zdania, wypowiadanie się bez czytania tekstu, olewanie argumentów z recenzji, przypierdzielania się do niskiej oceny bez nawet próby zrozumienia, że mi po prostu nie podobało, twierdzenie, że krzywdzę serię, że nie podobają mi się kobiety z silnymi osobowościami, za to wielbię chłopców i mężczyzn w każdym wydaniu, dlatego jedne anime krytykuję, inne nie… o czymś zapomniałam? Ja nawet nie wiem, jak na to wszystko odpowiedzieć, znaczy wiem, ale gdy się już szykuję do odpowiedzi, aż chce mi się śmiać, że muszę się tłumaczyć często z oczywistych rzeczy. Bo że dane anime może zrecenzować nie tylko jego fan/fan gatunku to oczywiste. Bo że ocena ogólna może być zupełnie inna od cząstkowych – zgadza się (łatwo wyszukać sobie na tanuki inne takie tytuły). Że recenzent nie zgadza się z innymi userami? Coś niepodobnego! A gdybym oceniła, np., na 8/10, kto mi zapewni, że wtedy nie zdenerwowałabym widzów, którzy uważają anime za szajs?

           Macie ból wiadomo czego i choćbym cokolwiek napisała, i tak wiecie swoje. Zawsze znajdzie się powód do narzekania, kiedy recenzja/ocena nie leży. Że niby napisałam tekst dla klikalności portalu? A wy waszymi komentarzami co robicie? Gdyby to jeszcze były sensowne komentarze, ale nie…
           Nigdy nie napisałam recenzji, będąc do serii uprzedzona, albo dla żartu, z zemsty, z przymusu. Piszę, gdy mam ochotę i gdy potrafię coś zrecenzować (nie umiałabym np. ładnie zargumentować, dlaczego podobało mi się Sarazanmai) – akurat przy obydwu sezonach Kakegurui było nad czym się rozwodzić. Oceniam na podstawie swoich i tylko swoich wrażeń, zawsze jednak szczerze. Tyle. Dziękuję. Zrozumiecie – fajnie. Nie zrozumiecie – przykro mi.
           • Avatar
            Karo 20.01.2020 19:36
            Re: Mów szacunek do Tanuki powoli spada do 0.
            Nie przejmuj się tym za bardzo.
           • Avatar
            Orzi 21.01.2020 08:41
            Re: Mów szacunek do Tanuki powoli spada do 0.
            Dobrze, że podchodzisz do tego z dystansem. Ja czytając tutaj komentarze naprawdę nie wiem, czy mam się śmiać, czy płakać nad wypocinami komentujących…

            Aż w sumie sam mam ochotę napisać jakieś mocno krytyczne recenzje na temat paru tytułów.
            • Avatar
             Olafo 21.01.2020 10:16
             Re: Mów szacunek do Tanuki powoli spada do 0.
             Jakby podchodziła z dystansem, to nie plakałaby na „ból” czytelników. Jak się pisze kontrowersyjny tekst (włącznie z jakimiś udziwnionym systemem oceny, który „gwałci” statystykę), to z krytyką trzeba się liczyć.

             No ale prościej napisać, że niemądre czytelniki mają „ból”.
             Może to jeden z powodów, dla których mało kto już tutaj zagląda (sądząc po historycznym liczniku wyświetleń).
 • Avatar
  A
  Klemens 19.01.2020 23:08
  Z całym szacunkiem, nie przeczytałem tekstu i nie będę się wypowiadać na jego temat.
  Zastanawia mnie jednak ocena końcowa anime – 2/10. Po przyjrzeniu się jednak bliżej, można zauważyć poszczególne oceny – postaci 3/10, grafika 8/10, fabuła 3/10, muzyka 6/10.
  Tutaj pojawia się moje pytanie – jakim cudem przy takich składowych ocena końcowa może być niższa niż same składowe? Będę wdzięczny, jeżeli ktoś mógłby mi to wyjaśnić.
  I tak, wiem że ocena końcowa nie jest liczona na podstawie średniej ze składowych automatycznie i recenzent sam na wystawia ocenę ostateczną. Po prostu chcę wiedzieć jaka logika chowa się za oceną recenzentki.
  • Avatar
   Karotfel 19.01.2020 23:13
   Skoro chcesz wiedzieć, to zakładam, że po prostu wystarczyłoby przeczytać jednak tekst ;)
   • Avatar
    Olafo 20.01.2020 07:42
    Ja tam widzę w podsumowaniu, że oglądała na siłę, a najchętniej by rzuciła to wszystko i wyjechała w Bieszczady.

    Pisząc tekst z takim nastawieniem, autorka się ośmiesza.
    A gdybym był złośliwy, to bym dodał, jak brak wątków homoseksualnych wpłynął na ocenę końcową.
  • Avatar
   Akawashi 20.01.2020 10:19
   Jeśli Cię to dziwi, to kilka refleksji.

   1. Jeśli ktoś wystawia ogólną ocenę – 1, jest zmuszony w tej sytuacji w każdej składowej wpisać to samo. Co jest bez sensu.

   2. Jest trochę rzeczy, które się nie mieszczą jakkolwiek w tanukowy podział jak chociażby reżyserka.

   3. Zazwyczaj oprawa audiowizualna nie ma aż takiego znaczenia, jeśli wszystko inne kuleje.

   4. Czasem pojedynczo wszystko może się wydawać okej, ale razem pasuje jak pięść do nosa, i np. nudzi.

   5. Subiektywizm. Prosty temat, ale rzeka, bo ludzie toną w odmętach swojego ego.

   6. Liczby. Szkoły nas przyzwyczajają, ale ten system oceny jest prymitywny i o niczym poza ogólną tendencją nie może świadczyć. W związku z czym w większości przypadków nie działa. Przykładowo spróbuj podać składową dla postaci, gdy masz jednego świetnie napisanego głównego bohatera, a reszta jest beznadziejna jak z typowej haremówki. 5? 6? 7? I tak nie przedstawisz nawet tak minimalnego opisu oceną, bo z drugiej strony to się odczyta jako przeciętne postacie.
   Dobry system do zapisania, że anime się Tobie podobało bądź nie, słaby dla recenzji. Nie ma żadnego zastosowania, ale o tym już kiedyś pisałem i nie mam zamiaru robić tego drugi raz.
   • Avatar
    Klemens 20.01.2020 21:13
    Jeśli ktoś wystawia ogólną ocenę – 1, jest zmuszony w tej sytuacji w każdej składowej wpisać to samo. Co jest bez sensu.

    Nie. Recenzent może uznać, że powiedzmy fabuła jest dla niego najważniejsza, dać 10/10, reszcie dać 1/10 i nadal wystawić ocenę 10/10. Tak samo może działać w drugą stronę i tak samo z każdą inną oceną. Ale jeżeli recenzentka wystawia oceny cząstkowe powyżej 1/10, to znaczy, że coś jej się podobało i nawet jeżeli w 99% skupi się na powiedzmy fabule, to nadal ocena 3/10 jest tą najniższą, a nie 1/10. To jest zaprzeczanie samemu sobie.
    Mam nadzieję, że zrozumiesz mój tok myślenia, bo inaczej chyba nie umiem tego przedstawić.
    • Avatar
     Akawashi 20.01.2020 21:48
     Rozumiem, rozumiem. Tak czy siak nie przywiązywał bym się do ocen z innych powodów, które podałem w poprzednim poście.
 • Avatar
  R
  Olafo 19.01.2020 12:13
  Ten sezon był gorszy niż poprzedni, ale ocena jest i tak od czapy. Jak każda tej recenzentki.
  • Avatar
   chi4ko 19.01.2020 12:44
   Napisz własną.
   • skrytyfankamena 19.01.2020 13:06:12 - komentarz usunięto
   • Avatar
    Saber 19.01.2020 20:03
    Idąc tym tokiem może niech anime krytykują tylko ci, którzy sami nakręcą swoje?
   • Avatar
    Klemens 19.01.2020 23:00
    Koleś nie krytykuje tekstu, tylko ocenę.
 • Avatar
  R
  MrParumiV18 19.01.2020 12:12
  Krótki komentarz do recenzji Kakegurui XX
  Nie wiem jak oceniasz tytuły i jakie sobie zasady przyjmujesz, czy też po prostu wpisujesz co tam chcesz i do widzenia, bo tak czujesz, ale biorąc pod uwagę nawet fakt, że bawiłaś się przy tej produkcji najgorszej jak tylko można, chociaż to raczej niemożliwe gdyż piszesz, że momentami zachwycałaś się czy to stroną techniczną czy to pracą seiyuu, to nijak z ocen cząstkowych nie wychodzi 2. Nawet jeżeli priorytetowo traktujesz fabułę oraz postacie i wolisz gdy zrobione jest to lepiej niż strona techniczna. Nie wiem też (a szkoda) pod co podciągasz grę aktorską, czy pod muzykę, czy pod postacie, ponieważ są różne szkoły. Jeśli pod postacie to znowu sensowność oceny cząstkowej idzie pod znak zapytania z powodu treści jaka jest poniżej. Według mnie w tym przypadku działa bardziej rozgoryczenie, irytacja i zniesmaczenie jakie wywarła na tobie ta seria pod względem jakości nietechnicznej, przez co brakuje w tym wszystkim konsekwencji i ostatecznie racjonalnego spojrzenia. Nawet biorąc pod uwagę subiektywne odczucia (spoko, każdy lubi co innego i każdego irytuje co innego), albo bierzesz pod uwagę te cząstkowe oceny jak już je dajesz, albo nie i ich nie wpisujesz, proste. W sumie to już kiedyś przerabiałem ten fakt z kimś i już nawet nie pamiętam z kim, ale za to pamiętam wynik dyskusji, brak konkluzji. Teraz pewnie będzie tak samo, ale mimo wszystko miałem ochotę wyrazić znowu swe zdanie, to to zrobiłem. ;)
  • Avatar
   Orzibezlogowania 19.01.2020 12:25
   Re: Krótki komentarz do recenzji Kakegurui XX
   Od kiedy to ocena końcowa musi być składową ocen cząstkowych?
   • Avatar
    MrParumiV18 19.01.2020 16:45
    Odpowiedź na komentarz użytkownika Orzibezlogowania
    Nie musi. Ja tak robię, ale nie znaczy to, że każdy tak musi. Natomiast wypada żeby wynikała z tego co pisze w tekście jak już go zamieszcza. Jak już pisałem, chwali stronę techniczną i pracę seiyuu pod niebiosa, więc nijak to się ma do dwójki jaką postawiła. Nie trzeba się dobrze bawić by ocenić obiektywnie, że seria dobrze wygląda itd.
  • Avatar
   Ancietejka 19.01.2020 12:36
   Re: Krótki komentarz do recenzji Kakegurui XX
   Nie wiem też (a szkoda) pod co podciągasz grę aktorską, czy pod muzykę, czy pod postacie


   Grę aktorską oceniam pod muzyką (ogólnie biorę tu trzy elementy: piosenki przewodnie, muzykę w tle i właśnie pracę seiyuu). Po recenzjach innych osób wydaje mi się, że raczej większość tak robi.

   O tym, że ocena końcowa nie jest średnią z ocen cząstkowych zauważył mój poprzednik, na resztę komentarza nie czuję więc sensu odpowiadać (bo że oceniam serie na podstawie swoich wrażeń, a nie wrażeń tłumu, powinno być oczywiste…).
   • Avatar
    Slova 19.01.2020 13:50
    Re: Krótki komentarz do recenzji Kakegurui XX
    Ja tak nie robię.
    To, czego nie da się zawrzeć w ocenach, opisuję w tekście. Ponadto tekst jest zawsze ważniejszy niż oceny, które mi powiewają.

    No ale 2/10 to jednak srogo, bo sama oprawa wizualna stawia serię dużo wyżej w hierarchii średniaków.
    • Avatar
     Ancietejka 19.01.2020 13:58
     Re: Krótki komentarz do recenzji Kakegurui XX
     Dlatego nie napisałam „wszyscy”. Ale jak już czytam recenzje, to widzę, że praca seiyuu jest opisywana właśnie przy muzyce (czy ogólnie przy oprawie audiowizualnej), o ile w ogóle ten temat jest podjęty przez piszącego.
     Choć oczywiście z tym „opisanie w tekście tego, czego nie da się zawrzeć w ocenach” masz rację. Bo gdzie np. zmieścić reżyserię?

     Wiem, że srogo, no ale już pierwszą część oceniłam nisko, a skoro drugą oglądało mi się jeszcze gorzej, no to…
   • Avatar
    MrParumiV18 19.01.2020 16:59
    Odpowiedź na komentarz użytkownika Ancietejka
    No na przykład ja podciągam seiyuu pod aspekt postaci, ponieważ uważam, że to właśnie aktorzy głosowi dają bohaterom anime ten unikalny, prawdziwy i widoczny/słyszalny charakter, no i oczywiście uwydatniają emocje jakie przeżywają. Oni sami bardziej te postacie rozwijają niż to ma miejsce w np. komiksie i szczerze według mnie mało co mają wspólnego z muzyką w danej serii, dlatego właśnie tak robię.

    Wracając do oceny, wcale nie czepiam się tego, że oceniasz anime na podstawie swoich wrażeń i odczuć. Tak powinno być, ale mam pretensje o to (a nawet to nie są pretensje tylko zauważenie faktu), że dwójka nijak się ma do tego co piszesz w tekście. Albo inaczej, pasuje do cząstkowych (jako tako) z których za to nie wynika końcowa, więc ogólnie rzecz biorąc, ocena 2 nie pasuje do tekstu.

    Slova też napisał ciekawą rzecz, jemu oceny liczbowe powiewają. I to jest myślenie okej, ale jakby ich nie dawał to by było przynajmniej konsekwentnie, a nie jest. Jeśli ktoś uważa, że oceny liczbowe są mu zbędne, proszę ich w ogóle nie zamieszać i dawać sam tekst. Po co wprowadzać w błąd potencjalnego odbiorcę?

    Konkluzja taka. Po co w ogóle w tym serwisie jakiekolwiek oceny liczbowe skoro recenzenci twierdzą (nie wszyscy – nie chcę wrzucać każdego do jednego wora), że wcale tekst nie musi do nich pasować, a innym nawet one zwisają? I proszę mi nie pisać, że pomagają osobom odwiedzającym stronę ocenić na pierwszy rzut oka co jest dobre, a co nie, ponieważ w taki sposób większość osób szuka tytułów do obejrzenia, bo na to odpowiedź jest kilka linijek wyżej. Przez to, całe zestawienie tytułów tutaj jest niemiarodajne, bo nikt nie będzie chciał obejrzeć (przynajmniej większość) tytułu, który dostał srogie 2, które niekoniecznie ma się do tego co faktycznie widać lub pisze w tekście o danej serii. Subiektywnie może się nie podobać recenzentowi, ale wypada, że jak już coś pisze to zgodnie z tym co przedstawia w liczbach, które mają znaczenie ogólnie, biorąc pod uwagę wszystkie serie na serwisie i to gdzie seria się znajdzie po takiej ocenie, na dnie.

    A i żeby nie było. Ja tego tytułu nie oglądałem. :D Piszę na podstawie tekstu recenzji i ocen liczbowych, nic poza tym.
    • Avatar
     Slova 19.01.2020 22:12
     Re: Odpowiedź na komentarz użytkownika Ancietejka
     System nie pozwala na recenzje bez ocen.
     • Avatar
      MrParumiV18 19.01.2020 23:38
      Odpowiedź na komentarz użytkownika Slova
      Jeśli to prawda, to okej. Takiej wiedzy nie miałem, mój błąd. Natomiast to nie zmienia faktu, że w takim wypadku może wypadałoby zmienić system lub podrasować go pod tym względem aby taka możliwość była i nie uwierzę, że się po prostu nie da, albo zmienić politykę recenzentów na tym serwisie dotyczącą traktowania ocen liczbowych, ponieważ z tego co obecnie widzę to jedni mają na nie wywalone, a inni wręcz przeciwnie, traktują je poważnie i dopasowują je do napisanej treści. W związku z taką rozbieżnością robi się niepotrzebny chaos. Ale jeżeli tylko mi to przeszkadza i reszta nie ma z tym problemu, to jedynie wypada mi się dostosować i przyzwyczaić do tego typu recenzji.
      • Avatar
       Slova 20.01.2020 18:37
       Re: Odpowiedź na komentarz użytkownika Slova
       Zawsze można być 100% obiektywnym i rzucać kostką k10.
      • Avatar
       Rinsey 20.01.2020 22:27
       Nie tylko Tobie to przeszkadza, mam bardzo podobną opinię na ten temat. Ale tej dyskusji nie wygrasz. Na argument „ja, mnie, mój, moje” nie ma kontrargumentu, bo każdy ma prawo wyrażać recenzję jak chce i to prawda. Jednocześnie nie musi nam się to podobać. Względem takich ocen zdecydowanie wolę zaproponowane przez Slovę rzucanie kostką k10.

       Najzdrowiej dla własnych nerwów jest chyba czytanie recenzji ulubionych recenzentów, którzy oceniają według bliskich nam zasad. U mnie to w miarę działa, tylko Slova mi się wymyka z tej reguły, bo jego teksty po prostu lubię czytać.
 • Avatar
  A
  Marta001 21.06.2019 11:35
  Netflix tak bardzo
  Jako że uwielbiam Netflixa, postanowiłam dać szansę drugiemu sezonowi Kakegurui. Niestet… według mnie wypada przeciętnie. Obejrzy się, ponieważ jest ciekawie, jednakże nie jest ani lepiej, ani gorzej. Dla zabicia czasu można obejrzeć – nic więcej.
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 28.03.2019 15:52
  Końcówka zrushowana i nie jestem przekonany do sensu upchania arcu wieży, który wcześniej pojawił się we flashacku ale było to w jakiś akceptowalnych granicach.

  No ale sezon był fun, ciekawe czy pojawi się kiedyś S3.
 • Avatar
  A
  imspidermannomore 11.02.2019 19:58
  Uwielbiam Ikishimę. Ma jedne z najlepszych momentów.
  • Avatar
   Alt_TruIsta 11.02.2019 20:14
   W tej serii to chyba jedyna osoba z którą nie ma sensu rywalizować ;p
 • Avatar
  A
  Kamen 9.01.2019 12:46
  Chyba się poczeka na Netflixa
  [link]#183097929

  Już jeden łoś niżej obejrzał z tym googlem translatorem, tak że uważać.
 • Avatar
  A
  Saarverok 9.01.2019 09:35
  1
  Serio, nie mogą sobie pograć w blackjacka? Tylko od razu z grubej rury? :)
  • Avatar
   Kamen 9.01.2019 10:32
   Re: 1
   Serio obejrzałeś to z napisów tłumaczonych w portugalsko­‑angielskim translatorze (bo innych nie ma)? Lmao.

   DW tej bajce akurat dialogi mają znaczenie.