Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Alita: Battle Angel

 • Avatar
  R
  Meliona 19.05.2019 09:31
  Takie tam o liczbach
  Za 170mln $ nie dostałbyś Avatara :P Raczej coś typu Kapitan Marvel/Księgi dżungli.

  A Alitka o ile się zwróciła, to zrobiła to z ledwością, więc dwójki nie będzie. Chyba że Cameronowi odwali i sypnie hajsem.
 • Avatar
  A
  Tytanowe Pomelo 14.05.2019 09:37
  Nie dla znawców oryginału
  Po obejrzeniu trailera było już mi wiadomo, że produkcja nie ma z mangą, lub przynajmniej z powstałym na jej podstawie OAV nic wspólnego ponad zapożyczone zeń postacie. Te zaś zostały umieszczone w jakimś miasteczku z dyskoteką, do której przychodzą dziewczynki z dobrych domów, gdy chcą się postawić rodzicom.

  Ta wizja ma się kompletnie nijak do bezwzględnego i brutalnego świata Gunnm Yukito Kishiro, w stalowo­‑betonowej dziczy miasta­‑molocha, którego brudne ulice spływają krwią słabych, a silni mają flaki wypruwane przez jeszcze silniejszych, gdzie bieda, smród i głód są tak oczywiste, jak toksyczność wdychanego powietrza, a chęć dożycia końca dnia jest największym marzeniem wśród wszechobecnej nędzy i rozpaczy.

  Dane mi było przeczytać mangę. Dla tych, którzy jej nie czytali, lub wręcz temat mangi, anime i ogólnie japońskiej kultury jest im obcy, film Rodrigueza może być przyjemnym seansem kina rodzinnego w niedzielne popołudnie. Natomiast dla zaznajomionych z oryginałem będzie abominacją, prześmiewczym potworkiem parodiującym samego siebie oraz kolejnym policzkiem w twarz po odmóżdżonym Ghost in the Hollywood.
 • Avatar
  A
  Saarverok 13.05.2019 20:56
  Fajna ocena. Nie wystawiona za grafikę, bo by nie daj Boże podwyższyło, a grafika i efekty pewnie na 11/10. Nie oglądałem, ale to pozostawia niesmak na sam rzut oka. Ja bym oddał sprawiedliwość, że nie da się przedstawić kultowej japońskiej produkcji w hollywoodzkim wydaniu, ale jednak ocenienie tego na jakieś 4,5/10 to lekka przesada. A stare Gwiezdne Wojny z sentymentu oceńmy na 10/10, chociaż fabuła była kiczowata, a efekty specjalne w porównaniu do dzisiejszych wyglądają jak pierdnięcia małej myszki w wielkiej katedrze kosmosu.
  • Avatar
   Avellana 13.05.2019 21:14
   Ja się wytłumaczę – recenzent tę ocenę wystawił, ale ja ją wyrzuciłam. W filmie, jakby nie było, aktorskim, warstwa wizualna jest kompletnie czym innym niż w przypadku animacji, więc zwyczajowo w przypadku live action nie dajemy tej oceny.

   Jednocześnie jej obecność lub też nieobecność nie ma najmniejszego wpływu na ocenę główną. Ocena główna jest wystawiana oddzielnie i nie ma obowiązku być średnią z ocen cząstkowych. Gdyby Filmowit był zdania, że warstwa wizualna znacząco podnosi ocenę, uwzględniłby to w swojej ocenie głównej.
   • Avatar
    Saarverok 13.05.2019 22:29
    Ojej, nie chciałem, abyście się z tego tłumaczyli :) Ale rozumiem punkt widzenia, przyjmuję do wiadomości. I teraz takie ciekawe pytanie – skoro recenzujemy Alitę, to czy będzie też recka z Avengersów? Akurat tutaj jestem ciekaw perspektywy.
    • Avatar
     Avellana 13.05.2019 22:32
     To nie jest oparte na mandze (mam nadzieję… słabo znam uniwersum), więc gdyby recenzja powstała, trafiłaby na Czytelnię. Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, czy ktoś z redakcji i okolic podjąłby się jej napisania.
     • Avatar
      Chudi X 14.05.2019 23:09
      Filmowi Avengers powstali na bazie swoich pierwowzorów, czyli amerykańskich komiksów, więc w żaden sposób nie są oparci na mandze. Zresztą, nigdy nie było mang z Avengers.

      Wyszło kilka mang od Marvela tworzonych przez Japończyków i na rynku japońskim, ale je można policzyć na palcach jednej ręki (dwie ze Spider­‑Manem oraz po jednej z Hulkiem i X­‑Menami).

      Był jeszcze taki potworek jak imprint Marvela zwany Mangaverse, ale komiksy powstające w jego ramach tworzono w USA przez Amerykanów. Z mangą miały jedynie tyle wspólnego, co „polskie mangi”, czyli styl rysunków mający imitować ten znany z japońskich komiksów.
      • Avatar
       Chudi X 14.05.2019 23:18
       Dobra, mój błąd. Jednak była manga o Avengers, mianowicie Marvel Future Avengers wydawana przy okazji anime pod tym samym tytułem.
 • Avatar
  A
  Tassadar 12.05.2019 13:11
  Film znośny, na pewno lepszy niż nieszczęsny Ghost in the Shell. W tym tempie za jakieś 10 filmów powstanie jakaś faktycznie dobra aktorska adaptacja anime.
 • Avatar
  A
  Dianthus 11.05.2019 22:10
  8/10
  Świetna zabawa. Poszliśmy na Alitę w 4 osoby: dwójka dorosłych i dwójka 15­‑latków (różnej płci). Podobało się wszystkim. Polecam :-)
 • Avatar
  A
  Amiga 11.05.2019 18:34
  Dla mnie mega
  W skrócie… Mocne 9/10. Czekam na kontynuację!
 • Avatar
  A
  vries 11.05.2019 10:04
  Osobiście miałem bardzo niskie oczekiwania do oprawy wizualnej, dlatego moja opinia tu nie pokrywa się z autorem recenzji. Zarówno tła, scenografia, jak i kostiumy wypadły dobrze. CG było słabe? Moim zdaniem było znośne. Problemem jest ograniczenie wiekowe, które kastruje postaci z osobowości. W mandze żadna postać nie była biała, widzieliśmy tylko różne odcienie szarości. No i niektóre założenia fabularne były idiotyczne. Zrobiono z Gunm film rodzinny, co jest dla mnie profanacją. 3/10
  • Avatar
   Diffie Hellman 11.05.2019 11:57
   vries napisał(a):
   W mandze żadna postać nie była biała


   Whitewashing xD