Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Shingeki no Kyojin [2019]

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Fan anime 18.11.2020 10:31
  Pytanie
  Mógłby mi ktoś obeznany zdefiniować 'lud Ymir'? Wiki (zakładam, że oparta na mandze) podaje, że są to kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 17.11.2020 23:49
  A taki sobie komentarz...
  Niedługo nastąpi premiera ostatniego sezonu, a następnie ujrzymy ten moment… moment w którym wszyscy złapali się za głowy [link] :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ee 26.06.2020 22:50
  eh
  strach , atmosfera totalnej katastrofy , zniszczenie ,flaki i dramaty ludzi rozerwanych na pol i tych nie rozerwanych tracacych domy , bliskich , bezsilnych , zaszczuta ludnosc ktora pokladala nadzieje w systemie ktory upadl jak zlamana zapalka , walka o przetrwanie, epickie efekty specjalne , desperacja ,nadzieja , walka o zycie/przetrwanie , brak patosu , tyle mozliwosci a ktos by pewnie zrobil gowniana szmire , zycie
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ee 26.06.2020 22:09
  niech zrobia ekranizacje w stylu wojny swiatow ale w formie serialu a bedzie to najbardziej epicka produkcja w historii :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  skrytyfankamena 31.05.2020 14:09
  Nowy sezon i MAPPA.

  Wiadomo, szkoda Wit, bo są z tą serią od początku, ale IMO jeśli już miało dojść do zmiany to anime nie mogło lepiej trafić. Chyba nie ma obecnie lepszego studia, które mogłoby podołać zadaniu (poza Bones i Madhouse). MAPPA ostatnio trzaska same dobre serie. Oczywiście wszystko zależy od budżetu i ludzi, których studio zaangażuje do pracy.

  Każdy co do finału ma wielkie oczekiwania. Tytani to moje najlepsze anime w historii, więc sam zaliczam się do tego grona. A wiadomo jak często jest z finałowymi sezonami. Po prostu rozczarowuja, nawet nie pod względem technicznym, ale i fabularnym.

  Zobaczymy co z tego wyjdzie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 21
  MrParumiV18 29.05.2020 14:49
  Zapowiedź finałowego sezonu Shingeki no Kyojin
  PVka finałowego sezonu. Jestem osobiście wściekły, bo nawet jeśli wygląda w niej naprawdę wszystko świetnie i oby wyszło w praniu równie genialnie, to zmienili studio, reżysera jak i dodali drugiego kompozytora… tak jakby Sawano nie dawał sobie samemu rady. Nigdy nie mam nic do zmian, ale w tym przypadku jest inaczej, bo naprawdę boję się o spadek poziomu, a bardzo bym tego nie chciał. Mimo wszystko trzymam za nich kciuki i oby tego nie spieprzyli, ponieważ co jak co, ale akurat to uniwersum zasługuje na porządny finał.

  NEWS: [link]
  PV: [link]
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Bortak42 15.11.2019 21:36
  Shingeki no Kyojin [2019]
  To jest najlepszy sezon jak do tej pory, a następny może być jeszcze lepszy jako, że manga się powoli kończy.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 6
  Warmupek 4.09.2019 22:30
  kilka uwag
  Dawno temu skończyłem czytać mangę właśnie w punkcie, gdzie kończy się ta seria. Świetnie było odświeżyć sobie pamięć i zobaczyć to wszystko w animacji. Teraz chyba jednak wstrzymam się z czytaniem mangi i zaczekam na ostatnią serie.

  Kilka lat temu przestałem oglądać anime bo stałem się baaardzo krytyczny, przede wszystkim na choroby na które cierpi każde anime, czyli pełno retrospekcji, często niepotrzebny patos, wielkie przemówienia, miliardy nudnych przemyśleń każdego bohatera, dłużyzny, nielogiczności, głupoty itp.

  Weźmy np. Erena, ile razy w ciągu jednego odcinka potrafiło się zmienić jego podejście, od poczucia nieużyteczności przez beznadziejność do radości i waleczności. " xD "

  No ale jest to jedno z napraaaaawdę niewielu serii, które te wszystkie negatywne dla mnie rzeczy potrafię znieść, bo fabuła i świat w niej przedstawiony jest naprawdę ciekawy i niespotykany.

  Uwielbiam takie brutalne i pełne grozy anime, gdzie w każdej chwili może pójść coś nie tak. Powinna siąść dojrzałym widzom :).

  Na koniec moje przemyślenia co do armina i drużyny erena którymi jednak muszę się podzielić.
   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  Rinsey 1.08.2019 12:18
  Nie będę się rozwodzić za bardzo. Bardzo dobry tekst. Świetna analiza punktująca dotychczasowe osiągnięcia serii, jednocześnie będąca bardzo rzeczowym i wyważonym tekstem. Właśnie dlatego sama nigdy nie podejmuję się pisania recenzji. Jak seria zdobywa moje serce, trudno mi się powstrzymać przed nadmiernym entuzjazmem w wylewaniu pochwał, co z pewnością byłoby denerwujące dla bardziej letnich odbiorców.

  Więc podsumowując krótko, gratuluję kolejnej bardzo udanej recenzji :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  MrParumiV18 1.08.2019 11:21
  Shingeki no Kyojin Season 3 Part 2 - krótka wzmianka o recenzji
  Na początku byłem troszkę sceptycznie nastawiony, ale już po przeczytaniu stwierdzam, że jest to naprawdę bardzo dobra recenzja tytułu. Nie zawiera niepotrzebnych przerysowań tylko prostym językiem przekazuje to co ma przekazać i ewentualnie zachęcić do obejrzenia. Prywatnie troszkę się nie zgadzam jedynie z oceną ścieżki dźwiękowej, ponieważ jako fan oczywiście jestem świadom, że niektóre aspekty w kwestii oceny zawyżam, raz bardziej (strona wizualna – za TE momenty), raz mniej (postacie), a raz w ogóle (historia), ale muzyka mimo iż lekko powtarzalna i nużąca (z czym się zgadzam, ale taki styl już sobie wyrobił Sawano – nie da się go pomylić z nikim innym) jest naprawdę genialna (biorąc pod uwagę oczywiście gust i subiektywne odczucia/emocje jakie u mnie wywołuje), a w samym tym sezonie dostaliśmy kilka nowych i jednocześnie epickich ostów czy utworów, daleko nie szukając takich jak na przykład: Apple Seed czy T­‑KT. Tak czy siak, ogólnie rzecz biorąc uważam, że recenzja bardzo dobre oddaje to czym był ten sezon (dla fanów, ale nie tylko), a czym może być kolejny (już ostatni).
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  rool 19.07.2019 15:41
  Armin, Mikasa i Eren powinni już dawno zginąć i zmienić głównego bohatera. Autor tej mangi za dużo naoglądał sie melodramatów przesyconych papką japońską” jeden dla wszystkich i wszyscy dla jednego – jak im wygodnie bedzie w danej sytuacji.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Gutosaw 12.07.2019 18:28
  Jest lepiej
  Myślałem, że jestem uprzedzony do SnK. Że nawet jak zrobią coś dobrze, to będę krytykował. Jednak ten sezon pokazał lepszą stronę serii. Krzyki irytującej Mikasy ograniczono do minimum, fabuła przestała podporządkowywać się fochom Erena i odpowiedziano na kilka pytań / domysłów, które pojawiły się na przestrzeni całej serii (logicznie!). Liczę, że następny sezon utrzyma ten poziom, bo widać wyraźną poprawę względem 2. i 3.
  Generalnie jeśli ktoś odpuścił sobie tytanów po poprzednim sezonie, to radzę wrócić. Bo można się pozytywnie zaskoczyć.
  Z tych irytujących rzeczy:
  Retrospekcji, które tłumaczą oczywistości i psują tempo wciąż się nie pozbyto, ale można to wybaczyć. Co jednak najbardziej zapamiętam z tego sezonu to:
   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  llmnj 4.07.2019 11:32
  Oo to mnie pozytywnie zaskoczyli tym sezonem..Jak 2 sezon był jak dla mnie w porównaniu do 1 sezonu słaby ten trzeci już jakoś leciutko się poprawił a ta druga część pozamiatała wszystko!!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Łowca czarownic 2.07.2019 08:02
  Dobry sezon
  Po średnim początku II części sezonu trzeciego potem jednak poziom wzrósł. Ostatecznie mi się podobało pomimo pewnych dyskusyjnych rozwiązań. Plot twist okazał się interesujący  kliknij: ukryte  Na tyle jednak było dobre, że dogoniłem mangę do ostatniego rozdziału. I mam mocno mieszane uczucia  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  imspidermannomore 1.07.2019 17:45
  wreszcze, odcinek plażowy
  Cały ten sezon sprawia wrażenie kulminacji całej dotychczasowej serii. Najbardziej spektakularne akcje mają miejsce w połowie sezonu, w pozostałych odcinkach już tylko wyjaśnianie i wygaszanie (we wcześniejszych sezonach kulminacja przypadała na dwa ostatnie odcinki).

  Jestem bardzo usatysfakcjonowany. Mam nadzieję, że będzie więcej.

  Za rozczochraną Mikasę i perfekcyjnie opaloną klatę Armina – 11/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Nikodemsky 1.07.2019 16:10
  Strasznie się obawiam o to co będzie z tą bajką jak już zajmie się nią inne studio.

  Końcówka dobra i cieszę się, że obeszło się bez cliffhangera.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 1.07.2019 02:06
  Shingeki no Kyojin Season 3 Part 2 po 10 odcinku (koniec)
  Według mnie po prostu świetne, bezbłędne i w spodziewanym przeze mnie już wcześniej momencie zakończenie sezonu, okraszone rzecz jasna genialnym soundtrackiem, fantastycznym klimatem i tymi emocjami postaci, spowodowanymi ujrzeniem wcześniej nieznanego. A jakby ktoś chciał wiedzieć to w celu informacji jest to koniec 22 tomu mangi.

  Dodajmy do tego również radosny fakt zapowiedzi, wstępnie na jesień 2020, finałowego sezonu tytanów, co akurat w moim przypadku powoduje podwójne szczęście, bo już były smutne plotki, że to będzie ostatnia seria jaką ujrzymy z tego uniwersum. W tym momencie to już nawet pa licho studio, które jeszcze nieznane, ale miejmy nadzieję, że WS jednak pozostanie za sterami, bo jak widać świetnie ekranizują pierwowzór.

  Zresztą, wracając do oceny, już gdzieś w poniższych komentarzach napisałem, że ja tego sezonu do samego finału raczej nie skrytykuję i słowa oczywiście dotrzymuję, bo niczym mnie nie zawiódł, a nawet przerósł moje oczekiwania pod względem technicznym, gry aktorskiej, klimatu, powodowanych emocji i ogólnie przeniesienia mangi na ekrany. Kończąc, czysto subiektywnie uważam, jak zawsze oczywiście, że jest to najlepszy sezon tytanów jaki powstał do tej pory (i bynajmniej nie jest to zasługa tylko 10 odcinków, chociaż… kto wie…), a z racji tego, że poprzednie oceniłem prawie maksymalnie (fanboy może, fanboy robi :P), to teraz nie pozostaje mi nic innego, tylko postawić najwyższą możliwą notę przy tym konkretnym sezonie, oraz w imieniu swoim, a także wszystkich zainteresowanych, miejmy ogromną nadzieję iż kolejny sprosta oczekiwaniom i twórcy przewyższą poprzeczkę jaką sobie zawiesili w tym momencie.

  Tak więc jak obiecałem, więcej rozpisywać się nie będę, ponieważ robiłem to nawet w nadmiarze i na bieżąco z każdym nowym odcinkiem, więc dam teraz szansę innym, aby wyrazili swoje opinie i wrażenia po seansie. No chyba, że ktoś będzie chciał ze mną podyskutować na bardziej szczegółowe tematy (oczywiście na miarę posiadanej przeze mnie wiedzy i informacji), to jakby co, ja zawsze jestem chętny. ;) Pozdrawiam i do usłyszenia!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  dfasdf 1.07.2019 00:04
  Ymir i Historia
  Koniec tego wątku to chyba mój największy zawód w ciągu całej serii.  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 12
  MrParumiV18 29.06.2019 19:23
  Shingeki no Kyojin Season 3 Part 2 - rozkmina przed finałowym odcinkiem
  Przed finałowym odcinkiem tego sezonu trzymajcie niezłą rozkminę. Znaleziona na reddicie i lekko przeze mnie zredagowana. Mam nadzieję, że nic nie pomieszałem oraz w razie czego zapraszam do dyskusji i własnych przemyśleń w tej kwestii.

  Już od narracji z pierwszego sezonu anime (oraz początku mangi) i informacji z książek historycznych w obrębie muru wiemy, że  kliknij: ukryte 

  Isayama to według mnie taki mini geniusz, bo zostanie wielkim tylko wtedy jak sensownie to wszystko zakończy.

  Jednak Moderacja uważa, że w taga należy wpakować…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 29.06.2019 01:56
  Shingeki no Kyojin Season 3 Part 2 po 9 odcinku
  No i jak moi mili? Fajnie? 😁 Prawdziwe „INFO BUM”! 🤯 Czyż nie? 😉

  A tak swoją drogą to ten sezon ataku tytanów polecany do oglądania tylko i wyłącznie z takim wyrazem twarzy: [link], żebyście byli już przygotowani. 😅 W nagrodę czekają na was epickie wydarzenia, murowane zaskoczenia, 😱 wzrok szaleńca 🤪 i rozdziabione ryje. 😮 Natomiast… co teraz? Mikasa? Arminek? Co sądzicie? 🤔 Tak czy siak, życzymy udanego seansu! Tylko proszę nie zapomnieć o ostatnim epizodzie. ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  yapi-kun 24.06.2019 21:49
  9 odcinek

  EP to prawdziwa bomba informacyjna. Po seansie nasuwa mi się masa pytań, fakt gonił fakt, trudno było mi nadążyć, przetrawić, przeanalizować, ale wierzę, że jest tu wiele 'łbów', którzy mają tę wiedzę przyswojoną w jednym palcu. No to jedziemy.

   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 20.06.2019 02:46
  Shingeki no Kyojin Season 3 Part 2 po 8 odcinku
  Tym razem również trochę zleciało zanim obejrzałem kolejny odcinek tytanów. Trochę brakowało czasu, a parcie już nie było aż takie, bo wiedziałem jak mniej­‑więcej będzie wyglądał ów epizod. Mimo wszystko, nawet jak znam historię, to bawiłem się naprawdę niesamowicie. Fajnie jest przeżywać raz jeszcze te sceny, ale tym razem w postaci animowanej. Bez wątpienia dodatkową mocną dawką emocjonalną (której nie uświadczymy w komiksie) jest aspekt seiyuu i muzyki, a oba wypadły świetnie. Miałem to napisać na finiszu tego sezonu, ale zrobię to teraz, że gdyby nie Sawano i jego genialne utwory oraz bezbłędna gra aktorska to chyba nigdy bym się nie bawił aż tak dobrze przy tytanach jak teraz. Pierwowzór ma oczywiście swoje plusy, ale to właśnie anime dostarcza tych niezapomnianych emocji i wrażeń.

  Natomiast bez wątpienia ten odcinek był gratką dla osób nie znających mangi. Jestem prawie pewny, że świetnie się bawili poznając przeszłość Grishy i zarazem zasady jakie panują na kontynencie oraz w świecie przedstawionym, a to jeszcze i tak nie wszystko. 😏 No i w końcu pokazali wam kto zeżarł matkę młodego Erena. 😀 W ogóle to co za ironia losu, żona Grishy zjada żonę Grishy, która później zostaje zabita przez syna zjedzonej drugiej żony Girshy przez pierwszą żonę Grishy… chyba nic nie poknociłem… 🤔 Ale mimo wszystko obietnicy dotrzymała. 😆

  Tak czy siak, jeśli dobrze myślę na czym zakończą ten sezon to ja raczej już go nie skrytykuję, a czy kolejne powstaną to zobaczymy w przyszłości. Oby! Czekam niezmiernie na finałowe 2 epizodziki i myślę, że tak jak poprzednie te też mnie nie zawiodą. Pozdrowionka!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Rinsey 19.06.2019 10:44
  Przy okazji tego sezonu nieco się wstrzymałam z wylewaniem wiaderek zachwytu nad tą serią (doskonale mnie w tym wyręczał MrParumiV18 – pozdrawiam Cię serdecznie:)). Teraz jesteśmy w punkcie dla mnie niesamowicie ciekawym – wreszcie ci, którzy nie znają mangi, poznają pewne odpowiedzi. Dlatego chciałam wszystkich zaglądających tutaj zachęcić do opisania swoich wrażeń. Ja obserwuję obecne odcinki jak zahipnotyzowana. Kadry z mangi przeniesione na ekran w taki sposób przy akompaniamencie tej muzyki sprawiają, że przeżywam odkrycie całej tajemnicy na nowo. Jednak jest to perspektywa osoby zafiksowanej na punkcie SnK, będącą z manga na bieżąco. Dlatego też bardzo interesuje mnie opinia osób nieśledzących mangi :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  ZSRRKnight 18.06.2019 19:49
  8
  Kurde, cała ta przeszłość Grishy to mógłby być materiał na oddzielny serial. Naprawdę dużo, dużo informacji i aż troszkę szkoda, że upchnięto to w jeden odcinek. Choć w sumie pewnie będą jeszcze do tego wracać. No, i jak po siódmym odcinku byłem trochę sceptycznie nastawiony do pomysłu na świat przedstawiony, tak teraz jestem całkowicie co do tego przekonany. I ending drugiego sezonu w końcu nabrał sensu…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 11
  Łowca czarownic 17.06.2019 09:06
  Ciekawy sezon ale ...
  Oglądam i oglądam. Czekałem na powrót do tego świata dość długo i mam wielki sentyment bo w sumie to Atack on Titan sprawił, że wróciłem do anime zacząłem oglądać oraz czytać różne serie. Ale jakoś nie mogę do końca być jakiś nadmiernie usatysfakcjoowany.
  Odcinek w końcu ciekawszy niż kilka ostatnich gdzie przesada z dramatyzmem i deus ex machina mnie odrobinę zmęczyła. Jakby  kliknij: ukryte 

  Powrót do miasta czekałem długo i teraz to mnie akurat interesuje. Inna sprawa, że mnie akurat sezon 3 pierwsza część również bardziej interesowała niż sezon 2 np.

  Nie wiem albo mi się gusta zmieniły albo jestem jakiś nadmiernie krytyczny ale nie jest tak dobrze jakbym chciał aby było.

  P.S
  Zerknąłem na mangę na szybko. No to anime jest przynajmniej ładne bo te rysunki to klasa średnia maksimum.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime