Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

7/10
postaci: 7/10 grafika: 7/10
fabuła: 6/10 muzyka: 7/10

Ocena redakcji

7/10
Głosów: 9 Zobacz jak ocenili
Średnia: 6,56

Ocena czytelników

7/10
Głosów: 250
Średnia: 6,93
σ=1,64

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Zegarmistrz)

Wylosuj ponownieTop 10

Love Hina Again

Rodzaj produkcji: seria OAV (Japonia)
Rok wydania: 2002
Czas trwania: 3×30 min
Tytuły alternatywne:
  • ラブひなAgain
Gatunki: Komedia, Romans
Postaci: Uczniowie/studenci; Rating: Nagość; Pierwowzór: Manga; Miejsce: Japonia; Czas: Współczesność; Inne: Ecchi, Harem, Magia
zrzutka

Kontynuacja fabuły serialu. Niewiele zmian w stosunku do pierwowzoru.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Akcja toczy się po zakończeniu serii telewizyjnej. Tym razem głównym wątkiem jest pojawienie się na wiadomej stancji Kanako, młodszej siostry Keitaro, i jej gadającego kota. Uczucia, jakie żywi dziewczyna do swojego brata są, obiektywnie patrząc, chore i bynajmniej nie siostrzane.

Jak widać, znów mamy do czynienia z komedią romantyczną, ponownie zanieczyszczoną magicznymi mocami nieznanego pochodzenia, latającymi żółwiami oraz mówiącymi kotami, które pełnią tę samą rolę, co w poprzedniej części: psują zabawę. W intrygę wplątano wszystkie postacie, które wystąpiły w serii, jeśli nie liczyć tych naprawdę epizodycznych (acz nawet mechaniczna lalka Moe ma swoje pięć minut).

Liczne sceny kąpielowe, znane z poprzedniczki, nabrały tym razem więcej pikanterii, co może, ale bynajmniej nie musi, się podobać przedstawicielom obydwu płci. Mnie na przykład nie przypadły do gustu.

Oprawa graficzna i muzyczna w porównaniu do serii zmieniła się niewiele, nieznacznie zmieniono wygląd kilku postaci, zmieniając im np. fryzury.

Seria OAV jest po prostu przedłużeniem serii telewizyjnej, ze wszystkimi jej pozytywnymi i negatywnymi cechami. Należą jej się takie same noty i jeśli komuś podobała się poprzedniczka, to tę także powinien zobaczyć. Jeśli natomiast nie, może ją sobie z czystym sumieniem odpuścić. Według mnie jest to zmarnowany materiał na genialną komedię romantyczną. W skali szkolnej należy się 4-, acz osoby nielubiące wszelkiej golizny powinny tę notę obniżyć.

Zegarmistrz, 7 kwietnia 2004

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: XEBEC
Autor: Ken Akamatsu
Projekt: Junko Nagasawa, Meiju Maeda
Reżyser: Yoshiaki Iwasaki
Scenariusz: Kyuurou Hazuki
Muzyka: Shinkichi Mitsumune

Odnośniki

Tytuł strony Rodzaj Języki
Love Hina - artykuł na Wikipedii Nieoficjalny pl