Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Shinchou Yuusha ~Kono Yuusha ga Ore Tueee Kuse ni Shinchou Sugiru~

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Zomomo 9.05.2020 17:15
  Klasyczny isekai z ciekawym pomysłem na głównego bohatera, który koniecznie trzeba zobaczyć do końca. Ostatnie dwa odcinki mogą kompletnie zmienić postrzeganie całej serii, więc oceniając wcześniej można trafić jak kulą w płot. Seiya i Ristarte zapewniają całkiem sporą dawkę humoru, chociaż amatorów isekai mogą początkowo irytować swoimi ograniczeniami. Postacie drugoplanowe też są interesujące, szczególnie w świecie bogów :) Świetnie dobrani seiyū doskonale podkreślają komizm postaci. Ten serial dojrzewa stopniowo jak ser szwajcarski :) Polecam, nawet fani Kazumy nie powinni być rozczarowani.  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Sharimsejn 11.01.2020 15:05
  Są gusta i guściki. Jeśli komuś się podobało to ok. Dla mnie to był gniot i ma siłę obejrzałem. Od siebie odradzam oglądania.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Koogie 3.01.2020 17:08
  Zaskakujące ostatnie dwa odcinki. Szkoda, że takie poważniejsze podejście do tematu nie przeplatało się wcześniej, bo autentycznie było to ciekawe. Seria też dobrze się zakończyła, zamykając część historii w satysfakcjonujący sposób, lecz zostawiając wystarczająco dużo otwarte fabularnie jak i co do rozwoju postaci.

  Ostatecznie był to jednak średniak i nawet bardzo dobra końcówka nie wynosi serii jako całość ponad status zapychacza czasu. Seria mogłaby być naprawdę fascynująca gdyby stosunek powagi do komedii był odwrócony. No ale cóż, grunt że zaskoczyło i nie znudziło.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Saarverok 31.12.2019 14:05
  Jedno z bardziej zabawnych anime, a przy okazji fajny akcyjniak :) miło ze strony twórców, że dopięli tą historię, dużo się działo, wstawki Risty i Seiyi rozbrajały mnie, było parę niedociągnięć natury technicznej, ale hej – to anime miało być przede wszystkim dobrą komedią. I na moje to się udało, więc śmiało wystawiam 8/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  MrParumiV18 28.12.2019 18:15
  Shinchou Yuusha po 12 odcinku (koniec)
  I jak ja to mam ocenić?! Ta pompa w dwóch ostatnich odcinkach całkowicie przewróciła anime do góry nogami. Niespodziewany zwrot akcji, na dodatek solidnie zaprezentowany tylko i wyłącznie miesza oraz nie pozwala racjonalnie podejść do oceny, ponieważ jak to ma być traktowane? Jakby to była komedia od początku do końca to nie miałbym problemu, a tak… no jest i to nie mały. Co nie zmienia faktu, że końcówka serii emocje wzbudziła i osobiście uważam, że nie było to zbyt przedramatyzowane, oczywiście porównując z innymi tytułami, które miały tego typu sceny, ale gdy już się porówna końcówkę z początkiem, to chyba zbyt duży kontrast emocjonalny i gatunkowy nam zaserwowano.

  A ogólnie to bardzo przyjemny, pozytywny i zaskakujący seans. W planach tego nie miałem (o czym już pisałem) i nie żałuję, że wskoczyło to w moją co tygodniową ramówkę. Technicznie przeciętnie (nawet bardzo), a szczególnie w drugiej połowie, natomiast trochę to ratuje ost w ostatnich odcinkach, który fajnie i udanie podkreślał emocje i powagę sytuacji. Co do fabuły to prosta jak cep i myślałem (pewnie jak wszyscy co nie znali pierwowzoru), że będzie to stricte komedia polegająca na robieniu sobie jaj z min. Ristarte, co rzecz jasna miało miejsce, ale później opowieść skręciła w trochę innym kierunku, nie zapominając o poprzednich założeniach, ale dodając coś ekstra, a to urozmaiciło seans i uważam, że ostatecznie zaplusowało jako całość. Postacie to chyba najmocniejsza część tej pozycji, głównie dzięki gagom z nimi w roli głównej i ich relacjom, ale chyba wiadomo kto miał największy wpływ na widza. Nawet twórcy to wiedzieli już w pierwszym odcinku i zapodali nam jej figurki, aby ukierunkować kto tutaj będzie grał pierwsze skrzypce.

  Podsumowując, to naprawdę udany tytuł, który rzecz jasna mógłby być lepszy pod każdym względem, ale będąc w takim stanie mnie usatysfakcjonował i spełniał swoje zadania należycie do samego końca, dlatego liczę na to, że powstanie kontynuacja.

  PS. Nawet ostatecznie opening poprawili. Jak na początku był mega lichy i tylko muzyka jakoś go ratowała, tak teraz wypada naprawdę solidnie.

  PSS. To Kamen ma już swoich fanów? \/ Szanuję i zazdroszczę. ;P
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  skrytyfankamena 28.12.2019 13:32
  Ep 11

  Druga połowa odcinka i IMO najbardziej emocjonalne i wzruszające sceny w anime w skali sezonu, a nawet roku. Mało mnie w bajkach rusza, a tutaj nie dość, że ładny zwrot akcji to jeszcze naładowany takim ładunkiem emocjonalnym. Miałem łzy w oczach.

  Ogolnie odcinek to mega sztos, bo jego pierwsza połowa to takie dobre komediowe dialogi, że przepona nie wyrabiala.

  Dobra bajka. W tym sezonie razem z Hataage dostaliśmy dwa zacne komediowe, parodystyczne isekaje. Od Konosuby chyba jeszcze takiego złota nie było.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 27.12.2019 23:14
  Zbyt duże nagromadzenie dramy w dwóch ostatnich odcinkach, ponadto raczej spadek formy gdzieś od połowy. To nadal dobra komedia ale mogło być znacznie lepiej.

  Duży plus za chodzący mem Ristarte.

  6/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  blob 6.11.2019 21:39
  Seria fajnie łamie konwenanse (nakama w drużynie? A no ci mi oni). Generalnie jest dobrze choć momentami wydaje mi się że seria nie wykorzystuje w pełni potencjału swojego „ultra ostrożnego” bohatera. Teraz stał się bardziej „OP bohaterem, który wszystko załatwia sam, bo może”, a tylko od czasu do czasu wrzucają gagi z jego ostrożnością („dalej ci nie ufam”)... chociaż akurat motyw z feniksem był spoko :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 10.10.2019 11:38
  Shinchou Yuusha po 2 odcinku
  Odcinek drugi równie dobry co pierwszy, a Toyosaki Aki coraz bardziej mnie przekonuje, która gra świetnie rolę Ristarte. Oczywiście nie umniejszam nic protagoniście, bo on również ma bardzo dobrze dobranego aktora głosowego, ale ta bogini to po prostu sztos. Kompletnie się nie spodziewałem, że to może być tak dobre i zabawne. Natomiast co do openingu, to dla mnie taki średni. Oczywiście M&R to zawsze gwarancja solidnego i dobrego poziomu poniżej którego nie schodzą, ale biorąc pod uwagę mój gust to jest to jedna z gorszych ich piosenek, były lepsze, choćby HYDRA, a przeciętności tego otwarcia dodaje aspekt wizualny, który jest zrobiony bardzo słabo i jakby od niechcenia. No nic, ale przynajmniej serie się ogląda świetnie i szykuje się pozytywne zaskoczenie sezonu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 9.10.2019 22:41
  Shinchou Yuusha po 1 odcinku
  Obejrzałem od niechcenia, bo nawet nie planowałem i muszę przyznać, że pierwszy odcinek ostatecznie mnie kupił. Było zabawnie i przyjemnie, seiyuu dobrze dobrani, a pierwsze minuty fajnie ukazały „rozmowę do widza”. Będę kontynuował i oby kolejne epizody utrzymały poziom, a naprawdę nie wymagam wiele, chcę się po prostu dobrze bawić.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 9.10.2019 17:56
  Drugi odcinek dostarczył trochę mniej buziek bogini ale za to dobrze sparodiował motyw skanu bohaterów :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  yapi-kun 5.10.2019 18:51
  Dobra rzecz. Ostatnio się tak dobrze bawiłem chyba przy KonoSubie. Pierwszy odcinek wgniótł w fotel, oby kolejne dotrzymały kroku. To było dobre wejście w nowy sezon :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  blob 3.10.2019 21:47
  Ale OP super :]
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 3.10.2019 08:00
  Spojrzałem i zgadzam się z oceną z Tanuka: Konosuba to nie będzie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Nikodemsky 2.10.2019 18:35
  Naprawdę świetny pierwszy odcinek!

  Seiyu bogini świetnie się bawi w swojej roli(aktor mc też wybrany perfekcyjnie), w pierwszych paru minutach nawiązania do terminatora i bajka jest blisko od zburzenia czwartej ściany.

  Bardzo dobra, jak na sezonowy isekai animacja, ciekawy kawałek pod opening i twarde nakierowanie na komedię(masa różnych gagów).

  Zapowiada się na naprawdę dobrą, isekajową komedię. Oby reszta odcinków trzymała poziom.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime