Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Sora no Aosa o Shiru Hito yo

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  kot schrödingera 16.09.2020 03:08
  Naprawdę dobre!
  Wszystko to co lubię: tkwienie w przeszłości, by chronić swoje pierwotne czyste „ja”, smutek patrzenia, jak trafia go szlag ale przede wszystkim to historia o tym, że to co pierwsze zdarza się tylko raz i się nie powtórzy. Ale może trwać (no może z paroma bliznami). U Shinkaia czas i przestrzeń z reguły przemiela wszystko na proch, tutaj przestrzeń (Chichibu) potrafi przechować i wyzwolić pierwotny czas. Fajne.

  Bardzo dobry zestaw autorów: to głównie dzieło Tatsuyuki Nagai. Również Masayoshi Tanaki. Bo że nie są to filmy (jak się je przypisuje) wyłącznie Mari Okady zrozumiałem kiedyś podczas spotkania z Noboru Iguchim, otworzył mi oczy sposób jaki opowiadał o Aku no Hana. Ale robienie z pani Okady tylko rodzaju rezonatora, który wydobywa i wzmacnia cudze emocje byłoby niesprawiedliwe. W niej naprawdę coś jest. Te wszystkie niespełnione nadzieje, przepadłe marzenia i wypalenie Shinnosuke to przecież sama Mari. Dlatego to jest tak prawdziwe. Pani Okada nie musi bawić się w cosplaying (jak np. w Araburu, bardzo złe, nie polecam), gdy wypełznie spod kamienia i coś nam o sobie opowie, to jest ciekawe. I dobre. Jej wypalenie, samooszukiwanie się (Araburu), niezrozumienie macierzyństwa (Sayonara no Asa), trwanie w powierzchownej rutynie dla łatwych pieniędzy z jeszcze większych korpo (najnowszy Nakitai Watashi, niestety…) jeśli będzie tylko do bólu szczera jest samo w sobie świetnym materiałem na historię. Może czas na coś o starszych bohaterach, takich jak tutaj trzydziestolatkowie?

  Podsumowując, Sora no Aosa o Shiru Hito yo to dobra pozycja warta uwagi. Poziom Kokoro ga Sakebitagatterunda z wyraźnym plusem (za dojrzałość), czyli naprawdę nieźle.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kamen 30.06.2020 00:21
  8/10
  Świetny film, polecam.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime