Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Rikei ga Koi ni Ochita no de Shoumei Shite Mita

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 3
  Rinsey 13.06.2020 23:06
  Wiem, że się powtarzam, ale nasza Redakcja jest wielokrotnie niedoceniana. Uwielbiam Twoje recenzje, Avellano :). Zawsze opiszesz zjawisko trafnie i z odpowiednim dystansem. Dzięki za kolejny fantastyczny tekst!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Zomomo 8.05.2020 21:36
  Oryginalny pomysł, sympatyczni bohaterowie, sporo lekkiego, relaksującego humoru. Oczywiście, znajdziemy tu popularne stereotypy o naukowcach, ale podane w sposób nieirytujący. Graficznie i muzycznie też jest bardzo dobrze. Trudno się do czegoś przyczepić, chociaż mogę się zgodzić z MrParumiV18, że lekki dramatyzm pod koniec serii był zbędny, przynajmniej dla wielbicieli komedii. Z drugiej strony, dla wielbicieli romansu będzie on raczej pożądaną przyprawą. I jeszcze jedna ogromna zaleta, wreszcie jakieś anime bez licealistów :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  MrParumiV18 5.05.2020 23:19
  Rikei ga Koi ni Ochita no de Shoumei Shite Mita po 12 odcinku (koniec)
  Trochę mi zajęło nadrobienie całości, ale jak już to zrobiłem to stwierdzam, że pomimo pewnych mankamentów (niepotrzebnie chyba wpleciony lekki dramatyzm pod koniec), to bawiłem się naprawdę bardzo dobrze. Humor zaprezentowany w serii trafił w mój gust, momentami uśmiałem się wręcz niesamowicie, a przy okazji można było się czegoś nowego nauczyć, ponieważ seria poważnie i to do samego końca traktowała tematykę jaką zdecydowała się podjąć, co w ogólnym rozrachunku tylko przemawia na jej korzyść. Dla mnie naprawdę ciekawa, w pewnym sensie nawet oryginalna ze względu na podejście do tematu i rodzaj humoru, ładna i estetyczna wizualnie z dobrze dopasowaną, ale tylko solidną muzyką seria. Udana i jedna z lepszych komedii jakie miałem okazję ostatnio obejrzeć i osobiście serdecznie polecam.

  PS W związku z pozytywnymi wrażeniami jakie zostawiła mi po sobie ta produkcja, nie mogę za bardzo zrozumieć krytyki ze strony użytkownika poniżej kor56. Oczywiście wiem, że humor może do kogoś nie trafić, bo to aspekt bardzo subiektywny, ale usuwając główną tematykę serii i element częstych żartów jakim jest szeroko pojęta nauka, odbieramy tytułowi główny aspekt na jakim się opiera i go krzywdzimy bezpodstawnie. To tak jakby napisać, że gdyby usunąć z serii shounenów głównego bohatera, który rośnie w siłę z biegiem historii bo ma swój określony cel w życiu to seria byłaby tylko tanim i nijakim bitewniakiem, który nie wiadomo do czego zmierza. No zlitujmy się nad takimi stwierdzeniami, błagam. Już pomijam fakt narzekania, że spodziewał się czegoś lepszego po serii, która według niego jest raczej kierowana do studentów. Zważywszy na treść i wydźwięk komentarza wynika, że gość nie krytykuje tego, że żarty do niego nie trafiły, ale że już na starcie są mega słabe. Teraz kierując do niego zapytanie i kończąc jednocześnie: Może to dla cb są słabe, bo ich zwyczajnie nie rozumiesz (albo nie chcesz zrozumieć) i przytłacza cię ilość wiedzy jaką seria sprzedaje za darmo? Nie oceniam, ale zachęcam do ponownej analizy.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  kor56 7.04.2020 14:42
  Niby +130 IQ... no ale co z tego
  Jak wyciągniemy z tej serii otoczkę „naukową”, to mamy bardzo słabiutki i przewidywalny romans, z średnim żartem. Spodziewałem się czegoś lepszego, zwyzywawszy, że seria nie jest adresowana do uczniów liceum a raczej do studentów.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Rinsey 14.03.2020 18:14
  Fajne było :)
  Seria nie jest wybitna, ale sprawiła mi mnóstwo frajdy. Cała gromadka była po prostu przesympatyczna, trochę się pośmiałam, sam romans również się przyjemnie oglądało. Seria w sam raz na zimowe wieczory :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 29.01.2020 12:46
  Rikei ga Koi ni Ochita no de Shoumei Shite Mita po 3 odcinku
  Nie dość, że niezwykle przyjemnie się to ogląda, ma fajne i zabawne postacie, technicznie też naprawdę ładnie się prezentuje (tego się nie spodziewałem), to na dodatek w bardzo przystępny sposób przedstawia zagadnienia naukowe i też przy okazji czegoś mnie nauczyło, a mam tutaj na myśli min. problem komiwojażera. No mam już trochę lat, ale to zagadnienie usłyszałem pierwszy raz w życiu. Aż sobie poczytałem trochę więcej na ten temat, bo mnie to zainteresowało. Ogólnie to bawię się przy tym naprawdę dobrze i z pewnością będę kontynuował seans.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Rinsey 19.01.2020 17:07
  Jednak całkiem fajne
  Opis serii brzmi dosyć głupiutko, ale jako były naukowiec z ciekawości zerknęłam i ku mojemu zaskoczeniu pochłonęłam 4 odcinki naraz ^^' Ku mojemu zaskoczeniu miejscami całkiem fajnie omawiają schemat naukowego działania: hipoteza zerowa, kontrola pozytywna, negatywna; wszystkie te pojęcia wytłumaczono poprawnie i przystępnie. Co prawda ich noszenie fartuszków jest bez sensu, jak w labie nie pracują, no ale rozumiem, że to symbol naukowca, więc się nie czepiam.

  Takiemu Wotakoi nie sięga to do pięt, seria jest absurdalna, ale zadziwiająco dobrze sprawdza się w przyjętej przez siebie konwencji. Dobrze się przy niej bawię i w sumie o to chodzi :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Saarverok 12.01.2020 23:49
  Całkiem fajnie się ogląda, taki romcomowy średniaczek, ale przynajmniej projekty postaci są dopracowane :) Dla zainteresowanych – grupka studentów z kółka naukowego chce opracować wzór na miłość na podstawie relacji głównych bohaterów.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime