Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Nihon Chinbotsu 2020

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  KarolSz 23.07.2020 12:02
  Ja też się podpisuję pod Blobem. Właśnie skończyłem oglądać. Początek fajny, ale im bliżej końca tym gorzej. Coraz częściej, zamiast wciągać się w fabułę, wytrącały mnie z niej pytania „jakim cudem on to zrobił” albo „mógł to zrobić inaczej i nie umrzeć”, albo „przecież to tak nie działa”. A już ostatni odcinek, patetyczna laurka ku chwale narodu Japońskiego, no nie zdzierżyłem i przewijałem do przodu.

  W szczególności, jak mamy tak wielki kataklizm, to infrastruktura leży i kwiczy, a tutaj nikt nie ma problemów z rozładowaną komórką ani internetem ani benzyną do samochodu. No i naprawdę nikt nie zauważył że  kliknij: ukryte ? Po co to w ogóle ukrywać? Scena z narodowcami, którzy nie chcą zabrać na swój statek naszych pół­‑Japończyków, po czym  kliknij: ukryte  Albo ten cały Kite, który  kliknij: ukryte  a parę odcinków później  kliknij: ukryte  Albo mama, która postanawia uwolnić zaplątaną łódź  kliknij: ukryte 

  Ja rozumiem że czasem trzeba trochę naciągnąć logikę na potrzeby akcji, ale pod koniec naprawdę przegięli na całego. To zepsuło mi cały serial, który gdyby nie to mógłby być całkiem dobry.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MiszczKoszykufki 15.07.2020 20:40
  Dramat? Komedia?
  Podpisuję się pod komentarzem bloba rękami i nogami. Dodam tylko od siebie, że z tej serii trochę wyszła komedia zamiast dramat, a przynajmniej ja to tak odebrałam.  kliknij: ukryte ... no, ubawiłam się po pachy nad idiotycznością tego. Dodatkowo nie czułam żadnej więzi z bohaterami, totalnie nie czułam by się kiedykolwiek mocno przejęli, że utracili dach nad głową, czy ludzi wokół siebie ( kliknij: ukryte ).

  Niby dramat, niby komedia, ale ogólnie gniot i dałam 4/10 mimo że oglądało mi się dosyć szybko i specjalnie się nie zmuszałam do seansu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  vries 12.07.2020 22:08
  Końcówka idiotycznie kiczowata. Poza tym solidna seria katastroficzna. Jak dla mnie solidne 7/10, bo nie jestem jakimś wielkim fanem gatunku. Ostatnia seria pod egidą Yuasy dla Science Saru.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 12.07.2020 00:01
  Jako seria katastroficzna się sprawdza. Są dramaty, są emocje itd. Trup ściele się gęsto.

  Z drugiej strony mamy jakieś dziwaczne wątki np. ten z sektą. Seria w jednej chwili potrafi pozytywnie zaskoczyć, po czym dostajemy plot armory czy fart bohaterów:  kliknij: ukryte . No i ten Kite, jakiś superheros normalnie. A na koniec mamy jeszcze jakiś manifest of wspaniałości narodu japońskiego.

  Nie wiem, te serię jest ciężko ocenić. Ogląda się ją spoko, ale nie można oprzeć się wrażeniu że chciano tu za dużo wepchnąć, momentami po prostu za dużo się dzieje, zwroty akcji wydają się wręcz randomowe a nie przemyślane (może o to chodziło w końcu to seria o katastrofie).

  Postacie da się lubić, są zaradne, choć momentami wydaję się że aż za bardzo. Mogą trochę wkurzać te ciągłe angielskie wstawki w ich rozmowach, nie wiem czemu to miało niby służyć…

  Jeśli chodzi o grafikę to jest specyficzna. To ten typ kreski gdzie postacie momentami wyglądają jak karytkatury. Jest bardzo nierówno, tła czy animacje potrafią wyglądać strasznie tandetnie. Jeśli chodzi o warstwę dźwiękową to jest dobra, ale momentami odnosiłem wrażenie, że jest źle dobrana.

  Mimo wszystko uważam że warto zobaczyć, w końcu ileż mamy serii o takiej tematyce czyli katastrofa naturalna a nie np. ludzkość walczy o przetrwanie w obliczu ataku kosmitów itepe. Tylko spodziewajcie się że momentami niektóre wątki czy zwroty akcji będą dosyć dziwaczne.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime