Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Yuukoku no Moriarty

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Rinsey 30.11.2020 23:43
  Nie wierzyłam, że to napiszę, ale te ostatnie odcinki są niezłe… Od kiedy pojawił się Sherlock, zaczęło się robić nawet ciekawie. Jak tak dalej pójdzie, będę w stanie wybaczyć serii marną retrospekcję w pierwszych odcinkach.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Engelson 30.11.2020 04:49
  Piękna kreska
  Anime ma przecudowną kreskę, reszta przeciętna, ale no, kreska, dla niej warto oglądać
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Rinsey 11.11.2020 16:25
  To nie jest dobre anime, ale je oglądam… Zacznę od pozytywów, bardzo mi się podoba Londyn w tamtych czasach i ogólnie odwzorcowanie budowli, strojów i klimatu, oczywiście nie jestem historykiem ani znawcą, ale podoba mi się klimat i „ładność” otoczki. Opening jest druga zaletą. Też jest łądny i muzyka nawet nieco wpada w ucho… No i samo założenie. Poznać bliżej Moriaty'ego, nie jako złego geniusza, ale jak to się wszystko zaczeło. Pomysł podobał mi się bardzo i miał ogromny potencjał.

  Ale został zniszczony przez zjaponizowanie tematu. Cała retrospekcja w zasadzie zniszczyła tę pozycję w moich oczach. Trudno oglądać na poważnie coś opierającego się na takim absurdzie. Gdyby twórcy nigdy nie opowiedzieli o samych początkach pozostałe, „normalne” odcinki oglądałoby mi się może bez zachwytu, ale całkiem przyjemnie :).
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  GLASS 3.11.2020 18:35
  Nie da się poważnie traktować tego anime, każdy nowy odcinek zostawia u mnie tylko uczucie jeszcze głębszego zażenowania. Ale guilty pleasure jest, więc pewnie dalej będę oglądać. Albo przynajmniej dopóki mi się koncept nie znudzi.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  tamakara 2.11.2020 20:34
  ep 3
  Nadrobiłam wreszcie trzeci odcinek… O losie.
  Wiele na nim wycierpiałam. Bolała mnie pseudogłębia, bolały flashbacki we flashbackach, bolał Albert – najżałośniejsza kreatura ever, bolała mnie ta „zbrodnia doskonała”, która składała się właściwie wyłącznie z łutów szczęścia. Ale nic nie bolało mnie tak jak tragiczna kreacja pani Moriarty.
  Wcale się babce nie dziwię, że była cały czas wkurzona, skoro nie miała nawet kiecki na zmianę… :(
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  kor56 19.10.2020 14:45
  Jak tak dalej pójdzie
  To „Great Pretender” i inne wysoko typowane anime mogą się pożegnać z miejscem pierwszym za 2020
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  tamakara 18.10.2020 21:03
  zabawa trwa
  Jestem zachwycona. Odcinek pierwszy (drugi) pokazuje, że w świecie przedstawionym wszelka wiedza jest zarezerwowana dla arystokracji i jednostek wybitnych. Hazardziści nie wiedzą, że można analizować tabele i typować wyniki wyścigów, kwiaciarki nie wiedzą, jak dbać o swój towar, a dorosłe chłopy nie potrafią wykonać prostego mnożenia i dzielenia. Jak dobrze, że jest młody James, geniusz, który poratuje każdego prostaczka i jeszcze wymyśli socjalizm, żeby zrobić im lepszy świat :D
  Swoją drogą większość tych bezradnych ludzi nauczyła się jakoś czytać i pisać, więc przynajmniej podstawowa edukacja wydaje się być powszechna. Tak się jednak złożyło, że tylko młody James przeczytał manifest komunistyczny…
  W świecie przedstawionym etykieta pozwala, aby nosić kapelusz w domu oraz na to, aby dżentelmeni palili cygara i popijali koniaczek w towarzystwie dam, po pijaku padali przed nimi na kolana i składali kretyńskie deklaracje, za co potem żony robią im karczemne awantury :D Wszyscy szlachetnie urodzeni zadzierają nosa, mają dużo pieniędzy -po prostu- i zajmują się balowaniem oraz biciem służby, za wyjątkiem wyjątków, które to wyjątki żyją dobroczynnością.
  Nie możemy zapomnieć też o złym lokaju, który jest tak zacietrzewiony w swojej pogardzie dla biednych sierotek, że nie umie jej powtrzymać nawet w obecności swojego panicza. I ten widok, kiedy obdarte dziecko, nominalnie przysposobiony syn arystokratycznej rodziny, zamiata przed rezydencją i nikt NIKT w tym domu nie uznał, że to wstyd… Jestem zachwycona!
  W finale zaś wielki pożar.

  Wycięto jednak sporo mangowego bicia sierotek i scenę mordu za pomocą szczebelka z oparcia krzesła, więc albo gnają z materiałem, albo cenzura działa.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  tamakara 5.10.2020 21:41
  W swoich zapowiedziach sezonu powiedziałam wprost: albo będzie kretyński materiał do zjechania, albo… odszczekam swoje przypuszczenia.
  Cóż, zapowiada się na to, że nie odszczekam. Pretensjonalne, naiwne i płytkie to było strasznie.
  Zbrodnia, krew, zemsta… a ja się śmieję i wywracam oczami D:
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ancietejka 5.10.2020 11:39
  Po pierwszym odcinku nawet ciekawe. Podoba mi się koncept, klimat i że to jest całkowicie poważne – mam nadzieję, że w następnych odcinkach nie wyskoczą jakieś głupie żarciki czy super­‑deformed.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime