Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Log Horizon: Entaku Houkai

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 29.04.2021 21:17
  Log Horizon: Entaku Houkai po 12 odcinku (koniec)
  Taka mała dygresja na początek.

  Ależ miałem niecodzienną przerwę od oglądania czegokolwiek. Niby z jednej strony nie długa, bo tylko niecały tydzień, ale dla mnie jak najbardziej pokaźna, gdyż nigdy mi się nie zdarzyło aż taki długi czas bez zerknięcia chociażby na jeden epizod. A jak już nabrałem ochotę na powrót, to nie wiedziałem za co mam się zabrać w pierwszej kolejności, ponieważ nazbierało się tyle zaległości z nowego sezonu, że ciężko będzie się na nowo wstrzelić, no ale cóż… mniejsza…

  Wracając jednak do komentowanego tytułu, który postanowiłem skończyć w pierwszej kolejności po tej przerwie, no to i muszę przyznać, że ledwo mi się to udało. Pewnie większość zaskoczę, ale mi naprawdę podobała się pierwsza część serii, tak do 5 odcinka, czyli do końca wątku z wyborami w Akibie. Niestety dalsze epizody już do samego końca strasznie mnie wynudziły i wręcz męczyłem się podczas seansu. Ledwo te 7 epizodów obejrzałem, a i tak zeszło mi ponad miesiąc z przerwami i kilkoma podejściami jednocześnie. Wielka szkoda, bo liczyłem, że powrót do tego uniwersum będzie bardziej udany i nakręci mnie na nowo na świat przedstawiony, jak to miało miejsce te kilka lat temu przy okazji sezonu pierwszego, który nadal pozostaje dla mnie najlepszy z puli obecnie dostępnych. Natomiast ten mnie jedynie zniechęcił do poznania ciągu dalszego i nie wiem czy przekonam się po raz kolejny jak wyjdzie ewentualna kontynuacja. Pożyjemy… zobaczymy.

  Co do strony technicznej, to soundtracki pomimo iż powtarzalne to przyjemne dla ucha, a wizualne aspekty to zwyczajna przeciętność. Animacji walk praktycznie brak, która jedynie zastąpiona efektami wywołującymi jej złudzenie, ale sama stylistyka pozostała nadal dobra i nie gryzła w oczy.

  Ogólnie to bardzo przeciętny i rozczarowujący sezon. Tak naprawdę jedynym (dokładnie to 2) dla mnie subiektywnym plusem tej serii to opening i początek.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 9.04.2021 00:30
  Ło panie, słabo. Pierwszy ark o niczym (w ogóle nie wiem, po co go umieszczali w anime). Drugi ark potraktowany skrótowo. Trzeci nawet ok, ale bez rewelacji. Obejrzałem bez większego entuzjazmu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  weiter 27.03.2021 10:14
  Crap
  To ja dla odmiany odradzam oglądanie. Dalej jest niesamowicie mdłe i jeśli 2 sezon wam się nie spodobał, to i ten wam się również nie spodoba. Jest po prostu słabe.

  Być może odrobine lepiej będzie się oglądać, jak będzie jakiś biednawy sezon ogórkowy, a twoja „kupka wstydu” nie będzie oferować niczego konkretnego.

  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Zomomo 27.03.2021 08:42
  po 9
  Stary dobry Log Horizon z sezonu 1 powrócił :) Wszyscy, którzy dobrze się bawili przy sezonie 1, a znacznie gorzej przy 2 mogą oglądać w ciemno :)
  Też mnie trochę martwi ilość odcinków, bo po 9 akcja ciągle się rozwija i trudno mi sobie wyobrazić zakończenie całej serii w 3 odcinki… Mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  MrParumiV18 11.02.2021 16:35
  Log Horizon: Entaku Houkai po 5 odcinku
  Odkładałem start seansu dosyć długo i to głównie z powodu obaw jakie miałem odnośnie długiej przerwy pomiędzy tym, a poprzednimi sezonami, ale martwiłem się chyba niepotrzebnie. To znaczy, nadal niewiele pamiętam z poprzednich sezonów i nie ma się co dziwić, ale z miejsca wsiąkłem w wydarzenia z tego sezonu, wszystko jest jak na razie przejrzyście przedstawione, zrozumiałe oraz satysfakcjonujące, no może poza tym, że trochę akcji brak do pełni szczęścia, ale o dziwota, mi to kompletnie nie przeszkadza. Nie odczuwam też dyskomfortu z powodu pozapominania tego co działo się w poprzednich częściach, a z odcinka na odcinek nawet stopniowo sobie rozjaśniam wszystkie przeszłe wydarzenia, postaci, ich relacje i stosunki pomiędzy krajami (warto dodać, że pomogła również rozpiska od Niko, którą przeczytałem po obejrzeniu pierwszych odcinków w celu potwierdzenia i uzupełnienia – polecam również się zapoznać). Cenię też tą serię za to, że brak tutaj pójścia na skróty, nawet jeśli cierpi na tym dynamika opowieści i może ktoś poczuć się znużonym, to ja jak najbardziej kupuję taki sposób przedstawienia. Zresztą chyba nie trzeba o tym wspominać, kto dotrwał do trzeciego sezonu powinien mieć takie samo zdanie. Natomiast nawet jeśli nadal uważam, że drugi sezon był rozczarowaniem i gorszy od pierwszego, tak tutaj mam odmienne zdanie. Jak na razie jest lepiej niż było, a przynajmniej biorąc pod uwagę to co zapamiętałem i to co widzę obecnie, więc oby tylko tak pozostało i wtedy będę zadowolony.

  Opening też bardzo dobry, strasznie przypadł mi do gustu i uważam, że solidnie zastępuje poprzednie. Inna sprawa, że jest też jednym z lepszych w tym sezonie, ale konkurencji też niewiele.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Nikodemsky 14.01.2021 04:44
  [link] – bardzo fajna rozpiska przypominająca najważniejsze fakty z dwóch sezonów, wliczając w to relacje. Polecam zajrzeć przed seansem, jeśli nie jest się na bieżąco.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  blob 13.01.2021 17:07
  Bardzo niewiele pamiętam z pierwszych dwóch sezonów, ale po pierwszym odcinku czuje się jak w domu, jakby nie minęło tych kilka lat od emisji sezonu drugiego.

  Opening zachęca bo pojawia się w nim dużo ciekawych nowych postaci. Kolejne anime w tym sezonie które będę śledził z zaciekawieniem :)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime