Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Uma Musume: Pretty Derby Season 2

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Lina 2.06.2021 11:31
  Wyniki sprzedaży płyt w Japonii Uma Musume są... niewiarygodne
  Nie przypominam sobie żeby jakakolwiek seria była w stanie pochwalić się takim sukcesem sprzedażowym w pierwszym tygodniu (zakładając, że dane są prawdziwe). OK, wydana niedawno gra pewnie w sporym stopniu do takiego wyniku się przyczyniła, ale czy jakakolwiek seria w pierwszym tygodniu sprzedaży uzyskała… sześciocyfrowy wynik?

  [link][link][/link]
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  ZSRRKnight 31.03.2021 10:09
  13
  Ależ to był spektakularny finał!  kliknij: ukryte 
  I jeszcze ten występ na koniec. Niby tylko piosenka z openingu, ale ta animacja…! Wgniotło mnie w fotel.
  Ogólnie świetne anime. Genialna sportówka i rzecz w zasadzie unikatowa pośród tych wszystkich lepszych i gorszych adaptacji gier mobilnych. Wielkie brawa dla całej ekipy ze studia Kai i byłoby bardzo miło, gdyby gdzieś w przyszłości powstał sezon trzeci.
  Może pora na następną generację, czyli Dia i Kita?

  P.S.: Żal mi jedynie, że nie było w tym sezonie żadnego wyścigu, w którym brała udział Special Week. Trochę szkoda, że tak zamieciono ją pod dywan, szczególnie, że była przecież główną bohaterką w pierwszym sezonie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Koogie 8.02.2021 23:56
  6 odcinek
  Póki co naprawdę jest to lepszy sezon. Dużo dramy, ale jest ona dobra i wykorzystuje unikalną cechę tej serii. Chodzi o to, że jest bazowana na prawdziwym życiu i historiach poszczególnych koni. Porażka i sukces nie grają pod dyktando fabuły i przez to sceny po prostu inaczej uderzają. Dodatkowo czuć, że jest tu jakiś kierunek w przeciwieństwie do pierwszego sezonu gdzie od pewnego momentu seria była dosłownie o niczym.

  Pomiędzy dramą oczywiście jest tona małych szybkich żarcików czy historyjek, które twórcy przeplatają. Co też było mocną stroną poprzedniego sezonu. Palmer i Helios dają radę. Szkoda, że Rice Shower nie dostała większej ekspozycji, jakby nie patrzeć niezły twist, a był relegowany do rzeczy w tle.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 7.02.2021 14:27
  Myślę, że to dobry moment, by napisać hymn pochwalny dla pana reżysera Kei'a Oikawy:
  O ty, twórco wspaniały,
  radość nam przynosisz.
  Tyle emocji wyciąganąć
  z gry mobilnej, co prawie dwa lata na premierę czeka.
  Zaprawdę reżyserze – wspaniałym jesteś człowiekiem,
  a dzieło twoich rąk jest błogosławieństwem


  A propos odcinka: kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Koogie 11.01.2021 22:37
  2 odcienk
  Mam wrażenie, że pierwsze dwa odcinki tego sezonu były bardziej składne i mocniej mnie ruszyły emocjonalnie niż cały poprzedni sezon razem wzięty. Dało się wczuć w te emocje i było ich dużo.

  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  ZSRRKnight 5.01.2021 16:37
  1
  Wygląda na to, że zmiana studia na razie nie przyniosła spadku w jakości animacji. Jedynie CGI podczas wyścigów wydaje mi się, że wyglądało gorzej, ale na szczęście nie było tego dużo. No i wygląda na to, że tym razem to Tokai Teio będzie tą najgłówniejszą bohaterką – z jednej strony trochę szkoda, z drugiej może to być w pewien sposób odświeżające i ciekawe fabularnie.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime