Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Boku no Hero Academia [2021]

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  MrParumiV18 3.10.2021 10:54
  Boku no Hero Academia 5 po 25 odcinku (koniec)
  Dla mnie sezon trochę chaotyczny, słaby (biorąc pod uwagę części poprzednie) pod względem technicznym i w związku z tym najgorszy z puli tych, które do tej pory wyszły. Oczywiście to nadal trzyma solidny dobry poziom i nie spada poniżej tego. Jest to w dalszym ciągu nietuzinkowy shounen na rynku, który kilkoma elementami wyróżnia się na tle innych produkcji tego typu. Lekkie rozczarowanie seansem jest, ale to nadal stara dobra Akademia, więc zapowiedzianą kontynuację z pewnością obejrzę.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 25.09.2021 18:04
  25
  Solidne zakończenie sezonu. Patrząc po ocenach na MAL­‑u ten sezon chyba nie spełnił oczekiwań wielu widzów, ale ja jestem zadowolony. W skali action shounenów jest to historia naprawdę unikatowa i cieszę się, że adaptacja jest mimo wszystko konsekwentna i godna materiału źródłowego. Przestawienie arców to był nieco dziwny pomysł, ale w gruncie rzeczy niczego nie zepsuł, więc uznaję, że reżyser mniej więcej wiedział, co robi. Szósty sezon zapowiedziany, więc do następnego roku…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 25.09.2021 12:51
  Bardzo się cieszę że ta adaptacja trzyma poziom. Kreska w mandze dalej jest bardziej szczegółowa, ale jak na adaptacje shounena i tak jest bardzo dobrze. To że nie jest to „po prostu” adaptacja czuć na każdym kroku: owszem są spadki jakości, ale czy pewne detale, czy nawet odcinki fillerowe (które ogląda się fajnie) budują znakomitość tej serii. Najlepszym przykładem że się starają może być odcinek o „genezie” Tomury – zrealizowanie sceny to jedno, ale to jak genialną muzykę do tego skomponowano… to nie jest robienie czegoś na odpieprz.

  Myślę że kiedyś, po latach bardzo ciężko będzie mi powiedzieć który shounen był najlepszym jaki oglądałem, bo „big 3” ma naprawdę poważnego konkurenta.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  ZSRRKnight 13.09.2021 16:27
  23
  Wow, po prostu wow. Najpewniej najlepszy odcinek tego sezonu, choć dwa ostatnie zapowiadają się równie intensywnie. I na tym etapie chyba już wybaczam wszelkie niedociągnięcia produkcyjne, reżyserskie – gdy trzeba, oddziaływanie na emocje widza jest na najwyższym poziomie.
   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  MrParumiV18 25.07.2021 16:04
  Boku no Hero Academia 5 po 17 odcinku
  Wiem, że to wszystko jest potrzebne, aby sensownie historia mogła iść naprzód, aby nowy arc mógł należycie się rozwinąć, aby dobrze przedstawić nowe i też stare postaci oraz ich motywacje, ale no nudzę się niemiłosiernie i nic z tym nie mogę zrobić. Pierwszy raz w tym uniwersum zdarzyła mi się sytuacja, że niektóre odcinki zwyczajnie przewijałem, bo nic interesującego się w nich nie działo, co mnie smuci. Po prostu chyba muszę przeboleć ten, bez wątpienia jak na razie, najgorszy sezon pod względem mojego fanu z oglądania. Pozostaje mieć nadzieję, że końcówka sezonu rozkręci się należycie i w pewnym stopniu zrekompensuje ten nijaki sezon. 17 odcinek daje takie podstawy, bo pomimo braku akcji i takiego lekko ciężkiego klimatu oglądało się go o dziwo przyjemnie i był to jeden z lepszych epizodów jak do tej pory.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 11.07.2021 21:45
  15
  Ale budują napięcie tym wątkiem Hawksa… No i super że Endeavour ma tak dużo czasu antenowego w tym sezonie. Zdecydowanie jedna z ciekawszych postaci w całej serii. Bakugo też powoli zyskuje w moich oczach – jego walka w pierwszej części sezonu była świetna, a teraz razem z Deku i Todorokim ma szansę na bardzo ciekawy rozwój i mocy i charakteru.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 5.06.2021 20:46
  Boku no Hero Academia 5 po 11 odcinku
  Zawiodłem się koszmarnie na tym odcinku. Nudny jak flaki z olejem. xd Niepotrzebnie się nakręciłem końcówką poprzedniego.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  MrParumiV18 30.05.2021 17:40
  Boku no Hero Academia 5 po 10 odcinku
  Miałem mieszane uczucia co do tego sezonu. Raz bardzo fajne akcje okraszone dobrze dobraną muzyką, a raz niezwykle schematycznie i wręcz irytująco przez zabiegi ogłupiające zachowanie postaci, ale jak na razie 10 odcinek w pewnym stopniu rekompensuje poprzednie niedociągnięcia, gdyż w końcu zaczyna się coś ruszać w kwestii Midoriyi i przeznaczenia jego mocy.  kliknij: ukryte  Czekam na ciąg dalszy.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 26.05.2021 18:15
  9
  Panie Bakugo, ale żeś mi pan zaimponował…!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 15.05.2021 18:34
  8
  Bardzo mi się podoba ten arc póki co. Walki świetne, animacja równie dobra no i wprost nie mogę się doczekać piątego pojedynku (ze względu na Monomę xd). No i fajnie też zobaczyć w akcji uczniów klasy 1­‑B, którzy we wcześniejszych sezonach służyli głównie za tło.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 3.04.2021 20:03
  2
  W poprzednim tygodniu był recap, więc fabuła zaczyna się de facto teraz. Dokończono wątek związany z walką Endeavoura z nomu i dostaliśmy bardzo ciekawe zdarzenie związane z mocą Deku… A w następnym odcinku rozpoczyna się walka międzyklasowa, czyli napewno będzie ciekawie.  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Chudi X 3.04.2021 18:38
  W końcu fabuła ruszyła, niestety arc o walce między klasami A i B w wersji mangowej niespecjalnie mnie interesował  kliknij: ukryte . W wersji komiksowej było to niezwykle klimatycznie ukazane, więc liczę na to samo w anime.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Chudi X 28.03.2021 11:59
  Filler już w pierwszym odcinku nowego sezonu… Nie wiem na co i po co to komu, szczerze wątpię, aby nowe osoby zaczynały od oglądania piątego sezonu, a widzowie śledzące anime regularnie na 100% znają moce i bohaterów. Słabo
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime