Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Yakuza w fartuszku. Kodeks perfekcyjnego pana domu

 • Avatar
  A
  Windir 24.05.2021 19:57
  4/10
  Warto zobaczyć bo prawie nie ma animacji, a mimo to nie ogląda się źle – dobrze zmontowane, fajne efekty. Udźwiękowienie ratuje całość – zarówno aktorzy jak i dźwięki otoczenia. Ale humor jest dla mnie bardzo kiepski i przewidywalny. Wyszedł zbiór „shortów na jedno kopyto” po 2­‑4 minuty popakowany w paczki 18 minutowe.
 • Avatar
  A
  Mańka 11.04.2021 16:04
  Tsuda
  Dziwne to anime. Jakby ktoś czytał z podziałem na role książkę z obrazkami ALE Kenjiro Tsuda jako Tatsu! Będę słuchać ;)
 • Avatar
  A
  GLASS 8.04.2021 18:51
  Plusy:
  -opening i ending
  - Happy Birthday w wykonaniu Kenjirou Tsudy, który autentycznie mnie rozbawił
  - kilka scen, które wywołały u mnie uśmiech na twarzy

  I w zasadzie tyle. Ten styl anime nie jest nowy, szczególnie w przypadku komedii (dość świeżym przykładem jest Skull­‑face Bookseller Honda­‑san), ale jakoś tutaj mi on średnio pasuje. Myślę, że dużo bardziej by gagi zyskały, jakby miały w sobie więcej animacji. No nic, trochę szkoda, lecę dalej czytać mangę.
 • Avatar
  A
  quantum2000 8.04.2021 16:06
  Anime?
  Adaptacja mangi polega na przerysowaniu obrazków z mangi, dodaniu efektów dźwiękowych i głosów aktorów. Czasem postaci poruszają ustami. Nie mam pojęcia jak można było na poważnie przyjąć do produkcji taki pomysł.
  W początkach telewizji w Polsce nadawana była taka bajka dla dzieci – „Gąska Balbinka”. To były plansze z rysunkami postaci w różnych sytuacjach, a aktorka czytała kwestie „wypowiadane” przez tę Gąskę, Kurczaka itp. „Gokushufudou” jest netflixową odpowiedzią na Gąskę Balbinkę.
  Najlepszy z tego wszystkiego jest live­‑action trailer, reszty można nie oglądać.
  Zawiodłem się, bo liczyłem na nietuzinkową komedię.
  • Avatar
   chi4ko 8.04.2021 17:29
   Re: Anime?
   Przygody Gąski Balbinki – data premiery: 1959.
   Yakuza w fartuszku – data premiery: 2021.
   ‘▿’