Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Jouran: The Princess of Snow and Blood

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  kot schrödingera 20.06.2021 02:32
  Nieudane anime w którym coś jest
  Nie wszystko musi być udane, by było warte oglądania. Z chaosu początkowych odcinków, mających pewnie wstrząsnąć widzem ale powodujących co najwyżej ziewanie i natrętne rozmyślania o wspaniałości instytucji dropa, krok za krokiem zaczął przebijać obraz przemijającego w rytm przypływów i odpływów świata. Prawdziwe ukiyo­‑e, i nie chodzi mi tylko o te wstawki z falami niczym z drzeworytów Hokusaia, zresztą naprawdę wspaniałe w dobie estetyki z Netflixa. Nudne postacie zaczęły nabierać głębi i cała ta motanina wyprodukowała naprawdę poruszający klimat ostatniego odcinka. Coś nieuchwytnego, co nie potrafią dostarczyć inne dużo bardziej znane i popularne aktualnie emitowane produkcje. Problemem jest, że tylko tyle.
  Dla zobrazowania, seria ta jest jak ten ending: nierówny, wyraźnie rwany, jakby zabrakło czasu na dopracowanie, trochę zbytnio napuszony ale ...ten klimat:


  [link]


  Trafia do mojej kategorii nieudanych anime, które lubię.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 16.06.2021 15:02
  Wymęczyłem to. Plusy: nawet jest tu jakaś sensowna intryga i bohaterowie. Świat przedstawiony mógłby być lepiej zarysowany, ale zasadniczo jest ok. Minusy: brak głębszego sensu w działaniu bohaterów.
  W połączeniu z średnią oprawą daje to średnio udanego akcyjniaka. Moim zdaniem jednak jest to krok na przód po wielu innych mniej udanych tego typu produkcjach. Tu przynajmniej antagonistyczny reżim był lepszym antagonistą niż większość złoczyńców tego typu produkcji.
  Mocne 5/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  quantum2000 6.04.2021 19:29
  Drugi odcinek
  Drugi odcinek lepszy od pierwszego, jest trochę o historii głównej bohaterki. Akcja może nie porywa ale chętnie obejrzę następny odcinek.
  BTW z jakiegoś powodu Jouran kojarzy mi się z Jigoku Shoujo – nie wiem, czy to kolorystyka, czy formułka, którą wypowiada główna bohaterka przed walką. Jak zbiera się do walki to czekam na słowa „ippen shinde miru?” ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 2.04.2021 21:46
  Zgadzam się z przedmówcą. Jest tak sobie. Warwa graficzna nie jest tragiczna, ale też nie zachwyca. Fabuła podobnie. Oby się nie pogorszyło i będzie to przyzwoita seria bez fajerwerków.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  imspidermannomore 31.03.2021 19:37
  Dość drętwy początek. Czuć oryginalną serią bez oryginalnego pomysłu. Nie ma tragedii ale też nie zapowiada się to za dobrze.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime