Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Cider no You ni Kotoba ga Wakiagaru

 • Avatar
  A
  Anonimowa 16.01.2023 04:23
  Miło
  Dziękuję za recenzję, bo Cider no You ni Kotoba ga Wakiagaru to całkiem przyjemne okruszki, według mnie warte obejrzenia. Zakończenie trochę  kliknij: ukryte  Film do polecenia na spokojny wieczór. Aż chce się, żeby lato szybciej przyszło.
  • Avatar
   Tuvo 16.01.2023 10:19
   Re: Miło
   Właściwie to fajne porównanie z tego wyszło, że to anime to trochę takie filmowe lato – stąd to moje wrażenie o sentymentalności.
 • Avatar
  A
  Cider no You ni Kotoba ga Wakiagaru 18.06.2022 02:36
  Letnie dni
  Trochę senne, kolory ratują przed zaśnięciem. Jednak fabularnie przyjemne, zwłaszcza  kliknij: ukryte 
  I samo  kliknij: ukryte .

  Pomiędzy 6 a 9 w zależności od momentu. Relaks i w większości lekki nastrój tych slice of life.
 • Avatar
  A
  San-san 8.08.2021 13:02
  Yamazakura
  Szalona grafika, dynamiczna i zwariowana animacja. Zwłaszcza początkowa pogoń w centrum handlowym. A przy tym niespieszne lato, plumkająca, nienatrętna muzyczka, słońce, cykady, festiwale i haiku.

  Romantyczna opowieść o nastolatkach z lekkimi kompleksami, którzy naturalnie… no przecież wiecie, jak to się skończy. W tle coś co mnie rozczula najbardziej i każe ocierać łezkę – historia miłosna sprzed 50 lat.

  Opowieść miła, sielska, dość nudnawa chwilami. Akcja tak naprawdę trochę się wlecze, ale zdaje mi się, że wszystko by podtrzymać lekki charakter letniego zauroczenia.

  Na plus haiku w tle. Z jednej strony zastanawiam się, czy przypadkiem głębia haiku nie jest trochę wyolbrzymiona… może to kwestia tego, że się nie znam.

  Ujęcia CGI trochę dziwne, niekompatybilne z płaską kolorową kreską reszty.

  Bohaterowie główni – ot typowi. Bardziej mi się podobał Cherry – grzeczny, pomocny, nieśmiały ale mający swoją pasję. Smile była nieco… no słodka idiotka troszeczkę. Ale do zniesienia jak na pełnometrażówkę.

  Cóż na mnie w szkole mówili Królik albo Szczurzyca ze względu na zęby, choć nigdy nie miałam z tego powodu kompleksów.

  6,5/10
 • Avatar
  A
  Serene 7.08.2021 23:37
  Words Bubble Up Like Soda Pop
  Trochę obawiałam się po opisie, że postacie okażą się denerwujące i płytkie, a wcale tak nie było. Nawet pozytywne zaskoczenie. Na duży plus to, że nie skupiają się one wyłącznie na sobie, ale potrafią zatroszczyć się o siebie nawzajem i o innych ludzi wokół siebie. Oprawa graficzna jest niezła i bardzo kolorowa (choć czasem za bardzo i oczopląsu można dostać + tła mogłyby być bardziej dopracowane, zwłaszcza te na zewnątrz). Motywów muzycznych jest sporo, ale to nic wybitnego i moim zdaniem nie zawsze odpowiednio się komponują ze scenami, choć nie przeszkadza to specjalnie w oglądaniu.

  W sam raz do obejrzenia na luźny wieczór – i z takim założeniem polecam. Mnie się spodobało bardziej niż np. Josee to Tora to Sakana­‑tachi, które póki co przerwałam w połowie, bo było irytujące. :)
 • Avatar
  A
  ReniferZiolo 25.07.2021 23:56
  Pierwsza!
  Moze fabularnie mialkie i zbyt slodkie jednak doceniam szate graficzna i ogolna jakosc wykonania. W sam raz na leniwy wieczor.