Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Spy x Family

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  ziomaaal 20.10.2022 19:21
  Spy x Family
  Pierwsze trzy odcinki mnie nawet bawiły, reszta to była straszna nuda. Ani to to dobra komedia ani dobry kryminał. Chyba ta seria jest troszkę przereklamowana. Sam pomysł jest nawet realny – małżeństwo z rozsądku + adopcja. Rozbawiły mnie nieziemsko okoliczności oświadczyn Loida wobec Yor, no ale to samo w sobie było absurdem. A potem nagle „rodzina” zaczęła się rozumieć, być może wytworzyła jakieś więzi czy uczucia. Skoro zaczęło się absurdalnie, to powinno takie pozostać do samego końca. Nie lubię takiego misz­‑maszu pseudo powagi i wymuszonego humoru.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Byczusia 18.10.2022 00:09
  Połączenie dwóch klimatów, które wyszło bardzo udane. I śmiech tu jest i powaga. 10/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  I. 28.08.2022 21:50
  2 część już 1 października!
  Jak w tytule: [link] cieszę się bardzo i czekam z niecierpliwością :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  San-san 20.07.2022 14:36
  komedia szpiegowska
  Zgadzam się z wpisami poprzedników.

  To bardzo udana, zabawna seria, gdzie poziom absurdu jest wyznacznikiem komedii. Świetne nawiązania do rzeczywistości ale wszystko jest oczywiście w krzywym zwierciadle.

  Mamy zatem dwa kraje toczące ze sobą zimną wojnę. Wschodni i Zachodni czyli Westalia i Ostenia. A że akcja jest osadzona w stolicy Westani – Berlintcie to bardzo naturalnie przychodzi na myśl rozłam między Niemcami tudzież szeroko pojętym Zachodem, a blokiem wschodnim czyli Rosją. Mamy tu aparat bezpieki i siatkę szpiegowską, bezwzględne metody i slogan „pokoju na świecie”.

  Odrobina powagi tylko zwiększa komizm całej sytuacji.
  Nie musimy natomiast zagłębiać się w polityczne niuanse, bo szczęśliwie sytuacja polityczna stanowi tylko szkicowe tło życia rodziny Forger.

  Bardzo podobało mi się, że Anya wie o wszystkim i świetnie ukrywa zarówno tożsamość rodziców jak i własne umiejętności. Będąc niezdarnym, zupełnie przeciętnym sześciolatkiem (a może nawet pięcio…) nie robi za geniusza, za to dzięki swoim umiejętnościom telepatycznym posiada wysoko rozwiniętą inteligencję emocjonalną. W każdym razie bardzo łatwo ją polubić i jest bardzo logiczną postacią.

  Yor na całe szczęście nie została tsundere, czego trochę się obawiałam. Jest miła, szczera i naiwna a jej charakter także nie zostawia nam w zasadzie wątpliwości co do jej motywacji i logiki postępowania… No może jej życzliwość i naiwność czasem jest nieco zbyt absurdalna. Jak choćby to, że nigdy nie wścieka się na okropne koleżanki z pracy a tylko stara się podtrzymać dobre relacje.

  Loid za to jest istotnie tak dobrym szpiegiem, jak niesie fama. I jak na dobrego szpiega przystało, jest szalenie nieufny i podejrzliwy. Jego umiejętności zapamiętywania, czy kamuflażu są niesamowicie wyolbrzymione, ale o to tutaj chodzi. Wcale nie ma być realistycznie.

  Co do Yuriego brata Yor. Eh… Zgadzam się z Serene. Cecha, która miała śmieszyć, wkurza.

  Kolejnym plusem serii jest muzyka. Znakomity opening i ending, także pod względem graficznym.

  Natomiast są i pewne niedociągnięcia. Bezsensownym odcinkiem był dla mnie ten z wynajęciem zamku. Taki zapychacz, trochę zabawny, ale w mojej opinii – niepotrzebny. Seria jest lekka (przynajmniej na razie, bo nie znam oryginału), ale robi też wrażenie poszatkowanej, bo traci ciągłość. Czasem skupiamy się na Loidzie a czasem na Anyi. Dzięki temu nie wyróżniamy żadnego z bohaterów, ale chętnie skupiłabym się na dążeniu do głównego celu, czyli na szklonym życiu Anyi.

  Seria kończy się nigdzie bez żadnych cliffhangerów ale wyraźnie czeka na kontynuację.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 6
  MrParumiV18 16.07.2022 03:08
  Spy x Family po 12 odcinku (koniec)
  Nienawidzę zabiegów robiących w tak nonszalancki sposób z widza debila. Czemu tłumaczą nam kilkanaście razy w ciągu sezonu jakie są główne założenia fabularne serii?! Wystarczy raz, naprawdę… No chyba, że w ten sposób na siłę wydłużają odcinki żeby zmieścić się odpowiednio w ramówce, bo nie mają pomysłu jak zrobić to inaczej. Wtedy jest to śmieszne.

  Poza tym nie podobało mi się tak bardzo jak przy okazji lektury komiksu, ale mimo wszystko nadal jest to udana produkcja. Ma wszystkie główne zalety pierwowzoru i dobrą warstwę techniczną. Tyle mi wystarczy, aby sięgnąć po ciąg dalszy.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 25.06.2022 19:49
  12
  Bardzo udane anime. Bardzo dobrze wymierzone proporcje akcji, komedii i elementów obyczajowych, a to wszystko dopełniają świetnie napisany bohaterowie, na czele z cudowną Anyą. Grafika, a szczególnie muzyka (bardzo jazzowa i szpiegowska) stoją również na wysokim poziomie. No i jedynie mi szkoda, że na następne odcinki będzie trzeba czekać do października, choć wiadomo, że to w trosce o jakość produkcji…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Sosna 22.06.2022 21:46
  u mnie tak jest ;)
  animacja + utwór Kigeki w wykonaniu Gena Hoshino = ten ending słucha i ogląda się do końca, za każdym razem ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 12.06.2022 18:35
  10
  Tyle shounenowych klisz i to była tylko gra w zbijaka xd. No i w ogóle aż się lekcje WF­‑u przypomniały…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Serene 12.06.2022 17:06
  10
  Było to anime praktycznie bez skazy, dopóki na ekranie nie pojawił się  kliknij: ukryte 
  Mój zarzut wobec niego dotyczy jednak tylko tego konkretnego aspektu, gdyż poza nim jest to interesująca postać, a fakt, iż  kliknij: ukryte  I rozwoju tego wątku będę naprawdę ciekawa.
  Na szczęście skaza jest niewielka, a Loid uratował poprzedni odcinek.
  Anime w dalszym ciągu jest wyśmienite i niewiele wskazuje, aby miało to się zmienić (tylko oby  kliknij: ukryte  pokazywali jak najmniej).
  Za to odcinek najnowszy był boski. Zdecydowanie wątek szkolny to mój faworyt. Wincyj takich, wincyj Anyi i Damiana!:D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  I. 11.06.2022 18:54
  Odcinek 10
  To był najbardziej epicki odcinek od czasów… Wszech czasów :D
  Te treningi, parodie treningów i głos (sześciolatka!!) Billa… Cudowny odcinek :'D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  ZSRRKnight 9.05.2022 15:00
  5
  Genialne jest to anime. No aż nie wiem co pisać – wszystko tu jest na nieziemsko wysokim poziomie. Oby tak dalej :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  I. 7.05.2022 20:56
  Odcinek 5
  Dzisiejszy odcinek przywołał najlepsze wspomnienia o „Chuunibyou demo Koi ga Shitai!” brakowało jeszcze tylko jakiś magicznych kręgów :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Serene 11.04.2022 20:56
  Pierwszy odcinek Spy x Family
  Może i głupio tak po jednym odcinku wyrokować, że będzie to anime sezonu (zwłaszcza, że jest to naprawdę mocny sezon)...ale biorę to na klatę.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 10.04.2022 13:03
  1
  To było super. Fajny mariaż kina familijnego i szpiegowskiego. No i już polubiłem bohaterów. I nie chodzi mi tylko o Anyę :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  ryuu 9.04.2022 23:40
  Czy ktoś znający mangę może napisać jaki jest ogólny wydźwięk mangi? To będzie cały czas komedia jak pierwszy odcinek czy też może będzie zahaczać o poważność co jakiś czas?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Marta001 9.04.2022 22:48
  Po pierwszym odcinku!
  Naprawdę ładnie zrobione anime. Takie bym powiedziała w starym stylu – z treścią, w ładnej oprawie i dobrą muzyką. Czego chcieć więcej? Fabuła powoli się rozkręca, sama akcja jest szybka i ładnie narysowana, no i humor! Taki lekki, a przy tym niewymuszony. Nic tylko oglądać!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nick 9.04.2022 22:21
  Anya mną zawładnęła. To mi wystarczy xD
  Co do samej premiery przyjemnie mi się oglądało. Technicznie również było fajnie i wrażenie miałem, jakbym lekko oglądał serię ze starszych lat.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime