Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Yofukashi no Uta

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Zomomo 22.11.2022 19:06
  Po obejrzeniu całości
  Bardzo dobre anime – pod względem technicznym, posiadające dodatkowo klimat, co nieczęsto udaje się w produkcjach japońskich, chyba, że kinowych. I tu dochodzimy do sedna – wydaje mi się, że scenariusz był prawdopodobnie pisany pod film, a później przystosowany na potrzeby serialu, to sprawia, że dla wielu widzów serial będzie zwyczajnie nudny. Fabuła opiera się na relacji nietypowej wampirzycy z nietypowym, dorastającym chłopakiem i dopiero obejrzenie całości daje jakąś satysfakcję – trudno mi wyobrazić sobie oglądanie jednego odcinka co tydzień. Postacie drugoplanowe są wykreowane typowo dla produkcji filmowych, ich rola pomimo dość częstej obecności jest znikoma, zabieg, który sprawdza się świetnie w filmach, ale mocno rozczarowuje w serialu.
  Reasumując – seria dla osób, dla których grafika, muzyka, nietypowa fabuła, a szczególnie klimat są wystarczające, aby cieszyć się seansem, pomimo oczywistych dla innych dłużyzn i uproszczeń.
  Na MAL­‑u aktualnie oceniona na 8.1, zwraca jednak uwagę spora liczba porzuceń i wstrzymań:
  Completed: 146,515
  On­‑Hold: 8,469
  Dropped: 10,542
  Szkoda, że nie zdecydowano się na film pełnometrażowy, z pewnością byłby dużo lepiej odebrany, a gdyby zamienić 40­‑letnią wampirzycę na nastolatkę, to pewnie zarobiłby na siebie również poza Japonią :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrPrado30 12.11.2022 16:21
  Nuda
  Anime o niczym, przegadane, nudne i bez polotu. Po jednym odcinku chciało mi się od razu spać. Ostatnie odcinki trochę lepsze, coś się dzieje, ale co z tego jak 10 potrafi zanudzić na śmierć. Jedynie co mi się podobało i jednocześnie zachęciło do obejrzenia to kreacja wizualna, fajne kolory miasta, tła, postacie też z ciekawym designem. Krótko mówiąc gniot w ładnym opakowaniu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ivv 14.10.2022 20:52
  Mnie atmosfera nie interesuje. Chciałam się dowiedzieć o czym to i ani z recenzji o niczym, ani z komentarzy się nie dowiedziałam. Czuję się niezachęcona do oglądania i idę szukać na onlajnach odpowiedzi na moje pytanie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  :) 10.10.2022 00:05
  Jak dla mnie dziwna produkcja z jednej strony stara się to być czymś w rodzaju serii „monogatari” z innej jakąś pseudo krytyką społeczną oraz krytyką okresu dojrzewania w to wpleciony mamy jakiś ułożony fanservis. Wszystko fajnie ale co to miało na celu?

  Abstrahując produkcja jest spoko średniakiem z ugrzecznionymi wampirami.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  ZSRRKnight 1.10.2022 11:17
  13
  Doskonałe anime. Świetne postacie, muzyka, grafika, niepowtarzalny klimat. Tempo może być wydawać się trochę wolne, ale tutaj naprawdę dużo dzieje się i w dialogach i w tłach, więc nie można narzekać na nudę.
  Nazuna i Ko wypadli bardzo fajnie i oryginalnie – bardzo niestandardowa z nich para i oglądanie ich interakcji to sama przyjemność. Z postaci pobocznych najbardziej podobała mi się pani detektyw i Akira
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Łowca czarownic 19.08.2022 12:43
  Ale to jest póki co nietypowo urocze i dobrze się to ogląda. Kreakcja postaci jest czymś co decyduje o tym jak to wchodzi. Z tego co się zaczęło w tym sezonie to mi wybitnie siadło. No i ten ending ze skradającą się główną bohaterką zostaje w pamięci :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 11.08.2022 09:40
  Panowie z Creepy Nuts zaliczą gościnny występ w odcinku szóstym :) źródło
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 28.07.2022 20:05
  4
  Akira zdecydowanie dodaje dynamizmu do głównej pary. Każdy kolejny odcinek wydaje się być lepszy, więc z niecierpliwością czekam na pojawienie się kolejnych postaci.
  A w ogóle już za samą muzykę, klimat i oprawę graficzną te anime zasługuje na wysokie noty
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Uratugo 17.07.2022 23:42
  Bardziej liczyłem na jakiś dramat psychologiczny. Dzieciak włóczący się po mieście i poznający je od „nocnej” strony, to mógłby być ciekawy koncept. Cóż, w tym wydaniu nie jest źle, ale boję się, że pomimo dość oryginalnego pomysłu, klimat będzie dość przeciętny. Mam nadzieję, że będzie inaczej.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 16.07.2022 12:56
  Nie wiem jak seria się rozwinie (romans, czy akcyjniak), ale trzeba przyznać że ma super klimat poprzez to jak przedstawiają noc (klimatycznie i kolorowo).
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 8.07.2022 16:33
  1
  Bardzo mi się podoba atmosfera tego anime. Świetne tła (genialne użycie kolorów), równie dobry soundtrack i oczywiście opening to dla mnie już topka sezonu.
  No i wygląda na to, że zostanie wampirem nie jest wcale takie proste…
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime