Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Chainsaw Man

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 6.12.2022 19:15
  9
  To dopiero jest brutalna moc… Atak odparty, są ofiary, ale wygląda na to, że Denji będzie cały, więc w sumie… sukces? No i Koibeni nadal jest według mnie irytująca, nawet jeśli ostatecznie okazała się być kompetentna.  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Gal Anonim 27.11.2022 13:19:38 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 15.11.2022 18:09
  6
  Odcinek iście horrowy. Dużo napięcia, trochę szaleństwa i oczywiście Power i Denji, których w ogóle nie rusza pozornie niemożliwe do pokonania zagrożenie. Aki zachował się bardzo w porządku, za to Kobeni jest irytująca – aż w sumie nie wiem, jakim cudem dostała tę pracę. W następnym odcinku będzie zapewne dużo siekania.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  weiter 9.11.2022 20:44
  Ep 4
  A power, to z jakiej racji nie mogła się ruszać?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 1.11.2022 21:31
  Imponujący 4 odcinek, fajnie było zobaczyć jak wyglądałyby walki rysowane od ręki bez nadmiernej animacji komputerowej.

  Nowy ED meh, doceniam pomysł ale ani to chwytliwe ani zapamiętywalne.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 1.11.2022 18:57
  4
  Kolejna walka z piękną animacją. Denji osiągnął pierwszy ze swoich celów, a Aki dorobił się kolejnego lokatora (ten to jednak ma przechlapane xd). Ogólnie powoli robi się fajna chemia między Akim, Denjim i Power. Pojawiło się parę nowych postaci i zapewne w kolejnych odcinkach zostaną przedstawione bliżej.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 6
  .żenua 31.10.2022 08:01
  Dosyć niespodziewany drop z mojej strony, nawet sam jestem zaskoczony, że za tym całym hype i wręcz ogromnej ilości pozytywnych recenzji, kryje się coś takiego.

  Wygląda to fajnie fakt, fabularnie pewnie będzie niezłe, ale nie zmienia to faktu, że kolejna bajka z bohaterem rodem z takich miernych produkcji jak HS DXD czy cała reszta tandetnych ecchi haremówek, gdzie dla głównego bohatera liczą się tylko cycki jest jedną wielką żenadą.

  5 minut trzeciego odcinka, a MC zdążył pojęczeć o cyckach chyba z 10 razy. Straszny cringe, aż boli od patrzenia.

  No i seyuu tej power to jakiś żart.

  Szkoda, bo na trailerach wyglądało to całkiem zachęcająco, no ale bajki gdzie główny bohater jest zbudowany na tym, że chce dotknąć cycka(nie znam mangi, ale domyślam się że cała jego walka i główny cel to dotknięcie cycka, jezu jak to brzmi żenująco XDD) i będzie to wypominał widzowi pewnie do końca serii mogłoby mi się podobać jakieś 20 lat temu, kiedy jeszcze hormony buzowały.

  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 25.10.2022 20:16
  ep3
  Mega podobał mi się ED z 3 odcinka oraz fakt, że nowy boss był rysowany ręcznie, miał też kilka naprawdę fajnych scen.

  Brakuje mi natomiast trochę impaktu w samym odcinku – można to było rozwiązać odpowiednim udźwiękowieniem ale ED mi to wynagrodził.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 25.10.2022 20:14
  3
  I kto tu jest większym naiwniakiem?  kliknij: ukryte 
  A tak poza tym naprawdę kozacki odcinek – głównie ze względu na bardzo intensywną i świetnie zaanimowaną walkę.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Patka 23.10.2022 22:03
  po dwóch odcinkach
  Po takim hajpie naprawdę można było się spodziewać czegoś wybitnego… OK, opening cudny, ładnie całość wygląda, CGI aż takie złe nie jest, główny seiyuu świetnie się wczuwa w rolę, drugi plan wygląda w porządku (Aki Hayakawa!), ale, no, „efektu wow” nie poczułam ani razu przez te dwa odcinki. Ale będzie się oglądać dalej, może mnie z czasem anime przekona do siebie… Na razie 7/10, w porywach do słabego 8/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  tamakara 21.10.2022 20:50
  Ok, bawiłam się na tych dwóch początkowych odcinkach. Nie wiem jak długo wytrzymam, może mnie zmęczyć ewidentny przerost formy nad treścią, ale na razie ta groteskowo obrzydliwa przemoc do mnie przemawia. Tylko pieska szkoda, piesek był najlepszy. Bardzo żałuję, że nie przejął ciała Bohatera na własność.
  Głównego Bohatera natomiast z wielką przyjemnością kopnęłabym w dupę, tak żeby się trzy razy zakręcił, wypadł przez okno na ulicę pod samochód i został strącony do rzeki, gdzie pożarłaby go wielka ryba… :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 21.10.2022 13:38
  2
  To co Denji zrobił Akiemu to najbrutalniejsza rzecz jaką kiedykolwiek widziałem w anime.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Harashiken 19.10.2022 13:20
  Po 2ep
  Początek trochę wytrącił mnie z zachwytu, ale mówiąc krótko dostajemy kolejny rewelacyjny odcinek, który trzyma poprzeczkę wysoko.

  Jedynym mankamentem jest właśnie ten początek.  kliknij: ukryte 

  Może to i drobnostka, ale uważam że warta wspomnienia bo wiele takich scen buduje właśnie klimat Chaisawmana i tą taką pewną beznadzieje jego położenia, pewnego bezsensu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Harashiken 11.10.2022 23:05
  to i ja się dorzucę po 1ep
  Ogólnie:
  Zawsze mogłoby być lepiej, ale jest dobrze i jeśli tak zostanie to będzie to solidny twór.

  Szczegółowo:
  Jeśli chodzi o wizualne aspekty to oczywiście poziomu PV nie można było się spodziewać, ale jednak jest ten mikro zawód. Szczególnie, że jak pisali poprzednicy mimo bardzo dobrego CGI to jednak trochę kłuje w oczy. Cóż nie można mieć wszystkiego i tak jest dobrze.

  Muzycznie ending dobry, muzyka w trakcie dobra, opening zawiódł. Niestety ale po tak szalonej serii spodziewałem się bardziej energicznego i mocniejszego openingu, jakiegoś cięższego brzmienia, może czegoś uderzającego w tony pierszego PV.

  Natomiast wielkie brawa za adaptację. Dokładnie przełożony pierwszy chapter, te same sceny, z tej samej perspektywy, z takimi samymi dialogami, wszystko bez żadnych cięć i uproszczeń. Oryginał nic na tym nie stracił, a zyskał kolory, dźwięk i ruch :) Jestem zachwycony

  Podsumowując po pierwszym odcinku pomimo pewnego zawodu mocne 8/10 i oby tak dalej!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  I. 11.10.2022 21:35
  Opening i pierwszy ending są dostępne na oficjalnym YT Mappy (Ostrzegam że endingu użyte są sceny z pierwszego odcinka które mogą zaspoilerować co nieco, jeśli ktoś jeszcze nie oglądał i nie czytał wcześniej komiksu).
  Podpisuję się pod pozytywnymi komentarzami poniżej, było krwawo, brutalnie, smutno, przerażająco, ale świetnie mi się oglądało. Pisząc to wciąż jeszcze mam ciarki, nawet znając dalszą historię z mangi nie mogę się doczekać, żeby obejrzeć kolejne odcinki tej adaptacji!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 11.10.2022 21:32
  Chainsaw Man po 1 odcinku
  Mam mieszane uczucia. Z jednej strony na ten moment wygląda to bardzo dobrze (tylko, ponieważ bardzo dużo CGI, które pomimo iż dobrze zrobione, to nadal jest widoczne i kłuje w oczy), a brzmi po prostu wybornie, ale z drugiej znając pierwowzór, który mnie osobiście bardzo rozczarował tym w jaką stronę poszedł i ile posiada dziur, że nie czuję kompletnie ekscytacji po obejrzeniu pierwszego odcinka. W tym momencie trochę żałuję, że w ogóle zdecydowałem się przeczytać ten komiks, bo gdybym tego nie zrobił, to prawdopodobnie miałbym bardziej neutralne czy nawet pozytywne podejście i lepiej bawiłbym się przy seansie, a tak kicha. Może jakoś mi się odmieni z czasem i po cichu na to liczbę, bo hype na ten tytuł miałem przeogromny przed lekturą i żałuję, że aż tak drastycznie spadł, nawet do poziomu krytyki tego tytułu. Niestety to co się przeczytało, to już się nie odczyta, a głupot (w ogólnym rouzmieniu) seria posiada sporo, których nie jest w stanie wyleczyć. Dlatego też liczę, że chociaż pod względem technicznym seria mnie zaspokoi.

  A i jeszcze jedno. Dla mnie opening wizualnie bardzo dobry, natomaist muzycznie średniawka. Ale wiadomo, gusta są różne. Niemniej całościowo nie podoba mi się on tak jak innym, ale doceniam włożony wysiłek w aspekty wizualne, gdyż na pewno się pozytywnie wyróżniają na tle wielu innych.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Nick 11.10.2022 21:02
  No, ekipa od Jujutsu Kaisen pokazała klasę. CSM to druga seria, po Bleachu na którą mam hype i jest ekstra.
  Animacja jest czysta i bardzo ruchliwa i płynna. Lista animatorów akcji także pokażna. Yoshihara, reżyser Black Clovera i jeden z animatorów, który pracował pod nim w BC, czyli Hahi. Jest też duet Enokido i Sakazume, reżyserujący specjal Fate/Strange Fake. Warto wspomnieć też o Koukim Fujimotou i nawet Takuyi Niinumie i Keisuke Kobayashim, animatorom bardziej z kategorii acting. Zwłaszcza ten pierwszy był jednym z klejnotów zimowego Bisque Doll. Gdyby nie większość tych nazwisk, uznałbym że jest to dobre CGI. I jakże zapomnieć o Shingo Yamashicie, o którym znów głośno na twitterze za sprawą tego świetnego openingu. Nie tylko muzycznie, lecz i wizualnie.

  No i muzyka. To było coś, co rzadko słyszę w anime w takiej kompozycji. Podobało mi się to. Przy jednym z utworów miałem wrażenie, że znajduje się w świecie gry Mirror's Edge. Kensuke Ushiou ma kilka serii i filmów na swoim koncie, lecz już po pierwszym odcinku stwierdzam, że CSM będzie czymś najwybitniejszym w jego portfolio.

  Tak więc teraz są dwa dni w tygodniu, kiedy serce podskakuje mi jak małemu dziecku. Poniedziałek i wtorek. Mam nadzieję, że nie doprowadzi to do zawału, bo młody jestem xD
  Ciekawi mnie tez, ile odcinków będzie. Podano 12 wykonawców, więc można wywnioskować, że CSM liczy 12 odcinków, lecz to fabryka, a w dodatku sami produkują tę serię, więc wątpię, aby tak było. Chociaż niedawno też ogłoszono, że Jujutsu Kaisen 2 będzie miało premierę w 2023. Keisuke Seshita, animation producer z ramienia Mappy nie ma łatwo…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 11.10.2022 20:08
  Znakomity pierwszy odcinek z openingiem włącznie.

  Jaram się bo w końcu mam coś w klimatach grim dark i do tego bardzo ładnie wyglądającego :3 Sam piłoman mógłby być full 2D ale jakoś to przeżyję, ze wszystkich cgi­‑tworów mappy to wychodzi póki co najlepiej.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 11.10.2022 19:57
  1
  Bardzo mocny początek. Animacja, muzyka, dosłownie wszystko na najwyższym poziomie. Ciekawe też było zastosowanie animacji 3D – była na naprawdę wysokim poziomie i dobrze się łączyła z tradycyjną animacją. Jest to też bardzo brutalne i trochę (pewnie potem bardziej) psychodeliczne.
  No i opening jest przecudowny i animacyjnie i muzycznie.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime