Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Shingeki no Kyojin: The Final Season [2023]

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  blob 18.11.2023 17:39
  Powiem tak – ostatni sezon (sezony?) był tak rozwleczony, że pozapominałem wielu szczegółów. Generalnie zgodzę się z opiniami ludzi, że w pewnych kwestiach ta seria to był bełkot no i generalnie wszystko zaczęło się mieszać od pewnego momentu – wtedy kiedy weszły „geopolityczne” motywy lub zabawa czasem – choć sam pomysł z tym że  kliknij: ukryte  nie był taki zły.

  Generalnie chyba rozumiem o co chodziło twórcy  kliknij: ukryte , ale po prostu za dużo mieliśmy tu motywów i postaci które rozmywały niepotrzebnie fabułę – może to kwestia chęci „dojenia” tego IP? Zgodzę się też z tym, że samo wytłumaczenie mocy Tytanów było słabe –  kliknij: ukryte . No ale umówmy się że sama idea Tytanów przeczy najprostszym prawom fizyki i biologii – jest to czyste science fiction i nie ma się w to co za bardzo wgryzać.

  Ostatecznie o wiele rzeczy można się spierać, część rzeczy myślę można wytłumaczyć – ale parę osób już przede mną całkiem sprawnie podsumowało pewne kwestie. Dla niektórych seria będzie świetna, dla innych godna jedynie krytyki choćby za to jak była rozwleczona. Dla mnie był to jednak przede wszystkim dobry akcyjniak z paroma zapadającymi w pamięci scenami (głównie pierwsze sezony) i świetną muzyką, który towarzyszył mi przez kawał czasu spędzonego z japońską animacją. Myślę że w ogólnym rozrachunku mogę temu dać takie 7/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  hmm 14.11.2023 20:26
  im dalej w las, tym gorzej
  A na początku było to wszystko dość niesamowite. I tak czytając komentarze innych, wiem że wielu widzów myśli to samo – to było ciekawe i tajemnicze do momentu, w którym wyjaśniło się pochodzenie tytanów.

  Czyli jak wiele popularnych serii opierających się na tajemnicach – im więcej odkrytych zagadek, tym świat przedstawiony zdaje się mniej atrakcyjny (patrz aktorskie: Lost/Zagubieni). Tak jakby twórcy mieli świetny początkowy zamysł, ale plot twisty / kolejne tajemnice / kolejne szczegóły wymyślali „na poczekaniu”, w miarę prowadzenia fabuły, aby jak najbardziej zaskakiwać (stąd np. tak duża ilość łatania fabuły w postaci retrospekcji), a w rzeczywistości nie mieli nigdy żadnego mocnego konkretnego zakończenia całej historii.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  kircia 12.11.2023 12:30
  Propsy za żart o koniu
  Nie będę specjalnie marudzić, ale chwalić też nie będę.
  Co myślę o postaciach, to już napisałam pod poprzednim sezonem, zresztą w odpowiedzi na komentarz, który idealnie całą tę serię opisał.
  Najbardziej lubiłam Erwina, a losy reszty średnio mnie interesowały, więc możecie sobie wyobrazić, jak bardzo „ciekawie” oglądało mi się ostatnie sezony.
  Nadal jednak uważam, że teraz to najfajniejsza była Gabi. Przecież to ona  kliknij: ukryte  i ta historia mogłaby się tu skończyć bez dramy. Niestety fabuła chciała inaczej.

  Głupot też nie będę wyliczać, bo poprzednicy zrobili to wyśmienicie. Szczerze, to ta historia przez moce tytana pierwotnego jest tak zawiła, a przy tym tak niewiele mnie obchodząca, że się na tym przestałam skupiać i mnóstwo rzeczy zapomniałam. Zapomniałam, kto z kim miał układy, kto kogo zdradził, jak działają te moce, kim były niektóre postacie i gdzie jest Zeke, heh.

  Do plusów zaliczę to, że chociaż nie obchodziło mnie zbytnio jak to się skończy i kto zginie, to jednak te odcinki trzymały mnie w przyzwoitym napięciu.
  Niemniej, kiedy tylko przeleciały napisy, wzięłam się za kolejną serię, bez chwili zadumy – zakończenie tej serii nie zrobiło na mnie wrażenia.

  A na początku było to wszystko dość niesamowite. I tak czytając komentarze innych, wiem że wielu widzów myśli to samo – to było ciekawe i tajemnicze do momentu, w którym wyjaśniło się pochodzenie tytanów.
  I ta seria z czegoś, czego jeszcze nigdy nie było, stała się kolejną przypowieścią o wojnach i nienawiści.

  Ja chyba jednak wolałabym się nigdy nie dowiedzieć, czym naprawdę byli tytani i skąd się wzięli. Tak jak nie chcę i nie dowiedziałam się, czym/kim jest dokładnie Kusuriuri, i gdzie jest Johan ♥️
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  weiter 8.11.2023 00:21
  Kek is this
  Zacne te.. popłuczyny dla dzieci. Tytany skończyły się po 2 sezonie. Dalej to już ostry zjazd i niezłe zioło palone przez twórcę.

  6/10 całość. To coś 2/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ciku 7.11.2023 19:05
  Mechy z mięsa nie takie złe
  Ogólnie mógłbym się rozpisać na temat tej serii od samego początku, ale mi się nie chce, więc tak w skrócie. Cała seria miała wzloty i upadki.
  Dla mnie najgorszy moment to właśnie w momencie, kiedy okazało się że tytani to zwykłe „mechy” tylko że z mięsa i dlatego za drugi sezon wziąłem się dopiero po latach, no ale jak na taką serie to nie było źle, takie 6­‑7/10 za całość. Zakończenie do dupy.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  ryuu 6.11.2023 12:30
  Przecież to zakończenie jest paskudne i to jest naplucie na twarz starym fanom, którzy śledzili to od kilku lat. Tutaj autor udaje, że 1+1=3 i próbuje to ukryć masą innych rzeczy. Wszystko się wywraca w ostatnie 1,5h i nie da się tego sensownie skleić. Rozumiem zamysł autora gdzie chciał iść z całą historią, ale to można byłoby zrobić sporo razy lepiej.

  Lista głupot/durnot tego zakończenia:

   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Łowca czarownic 6.11.2023 12:22
  Koniec
  Nie oglądałem i nie mam ochoty – niestety znając mangę.
  AoT to jest jak taki rysunek z koniem gdzie czyna się od zadka realistyczny szkic, potem jest dalej dobrze, potem jest zupełnie inaczej przechodząc w kubizm a kończąc na gryzmołach średnio utalentowanego 6 latka.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Maciejka 6.11.2023 09:56
  Itterasshai, Eren...
  To była wspaniała dziesięcioletnia przygoda, którą śledziłam przez jedną trzecią swojego życia. Zakończenie zwieńczające całą historię uważam za bardzo dobre – epickie, emocjonujące, wzruszające, pozostawiające pewne pole do interpretacji, z jasnym przekazem od autora. W ciągu tych 80 minut wydarzyło się tyle, że muszę to obejrzeć na spokojnie jeszcze raz. Co zaskakujące, dla pewnego grona fanów puenta wydaje się niezrozumiała, na szczęście odnoszę wrażenie, że są oni w mniejszości i że generalnie zakończenie zostało przez widzów odebrane bardzo pozytywnie, a intencje autora – zrozumiane.

  Obawiam się, że nie było i nie będzie drugiej takiej opowieści, która wywrze na mnie choćby porównywalne wrażenie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ephant 5.11.2023 18:56
  9/10
  epicka rozpierducha i naprawdę duży ciężar, który jakoś udało im się udźwignąć i sensownie zakończyć
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 28.10.2023 10:45
  info
  Drugi odcinek będzie trwać 85 minut. Premiera 4 listopada (w końcu xd)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ziomaaal 7.04.2023 22:21
  Shingeki no Kyojin: The Final Season [2023]
  Hmm..Wszystko fajnie, grafika animacja, dialogi zachwycają jak w poprzednich sezonach. Jednak ja tego nie kupuję. Sam główny wątek jest według mnie zbyt oderwany od rzeczywistości. A być może..zbyt się już oderwał. Mianowicie chodzi mi o to, że jeśli ktoś jest nacjonalistą, to nie widzi nic poza własnym narodem i krajem zwłaszcza w czasach wojny, nie obchodzi go tak zwana „ludzkość” ani dobro ziem, które w pierwotnym założeniu jest wroga a wręcz nienawistna. Oglądam całą serię już 3 raz i niestety stwierdzam. że idzie to w złym kierunku. W rzeczonym konflikcie, popieram póki co Erena i Jaegarystów, mimo że nie znam do końca jego motywów. Jeśli mój naród skazany jest na zagładę, bez względu na to, czy chce okazać zamiary pokojowe czy nie, to jedyną alternatywą jest odwrócenie sytuacji o 180 stopni, co w tym przypadku stanowi zagładę świata. Może to się wydawać kontrowersyjne, ale patrząc na realia świata przedstawionego jak najbardziej właściwe. Stąd też, uważam że to połączenie pewnej grupy z Paradis i Mare jest nieadekwatna do naszej rzeczywistości – takie ideały nie istnieją, nie w naszej definicji realnej LUDZKOŚCI.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime