Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Zom 100: Zombie ni Naru made ni Shitai 100 no Koto

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Kurubuntu 13.01.2024 20:40
  Niezły szalony klimat, coś a'la Wysyp żywych trupów i Zombielandu, choć o klasę, dwie gorsze.

  Fajne akcje i pomysły, choć mogliby to jeszcze bardziej podkręcić, bo powiedzmy szczerze, jeśli ktoś szuka realistycznego podejścia do kwestii przetrwania itp., to nie znajdzie tu nic.

  Spoko jest zabieg graficzny, polegający na tym, że większość plam krwi nie jest realistycznie czerwona, a jaskrawo kolorowa. Idealnie pasuje mi to do klimatu serii. Trochę mi się to kojarzy z grą Rage 2, tam też mieliśmy kolorową postapokalipsę.

  Co do przemocy, nic czego byście nie widzieli. Jest ok, ale są mocniejsze serie, nawet jeśli pozostaniemy w światku chińskich bajek.

  Można ostrożnie polecić fanom akcji i rozpierduchy w lekkich klimatach.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 2.01.2024 00:43
  ostatnie 3 odcinki
  Widać, że potrzebowali więcej czasu na te ostatnie odcinki – wyglądają one zdecydowanie lepiej, niż można by się spodziewać po tych wszystkich obsuwach.

  Miałem też odczucia, że kulminacja tego arca będzie bardziej „mroczna” od reszty ale powiedzieć mogę tyle, że jest ona zdecydowanie jak najbardziej trzymająca się konwencji.

  + Dostajemy też zmodyfikowany opening.

  Ogólnie bardzo fun seria o zombie i trochę szkoda, że nie dostaliśmy tak perfekcyjnie wyglądających wszystkich odcinków jak te najbardziej wyróżniające się ale jestem usatysfakcjonowany, warto było obejrzeć.

  7/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Tamago-chan 7.11.2023 01:22
  Zakończenie
  25 grudnia mają zostać w końcu wyemitowane odcinki 10­‑12.
  Nie żeby mi jakoś specjalnie zależało, bo akurat ta seria była niestety mocno rozczarowująca pod wieloma względami. W sumie szkoda, bo początkowo zapowiadało się całkiem dobrze, ale pewnie i tak obejrzę, żeby móc już odhaczyć.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  tamakara 11.07.2023 20:00
  To jest jedno z tych anime, wobec których miałam bardzo duże oczekiwania w tym sezonie. Oczekiwałam czegoś skrajnie zwariowanego, skrajnie bez sensu (w końcu to historia o zombie) i skrajnie kolorowego. Wszystkie trzy oczekiwania zostały w pierwszym odcinku spełnione z nadwyżką, zwłaszcza drugie.
  Myślałam jednak, że będę się bawić lepiej. Doceniam efektowną animację, oczywiście, ale wydarzenia na ekranie raczej przyjmowałam do wiadomości, niż się w nie angażowałam. Seria celowała we mnie strzykawką z adrenaliną, widziałam dobrze, ale jakoś nie trafiała. Senna byłam przed seansem i senna byłam po. W sumie trochę jak nasz Akira w początkowych scenach XD

  Mam nadzieję, że bohater mnie do siebie przekona, bo w sumie nie wiem jeszcze czy zasługuje na moją sympatię, ani tym bardziej na kibicowanie. I mam nadzieję otrzymać satysfakcjonujące wyjaśnienie co jest w nim takiego specjalnego, że „ocalał”.
  Coś lepszego niż „bo tak”.
  Oczywiście na dzień dobry mam tu skojarzenia z „I Am a Hero”. Skojarzenia niezbywalne, bo to jest sztandarowe mangowe dzieło o zombiakach, nie jakieś tam Gakkou Gurashi. „I Am a Hero” na sterydach.
  No, zobaczymy.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Tamago-chan 10.07.2023 17:29
  Rzeczywiście pierwszy odcinek bardzo obiecujący. Zwłaszcza wizualnie, na co zwykle nie zwracam aż tak dużej uwagi, ale tutaj animacja, kolory i cała oprawa zrobiły mega wrażenie. Ciekawe czy ten poziom się utrzyma.
  Historia mnie rozbroiła, szykuje się szalona seria. Miałam swego czasu „szczęście” pracować w korpo i trochę rozumiem głównego bohatera. Tzn. nigdy nie przeszłaby mi przez głowę myśl o apokalipsie zombi, ale czasami fantazjowałam o komecie uderzającej w Ziemię :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  GLASS 10.07.2023 14:25
  Pierwszy odcinek miazga, a już szczególnie jego finał. Świetnie się zapowiada, czekam na więcej :)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime