Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Blue Giant

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  R
  ukloim 25.06.2024 14:00
  W dodatku są one wykorzystywane w trakcie dość prostych czynności jak gra na pianinie lub lekkie ruchy biodrami saksofonisty w czasie koncertu. Jeśli William Hanna i Joseph Barbera byli w stanie narysować grę na fortepianie bez efektów komputerowych w 1947 roku („Koncert na cztery łapki”), to chyba można oczekiwać od współczesnej animacji z budżetem filmowym przynajmniej przyzwoitej jakości.

  Gra na pianinie czy na jakimkolwiek instrumencie, tym bardziej jeśli dochodzi do tego ruch palcami, raczej nie należy do najprostszych rzeczy do animowania – jeśli nawet w konkretnych scenach nie było widoku na ręce, to podejrzewam, że chodziło o zachowanie ciągłości.

  A na CG w występach zdecydowano się przede wszystkim ze względu na ograniczenia czasowe. Budżet budżetem (w animacji on wcale nie odgrywa aż tak istotnej roli), dużo większe znaczenie odgrywa rozplanowanie prac, a na ambitne sceny w 2D po prostu tego czasu zabrakło. Co jednak warto zauważyć, bodajże około 300 ujęć zostało poprawionych na wydania fizyczne, w tym pewnie sporo (tego dokładnie nie wiem) tych w CG właśnie.

  Efekt końcowy, wiadomo, nie jest idealny, ale warto byłoby jednak zrozumieć kontekst i przekazać go w recenzji. Taka jest rzeczywistość anime komercyjnego. Dużą rolę w produkcji miał także autor mangi, a autorzy mang często mają to do siebie, że kosztem typowej dla animacji ekspresji żądają zmian, które na jej poziomie niestety odbijają się bardzo często.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Windir 27.03.2024 23:33
  9+/10
  Lubię jak muzyka mnie zmęczy psychicznie. Pochłonie całego. Zero myślenia, dużo emocji. To męczy, ale i odpręża w specyficzny sposób. Jazz się jak najbardziej nadaje do takiego słuchania. Jazzu słucham raczej jak przypadkiem trafie, czy akurat będzie pod ręką soundtrack do czegoś w tym klimacie. Na co dzień preferuje raczej negatywne emocje w muzyce.

  Film o zespole jazzowy: trzy osoby w składzie, brak wokalu, dużo solówek/improwizacji.  kliknij: ukryte 

  Minusy:
  - Brzydkie CGI i może te nie do końca potrzebne  kliknij: ukryte 
  - Zaczyna się generycznie kliknij: ukryte 

  Plusy:
  + Bardzo dużo muzyki. Jak sobie przypomnę nie tak dawno obejrzany Sound! Euphonium: Ensemble Contest Arc to aż przepaść. Na szybko podliczyłem to ponad 20 minut występów oficjalnych/koncertowania na ekranie. W pełni zagranych utworów. Wszystkie utwory na potrzeby anime napisane przez Hiromi Uehare. Do tego oczywiście dużo ćwiczeń w samotności, dużo wspomnień muzycznych członków zespołu czy granych tylko fragmentów.
  + Seria nie stawia na dobre/poprawne zagranie czegoś (jak to w szkolnych seriach), tylko na emocje, improwizacje, reakcje publiki. Są malutkie kluby, z początku mizerna publika, czyli tak jak być powinno.
  +  kliknij: ukryte ! O jakie dobre!

  I do tego bardzo solidne zakończenie. Kurde chciałbym zobaczyć kolejne filmy na podstawie mangi. Materiału jest już sporo: Blue Giant Supreme i Blue Giant Explorer napisane i skończone, a Blue Giant Momentum wychodzi.

  Smutne, że tylko tyle ocen i komentarzy pod taką perełką.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  .. Nominacja do anime awards 2024.. 30.01.2024 17:08
  Dobry seans filmowy, który bym ominęła. Gdyby nie...
  Jazz, jazz i jazz. Ale nie tylko. Historia młodego pasjonata saksofonu i jazzu i wycinek jego drogi.
  Z pozoru kolejna obyczajówka o nastolatku z marzeniami.

  Zaczyna się bardzo skromnie. Gdybym przerwała seans po pięciu, czy nawet piętnastu minutach, moja ocena byłaby zaniżona. Ale z każdą minutą coraz mocniej ten film mnie przy sobie zatrzymywał. To dla mnie rzadkość, gdy anime zaczyna robić wrażenie realnego seansu.

  Wielka szkoda, że nie mogłam obejrzeć tego w kinie.

  Od 5/10 do conajmniej 9/10. Kawałek obyczajowych okruchów życia z pasją. Dodatkowy punkt za jazz i subiektywny, nareszcie emocjonalny odbiór.

  Film nie tylko dla wielbicieli realizmu w anime.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime