Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e 3rd Season

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  MrParumiV18 29.03.2024 16:46
  Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e 3 po 13 odcinku (koniec)
  Nie lubię się powtarzać, ale skończyłem oglądać, więc tylko podsumuję w skrócie swoje wrażenia, które zmianie nie uległy. Obok nowelki to nie stało i stać już nie będzie. Animatorzy pokpili sprawę po całości, zmieniając na gorsze wiele scen oraz dialogów przez co niektóre wydarzenia mogą wydawać się nie na miejscu/bez sensu i nawet technicznie seria prezentuje się kiepsko. Co więcej, obejrzałem ponownie w większości sezon pierwszy, aby coś potwierdzić i tam chociaż ta warstwa techniczna była na dobrym poziomie (pamiętając, że mówimy tutaj o serii stricte poświęconej szkolnemu życiu), a w tym sezonie (zresztą 2 też) nawet tego nie ma, a o zniszczonej treści już nawet nie chce mi się więcej pisać. Zmarnowany potencjał, duże rozczarowanie (tak, nawet po tak średnim sezonie 2 miałem jakieś niewielkie nadzieje na coś lepszego) i niestety brak w tym momencie oznak na poprawę w przyszłości przy okazji ewentualnych kolejnych sezonów. I mogę w sumie brzmieć troszkę dziwnie z perspektywy osób, które pierwowzoru nie tykały, bo dla nich ta seria może wydawać się w miarę solidna. Oczywiście nie twierdzę, że nowelka jest obiektywnie dziełem wybitnym, ale naprawdę nie zdajecie sobie sprawy jak to anime mogło być bardzo dobre, gdyby tylko odpowiednio podejść do wykonania.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 14.01.2024 15:56
  Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e 3 po 2 odcinku
  Niby ogląda się w miarę okej pomimo ogromnego szatkowania nowelki, ale nadal jest to przykład tego jak wygląda robienie serii na przysłowiowe „odwal się”. W żadnym momencie nie czuć tego co pierwowzór ma w sobie najlepsze. Szkoda, ale z drugiej strony się tego spodziewałem, szczególnie po obejrzeniu drugiego sezonu. Pozostaje cieszyć się powieścią, liczyć na to, że kiedyś pojawi się ona na rodzimym rynku i jakoś przebrnąć przez przeciętną animację wyczekując tych „momentów”, które w pewnym stopniu powinny zrekompensować zmarnowany czas, o ile nadejdą.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Saarverok 4.01.2024 00:16
  Nie wiem, wydawało mi się że grafika spadła z sezonu na sezon, ale tak sobie na szybko podpatruję i chyba po prostu jest użyta inna paleta kolorów, bo postacie są takie jakieś bardziej wyblakłe. Albo stonowane :D a tak to jestem ciekaw, gdzieś pokrótce sobie zaspojlowałem dalsze sezony ale nie pamiętam do końca co się wydarzy, a zawsze miło zobaczyć ciąg dalszy anime które całkiem miło wspominam.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime