Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Maou no Ore ga Dorei Elf o Yome ni Shitanda ga, Dou Medereba Ii?

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Bez zalogowania 19.05.2024 04:04
  Lekkie fantasy plus "romans" na poprawę nastroju co tydzień
  Już żałuję, że to będzie mieć tak mało odcinków, naprawdę dobrze mi się to ogląda co tydzień. Niewiele jest sezonowych serii, które mają dla mnie taką lekką wibrację, i są niemal jak kot, bo kiedy trzeba bywają urocze, albo zabawne, albo lekko pokazują pazurki :)

  Ostatnim razem miałam tego typu przyjemność z oglądania przy Kon'yakuhaki Sareta Reijou o Hirotta Ore ga, Ikenai Koto o Oshiekomu

  Nie żeby to nie było podobne w założeniach ;) ale na szczęście fabularnie się broni (według mnie) i nie jedzie też całkiem po wyświechtanych schematach, przynajmniej wśród tych w anime.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  MrParumiV18 20.04.2024 21:42
  Maou no Ore ga Dorei Elf o Yome ni Shitanda ga, Dou Medereba Ii? po 4 odcinku
  Z początku wydawało się, że będzie to zwykły przeciętniak jakich wiele, a jednak coś jest pod tą pokrywką. Seria ma pomysł na siebie, jest niejednoznaczna i z tego powodu wciąga. Warte kontynuowania.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nie tylko fantasy romans 14.04.2024 22:05
  Trzeci odcinek serii upewnił mnie, że oglądam coś więcej niż zazwyczaj w tego typu produkcjach
  i że nie mam do czynienia z kolejnym romansem w konwencji fantasy służącym tylko lekkiej rozrywce między obiadem a kolacją.
  To przyjemne zaskoczenie, zwłaszcza że oprawa wizualna i animacja jest daleko w tyle za prezentowaną treścią.

  Po trzech odcinkach nie jest tu zbyt łatwo określić, czy anime pójdzie bardziej w kierunku pseudoisekajowej/pseudoerpegowej fabuły, czy też mamy tu niejako kilka tematów głównych do „rozpracowania”.

  Po pierwsze – romans, a raczej wychodzenie osób w głównym związku/w relacji – naprzeciw swoim i naprzeciwko wzajemnym potrzebom. Przyjemnie póki co wg mnie pokazana relacja i wzajemne oddziaływanie głównych postaci na siebie.

  Po drugie ciekawe (jak dla mnie) rozważania nad tym co jest właściwe w odniesieniu do wykorzystywania wrodzonych bądź do nabywania potencjałów.

  Zazwyczaj w anime przedstawiane są dwie przeciwstawne optyki:

  „siła i bycie OP jest właściwe "
  oraz druga „właściwe jest litować się nad słabszymi”

  i niemal nigdy nie są te optyki podważane. Po prostu serwuje się widzom produkt finalny i jednym pasuje pierwsza, innym druga, a rzadko kiedy komuś obie naraz.

  Tu pokazane są różne spojrzenia na ten sam element. I choćby z tego powodu warto wg mnie oglądać i czytać ten serial uważnie, a nie tylko „jednym okiem”.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Maou no Ore ga Dorei Elf o Yome 9.04.2024 01:13
  Ep 1 i 2
  Na razie jest to dosyć lekka, zabawna seria fantasy, póki co podobna nieco do Konyaku Haki Sareta Reijō o Hirotta Ore ga, Ikenai Koto o Oshiekomu, tyle że z niewielkim dodatkiem fanserwisu. Coś, co najlepiej oglądało by się w całości.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime