Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Re:Creators

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  The Beatle 23.05.2017 18:16
  7 odcinek
  O nie, znowu to robią… Rozmowa, w której okazuje się, że  kliknij: ukryte  to kolejne przejście od „może tak być” do „nie może być inaczej” tylko dlatego, że scenariusz tak chce. Ktoś musi scenarzystę uświadomić, że w czasie „narad wojennych” odkrywa się prawdę, a nie ją ustala.

  Na plus idzie Magane, bo jej kreacja świetnie zestawia ze sobą posiadaną moc i charakter. Szkoda, że w 7 odcinku już nie była na pierwszym planie. Z kolei katastrofą jest główny bohater. Nie ma żadnego powodu dla jego istnienia w fabule: nic nie potrafi, nie ma konkretnego zdania na żaden temat. To biuro do zadań specjalnych, czy co to tam jest, powinno mu zapewnić ochronę i zostawić, bo to zbędny balast, z której strony by nie spojrzeć. No ale dobra, jak już musi być, to niech przynajmniej nie poświęcają mu uwagi, bo jest to równie katastrofalne dla składności fabuły co te wojenne narady. Nie chciał  kliknij: ukryte  Litości…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Makowiec 22.05.2017 00:30
  7ep
  Definitywnie Mamika wypada lepiej niż ciepła klucha Souta, ale za silna.
  Czemu Makagami  kliknij: ukryte   kliknij: ukryte 
  Odcinek wygrał Rui
  Koogie napisał(a):
  Jedyny moment który był w sumie zbędny to pitolenie w mieszkaniu przez twórców. Wywalić całą tą scenę i byłoby całkiem znośnie. Teraz jeszcze tylko utrzymać ten średni poziom i będzie spoko.


  Zbędne. Przy tej bajce trzymają mnie jak dotychczas same pojedynki.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 8
  Otak 20.05.2017 18:03
  ep7
  Jak ktoś teraz znowu zacznie narzekać że w Re:Creators nic się nie dzieje to oznaczać będzie że ogląda inne anime.

  Nawet tego stękającego Soutę da się przeżyć dzięki Selesii, Meteorze, Rui, Yuui, Blitzowi i Makagami. Zwłaszcza Blitz, Yuuya i Makagami wysuwają się u mnie na prowadzenie za bycie wyluzowanymi badassami.

  SPOILER kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Makowiec 16.05.2017 21:42
  6ep
  Tylko mi się wydają, że w następnym odcinku kliknij: ukryte Czego by nie zrobili niech nie dają Soucie za dużo czasu antenowego. Chcę zobaczyć YuuyaVSMakagami. Oczekuję interesujących intryg, zmieniania teamu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 9
  Otak 16.05.2017 16:36
  Nawiązanie do Gotza von Berlichingena
  A tak w ogóle to Alisteria wykonując swój atak przyzwała Gotza von Berlichingena- niemieckiego rycerza co miał metalową protezę ręki, którą miał nie tylko wyśmienicie walczyć mieczem ale i posługiwać się piórem. Jego postać posłużyła Kentarou Miurze jako inspiracja do stworzenia Gutsa, bohatera mangi Berserk.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  NieHype 15.05.2017 19:08
  6ep
  Od ulubionej postaci do najgorszej

  Meteora
  Yuuya, Celestia
  Blitz
  NieHype (RekinieZęby), Mamika
  Rui
  NieSaber
  Souta

  LoliKomando – Za mało wiemy.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Otak 14.05.2017 01:24
  Ulubione postacie
  Póki co moje ulubione postacie to:

  Makagami- Socjopatka co ma po prostu fun z trollowania innych i siania makabry.

  Yuuya- Wyluzowany badass co walczy po swojej stronie

  Selesia- Mimo bycia praworządną dobrą nie ma kija w d.

  Meteora- Charyzmatyczna i mądra.

  Blitz- Uwielbiam nie cackających się badassów w płaszczach i z wielokalibrowymi klamkami przez Alucarda z Hellsing i Vasha the Stampede z Trigun.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 14
  Kysz 13.05.2017 22:29
  Odcinek 6
  5 odcinek mnie trochę zaniepokoił. Akcja w domu twórcy dzieciaka z mechem była niezła i przynajmniej widać, że rząd się tym chaosem faktycznie zainteresował, ale generalnie było to przynajmniej ciut naciągane (jeśli nie bardzo, ale nie chcę tu wchodzić w szczegóły – podoba mi się to i jestem w stanie takie rzeczy przypisać do zabiegów związanych z samą konwencją). Rui, o dziwo, bardzo przypadł mi do gustu z tym swoim zmiennym charakterkiem. Ale! Najbardziej czekałam na pojawienie się Makagami i wreszcie w 6 odcinku się doczekałam. Uwielbiam tę laskę – jest kompletnie świrnięta, ale nie czuję ni krzty zażenowania jej kreacją. W sensie nieraz w anime mamy postaci, których twórcy na siłę chcą wykreować jako oryginałów czy psychopatów i ostatecznie aż żal patrzeć na efekt tych starań. Makagami za to jest całkowicie odjechana.

  Na razie top 3 postaci z tej serii, to u mnie:
  1. Makagami
  2. Rui
  3. Yuuya
  Tych tu proszę dać mi więcej.^^

  Co do samego odcinka, akcja na końcu wygląda ciekawie i mam nadzieję, że w kolejnym epku nie postanowią jej szybko urwać, tak jak to zrobili z pierwszym starciem między bohaterami. Niechże się więcej coś potłuką, przecież to najlepsze, co seria ma do zaoferowania (obok samego konceptu).

  Standardowo irytował mnie za to główny bohater. Klasyczne głupie, nieporadne ciepłe kluchy, wokół którego z niewiadomych powodów wszystko się kręci. Najgorsze, co mogło się przydarzyć temu tytułowi to właśnie taki główny bohater – z nim na pokładzie niestety nie ma co mówić o w pełni udanej serii.

  Dobra, w każdym razie ja czekam aż Makagami pokaże w następnym odcinku coś ciekawego.^^
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  Otak 13.05.2017 18:23
  ep6
  Nareszcie się wygadali i zaczęli ustawkę. I nareszcie pojawiła się Magagami, już lubię tą socjopatkę co nie ma kija w d i po prostu dobrze się bawi.

  SPOILER  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Otak 7.05.2017 01:40
  ep5
  No ok, póki co wybaczałem niedobór akcji pomimo mej słabej tolerancji na brak akcji bo uznałem iż chcą mi najpierw przedstawić postacie i ogólnie o co kaman a dialogi i postacie mnie zaciekawiły. Teraz już wydaje mi się iż wszystko co na wstępie wypadałoby wiedzieć już przedstawiono, teraz tylko przedstawić laskę w mundurku i ząbkami ala Grell z kurosza i można zacząć akcję. Jak dalej będą tak gadać i gadać i nic więcej, stracę cierpliwość i się zawiodę bo wiążę z Re:Creators nadzieje.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Koogie 6.05.2017 19:19
  Odcinek 5
  Rozumiem, że to 9­‑11 które wydarzyło się wcześniej nie wymagało komentarza lub napomknięcia?
  Miło też wiedzieć, że rząd czekał dobre parę dni zanim w ogóle się skontaktował z bohaterami. Zdążyli narysować super obrazek i skończyć całą grę. Ej no, ja rozumiem że siły specjalne działają niesamowicie wolno w sytuacji wysokiego zagrożenia publicznego.
  No i fajnie, że rząd chciał być miły wobec osoby która ukradła wojskowy sprzęt i użyła go w miejscu publicznym… ale czekaj… te osoby które i tak władają nadludzkimi siłami mają robota?! Dokonajmy najbardziej agresywnej akcji jaką się da przeciwko sile która już została sklasyfikowana jako coś ponad ludzką miarę. Potem te osoby powiedziały by przestać? A to wracamy do bycia tak miłymi, że człowiek zastanawia się co za kretyn pisał tą serie.

  Przypomnę też, że ostatnia scena akcji była w odcinku numer 2. Tego nalotu sił specjalnych nie kwalifikuje, bo w sumie był on krótki i nieznaczący, że serio…
  Odpowiedz
 • Otak 30.04.2017 12:46:02 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  Maxromem 30.04.2017 01:28
  Przegadać cały odcinek tak żeby nie tylko było nudno ale jeszcze żeby prawie nic nie wnieść do fabuły oprócz jakiegoś na siłę wymyślonego końca świata to jednak trzeba umieć…

  Pierwszy odcinek był mega i od tamtej pory było już tylko gorzej.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 0
  Otak 29.04.2017 20:55
  ep4
  Wygląda na to iż należycie zostanie przedstawiona każda postać tak aby nikt nie narzekał że są puste, niewyraziste i słabo umotywowane.

  Re:Creators zdobywa u mnie kolejnego plusa za to iż nie mówi mi kto jest dobry a kto zły, kogo mam lubić a kogo nie, pozwali mi samemu zadecydować o tym.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Otak 25.04.2017 01:18
  to dopiero trzeci epek, dude's chill out.
  Gdyby tyle nie obgadali a więcej walczyli to marudzilibyście że za dużo akcji, że za szybko, że nie wiadomo o co chodzi, że postaci w ogóle nie przedstawiono należycie i że nie mają charakteru bo tylko walczą i nic więcej.

  Dialogi były konkretne, na temat a w ich tle coś tam się działo zawsze. Powalczyć zdążą bo to ma mieć 22 epki a nie 12 jak zwykle.

  A służby ich nie zgarnęły bo szukały one terrorystów jakiś a nie cosplayerów. Japońskie służby raczej nie mają gotowych procedur na wypadek ataku postaci z anime i gier.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  The Beatle 23.04.2017 02:22
  3 odcinek
  Ajajaj.

  Po pierwsze, wejście nowej postaci na samym początku było fatalne. Drugi odcinek zakończył się w sercu wydarzeń, a tu absolutnie wszystko postanowiono rozwiązać jeszcze przed openingiem, w minutę trzydzieści. Cieniutkie ujęcia, zrobione tak, że nie wiadomo do końca, co się dzieje (ale za to pewnie były proste do narysowania), jakiś dźwięk motoru wydobywający się z konia i generalny chaos. A to chyba postać z openingu, czyli chyba istotna dla serii. Klapa.

  Po drugie, co już zostało niżej napisane, pół miasta rozwalone, nikt się nie przejmuje. Idą sobie do rodzinnej restauracji w tych samych ciuszkach i się naradzają. Okej, mogę wybaczyć, bo jakoś łapie się w konwencję gatunku.

  Po trzecie, poważne niedopatrzenie w wewnętrznej logice serii. W jednej scenie są w stanie stwierdzić „ach, no tak, Ty nie wiesz, co się ma wydarzyć, bo jesteś z anime, a nie LN” i jednocześnie kombinować z dopisywaniem bohaterce nowych umiejętności przez autorów LN, by na końcu wcisnąć wytłumaczenie, że to musi mieć rozgłos wśród odbiorców, żeby dało jakiś efekt. Otóż nie – pierwszym naturalnym krokiem jest stwierdzenie, że to autorzy anime muszą zrobić animację, żeby był efekt. Tu wszyscy jednogłośnie zgadzają się na pomysł z rozgłosem tylko dlatego, że tak chce scenariusz, a nie dlatego, że myślą (a Meteora podobno potrafi wnioskować). Ponieważ wcześniej argumentują „ale Ty jesteś z anime”, ja tego kompletnie nie kupuję.

  Ponieważ poza powyższymi odcinek w zasadzie był o niczym, całkiem skutecznie zmazuje to moje dobre wrażenie po dwóch poprzednich. Będę oglądał, ale zaczynam mieć poważne wątpliwości, bo seria nie radzi sobie już na poziomie pomysłu na siebie. Cóż, to scenariusz oryginalny, więc teoretycznie mogą się jeszcze w każdej chwili zreflektować…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 6
  Impos 23.04.2017 00:45
  Spekulacje...
  Coraz bardziej jestem przekonana do teorii, że  kliknij: ukryte .
  Trochę to też dziwnie wyglądało, jak ruda najpierw stwierdziła, że  kliknij: ukryte .
  Natomiast podoba mi się podejście do sytuacji niebieskowłosego gangstera. kliknij: ukryte No i twórcy już któryś raz sugerują, że rzeczywistość jest dla postaci wyrwanych z ich światów dużo bardziej intensywna (intensywniej czują smaki i zapachy).
  Trochę szkoda, że twórcy tej serii nie zdecydowali się do tego dodać różnic wynikających np. z poziomu grafiki. W końcu nie każda taka postać była rysowana szczegółowo, część zapewne w uproszczonym stylu, bez trójwymiaru. Już samo przejście na „wyższą rozdzielczość” powinno spowodować niezły szok…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Otak 23.04.2017 00:37
  ep3
  Nawet mi nie przeszkadza że mało akcji bo dialogi i fabuła mi się podobają. Poza tym wstrzymam się z ostatecznym osądem skoro to dopiero trzeci z 22­‑óch epków, jeszcze sporo może się zdarzyć. Już lubię Yuuyę (bisz z kataną w fioletowych włosach) i czekam aż wbije Makagami (ta z ząbkami ostrymi i warkoczem) oraz facio w płaszczu i z klamką. Mahou Shoujo i Pani Rycerz to ewidentnie naiwne idealistki którymi cwana białowłosa w mundurze na luzie manipuluje.

  Tak wiem, nie znam się, po trzecim odcinku powinienem już wiedzieć że to anime jest słabe a dalej tego nie wiem bo się nie znam.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 10
  Koogie 22.04.2017 22:07
  Trzeci odcinek
  Yup, to anime to syf. Żeby zaoszczędzić czas powiem co mi się podobało w trzecim odcinku…
  ...
  ...
  Pani rysownik była urocza
  ...
  ...

  Chyba niczego nie pominąłem. Seria ma ambicje lecz nie ma skryptu który miałby ją udźwignąć. A rozmowa o kawie przypomniała mi rozmowę o piasku ze Star Wars: Wojna Klonów.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  ep3 19.04.2017 08:53
  Shoty po lewej to najprawdopodobniej sceny z trzeciego odcinka.
  Wciąż nie mogę rozszyfrować czy ten pilot mecha po prawej to facet czy laska.
  Makagami wygląda kozacko.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 26
  Ted 17.04.2017 12:56
  Wygląda słabo
  Prawie odpadłem, ale jeszcze dam szansę. Generalnie muszę pochwalić oprawę (Sawano Hiroyuki!), ale to mniej istotna kwestia.

  Niby nie ma mechów, ale strasznie toto cuchnie Aldnoahem (o zgrozo, to nawet to samo studio). Problem w tym, że Aldnoah miał początek zdecydowanie lepszy, bo przynajmniej wiedzieliśmy, co się mniej więcej dzieje. Tutaj jest z kolei straszna chaotyka, a tłumaczenie tego wszystkiego wychodzi dość koślawo. No, możliwe że to też trochę wina oglądania tej bajki o 3 w nocy, ale i tak za dużo gadania jak na mnie. Mój mózg działa na 150% obrotów, ale np. przy Monogatari, a nie przy serii akcji, w której jak na razie jest więcej gadki niż walk, a wszystko tak zakręcone, że pewnie po 20 odcinków będziemy wiedzieć niewiele więcej niż po 2.

  PS: dla mnie kolejny minus to zbyt mała dawka fanserwisu. Ewidentnie powinni bardziej wyeksponować te nóżki Celestii, bo nawet nie ma na czym oka zawiesić między akcją.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Makowiec 17.04.2017 08:39
  ep2
  Zaserwowali nam kilka mini plotów. Dobrze, że Mamika nie jest jest taką typową mahou shoujo, ale to nie znaczy, że mi nic nie zgrzytało. Można to zwalić na świat, w którym się wychowała, jej Twórcę, wiek,

  Otak napisał(a):
  Zaatakowała pierwsza bo jest naiwna, zmanipulowana przez białowłosą w mundurze, no i była święcie przekonana że jej spelle zadziałają jak wjej anime- niczego nie niszcząc i nikogo nie krzywdząc sprawią że wszystko i wszyscy będą dobrzy. A tu się okazuję że nowy świat nie jest taki prosty jak jej macierzysty.


  Koogie napisał(a):
  Główny bohater to nadal cep tak w ogóle.

  Jego brak siły wiąże się z przebywaniem w prawdziwym świecie, ale dlaczego kolejny MC jest lansowany na otaku?

  Otak napisał(a):
  spotkały swoich twórców

  Checked

  Bezapelacyjnie kreska należy do jednych z najpiękniejszych jakie widziałem. Muzyka na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że moje wątpliwości dotyczące fabuły znikną z kolejnymi odcinkami.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 64
  Koogie 16.04.2017 21:09
  Magiczne dziewczynki
  Teraz się doczepie.

  Idea serii jest taka, że postaci z typowych gatunków wpadają do naszego świata, integrują się i dzieje się fabuła. Spoko.
  W drugim odcinku jest pokazana magiczna dziewczynka w takim typowym cardcaptor/precure/sailor sensie. Ponieważ ta postać jest naiwna to dochodzi do konfrontacji i potem anime próbuje moralizować ów magiczną dziewczynkę jak to to co robi jest faktycznie brutalne. I spoko, można trochę, lecz… duży zgrzyt, ogromny dla całej sceny.

  Magiczna dziewczynka jest agresorem.

  W swojej najbardziej podstawowej formie magiczne dziewczynki są postaciami ekstremalnie dobrymi. Nigdy pierwsze nie atakują i zawsze dążą do rozmowy, bardzo często wręcz próbują dyskutować nawet jeśli są bezpośrednio atakowane. To jest esencja i bardzo ważny element gatunku.
  Krótko mówiąc nie łapiąc czegoś tak podstawowego, nie przenosisz bohaterki z bajek dla dzieci… a cała dyskusja później i to pieprzenie o bólu jest oparte na tym założeniu.

  To naprawdę żałosne, że seria której głównym pomysłem na siebie jest zabawa z archetypami nie jest w stanie nawet odwzorować poprawnie czegoś tak prostego jak typowa magiczna dziewczynka.

  Główny bohater to nadal cep tak w ogóle. Zobaczymy jak to będzie wyglądać jak fabuła się rozkręci.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Otak 16.04.2017 11:59
  ep2
  To może być najlepsze anime sezonu. Nie ma to jak zderzenie poglądów i ideałów postaci z różnych anime. Najlepszy był motyw z  kliknij: ukryte 

  Miło też gdy seria spełnia twoje oczekiwania, pojawiły się bowiem oczekiwane przeze mnie żarciki z fandomu anime.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Conquest 10.04.2017 14:30
  Pierwszy odcinek
  Zaczyna się dosyć interesująco. Postaci wypadają nieźle, choć nie jestem jeszcze do nich przekonany do końca, ale sceny akcji są bardzo widowiskowe. Z jednej strony czuć tutaj patos, ale nie jakiś przesadzony i wydaje się, że to anime pójdzie właśnie w takie nieco poważniejsze wątki.

  Oprawa audiowizualna stoi na wysokim poziomie. Efekty specjalne robią wrażenie, projekty postaci są w większości ładne. Muzyka to wspaniałość – ending był tutaj świetny, a co dopiero ścieżka dźwiękowa towarzysząca scenom walki.

  Główny bohater generalnie jest lansowany na  kliknij: ukryte  czyli spodziewam się rozbudowania tejże części jego charakterystyki w tym aspekcie. No i sporo mówi o „wybitnych dziełach”, odbieram to jako aspirację Re:Creators do wielkości i chęć studia TROYCA do odpokutowania wreszcie tego Aldnoaha.Zero.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime