Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Rental Magica

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  rool 27.08.2014 22:45
  żałosny "Sokole Oko"
  cholerni japońce coś bardzo uwielbiają tworzyć głownych bohaterów jako ciamajdy. Gdyby nie ten gościu w tym anime to seria byłaby nawet fajna.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Vatelema 3.12.2012 12:48
  Przeciętna seria shounen
  Nie miałam zbyt wygórowanych oczekiwań wobec tego anime, więc nie za bardzo się na nim zawiodłam. Do zalet tej serii można z pewnością zaliczyć wykorzystanie różnorodnych „tradycji magicznych” – wprawdzie większość z nawiązań to same suche nazwy bez wgłębiania się w szczegóły, ale jak na anime to, że twórcom chciało się tych nazw poszukać i sprawdzić, co znaczą, to już wielki plus.
  Co jeszcze mi się podobało? Postaci. Nie mówię tu o głównym bohaterze, który jest typowym ciamajdowatym bohaterem shounena (choć trzeba przyznać, że na tle swoich kolegów z innych serii nie wypada aż tak źle – a przynajmniej nie na tyle, by życzyć mu bolesnej śmierci za każdym razem, gdy się odezwie), ale o reszcie magów. Bohaterki to postacie typowe dla haremówki (tsundere, przyjaciółka z dzieciństwa, loli itd.), ale twórcom udało się z nich coś wykrzesać – są bardziej sympatyczne niż irytujące. Natomiast naprawdę polubiłam zarówno Nekoyashikiego, jak i pojawiającego się później  kliknij: ukryte  – choć nie dostali za dużo czasu antenowego, to zrobili na mnie wrażenie bohaterów z krwi i kości.
  Do listy zalet można zaliczyć też muzykę, a zwłaszcza opening i ending, którym dobrze udało się oddać klimat serii.

  Jakie są minusy? Przede wszystkim epizodyczna fabuła z obowiązkowym potworem tygodnia. Zresztą próby wprowadzenia dłuższego wątku też nie wypadają najlepiej – gdyby twórcy nie pokusili się o eksperyment i nie zaburzyli chronologii wydarzeń w pierwszej połowie serii, pewnie nie dałoby się tego oglądać bez zaśnięcia. Epizodyczność powoduje, że oglądanie tej serii w całości to mordęga, choć myślę, że gdy ogląda się jeden odcinek na tydzień, aż tak się tego nie odczuwa.
  Twórcom nie udało się też stworzyć przekonujących antagonistów – to postaci nijakie i trudne do zapamiętania.  kliknij: ukryte  miał szansę stać się ciekawszym przeciwnikiem, ale pojawił się na krótko, więc tylko pozostawił niedosyt. Natomiast przewijające się tu i ówdzie wzmianki o  kliknij: ukryte to zwyczajnie zmarnowany wątek, który mógł się okazać czymś ciekawym. Od strony graficznej seria również nie zachwyca, choć akurat pod tym względem najgorzej nie było.

  Rental Magica nie jest serią wybitną ani też jakoś szczególnie kiepską. To taki przeciętniak wśród przeciętniaków, który da się obejrzeć, ale zachwytów żadnych nie wzbudzi.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Subaru 14.06.2012 13:28

  Jestem pod wrażeniem.
  Wrażeniem tego, że dało się zrobić tak nudną serię shounen. Jeśli to było celem twórców, to stanęli na wysokości zadania.

  Anime przepełnione magią wszelkiego rodzaju i to na niej skupia się fabuła. Jest tej magii tyle, że kreacja świata „na zewnątrz” niej staje się bardzo niewiarygodna. Absolutnie wszystko musi być z magią związane i do niej prowadzi.

  Walki mają tendencję do usypiana widza, a bohaterowie.. są tak przewidywali jak fabuła. Typowe shounenowe charaktery i wątki, oczywiście łącznie z „tajemniczym okiem” głównego bohatera, które wcale tajemnicze nie jest.
  Wszystkie schematy zostały pięknie wplecione w akcję, oryginalności zero. Jest agencja rozwiązująca magiczne problemy, jest wątek skrytej miłości, jest wróg, przechodzący na słuszną stronę. Jest też NUDA i niesamowita przewidywalność.

  Te 24 odcinki były męką, ale żeby napisać komentarz, należy obejrzeć całość, takie mam motto. Więc obejrzałem.

  Grafika przyzwoita, muzyka nijaka. Na plusik mogę zaliczyć to, że twórcy konsekwentnie oddzielają rodzaje magii, np. celtycką i nie gubią się w tym.

  Okropnie nudne, nie polecam.


  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Orochi 25.10.2010 11:17
  graficznie moze i nie takie zle ale op i end mnie tak wku… ze z miejca przewijalem reszta to masakryczna nuda dopiero na koncu cos sie dziac zaczyna a tak to jest ciagle ratowanie i pomaganie przez stadko kobietek glownemu bohaterowi z trudem siedzialem i patrzylem na to do konca jak ktos lubi takie serie to niech oglada dla mnie to byl zamulacz
  Odpowiedz
 • Valgaav_89 1.07.2010 14:54:47 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Silla 13.02.2010 12:44
  komentarz
  Mi się to anime podobało, zwłaszcza główny bohater:)
  Odpowiedz
 • Yo 24.06.2009 14:25:44 - komentarz usunięto
 • nieznany 24.06.2009 14:23:39 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  kamyk^^ 24.06.2009 14:19
  komentarz
  Ta bajka anime jest najlepszą bajką jaką widziałem w życiu. Mam nadzieję że twórca tej bajki stworzy więcej odcinków by można było milej spędzać czas na ich oglądaniu^^.jeśli będzie stworzona druga seria tej bajki prosze o umieszczenie odcinków na stronie
  Zmoderowano. I usunięto spam.
  Moderacja
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  logi 29.05.2009 14:54
  Jak dla mnie beznadziejne
  Chciałem obejrzeć jakieś dobre anime o magii lub coś w tym stylu więc sądziłem, że będę z tego zadowolony. Niestety tak płytkiego, schematycznego anime z nudnymi postaciami już dawno nie widziałem. Już lepsze zwykłe ecchi bez ambitnej fabuły niż to coś gdyż nie posiada absolutnie żadnych cech, które trzymały by przed ekranem. Choćby takie Witch Hunter Robin. Dla niektórych też było nudne, ale mi się podobało bo tam przynajmniej były normalne postacie, które coś sobą prezentowały i zagadkowa bardzo ciekawa fabuła.
  Rental Magica oceniam na 4/10.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime