Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

La Maison en Petits Cubes

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  anmael 17.05.2021 18:14
  10/10
  Piękny przykład jak w krótkim czasie można przekazać aż tak wiele.

  Patrząc na poniższe komentarze typu „jedna z najbrzydszych rzeczy jakie widziałam.” – taki przekaz nie mógł być cukierkowo pokolorowany z milionową grafiką. Sama kreska, grafika nadaję tej produkcji niesamowitego realizmu i klimatu. – taka jest starość, ponura, nie aż tak kolorowa jak nasze młode życie.


  Niektórzy sami zauważyli że potrzebna jest pewna dojrzałość co do produkcji, gdyż wywołuje wiele emocji nad którymi młodzi ludzie nie posiadający za sobą wiele przeżyć w życiu nie będą w stanie zrozumieć.

  Piękne ponadczasowe przekazy płynące z tej produkcji, naprawdę potrafią wzruszyć i dać do myślenia co w życiu jest ważne.

  10/10 bez zająknięcia.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Zomomo 23.05.2020 13:39
  Nie mogłem uwierzyć, że to japońska animacja. Widać fascynację Kunio Katô krótkometrażową animacją europejską. Nie dziwią mnie negatywne komentarze, bo zachodnia animacja krótkometrażowa bywa ciężka w odbiorze, jeśli nie ma się z tym gatunkiem żadnego doświadczenia. Podobne odczucia mają fani zachodniej animacji oglądając pierwszy raz typowe anime :) Jeśli komuś się podobało, to polecam jako następny krok film, który też otrzymał Oscara: „Father and Daughter” (Michaël Dudok de Wit), jest w dobrej jakości tu: [link]
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  GLASS 11.02.2018 21:27
  Animacja jest dostępna na Netflixie pod tytułem „Dom z małych kostek”.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  HHH 16.12.2015 23:32
  Anime takie sobie, opowieść o życiu pewnego starca, usilnie nastawiano na wymuszenie w widzu skrajnych emocji.
  Oprawa audio trzymała poziom, ale kreska?
  Widzę tutaj sporo domorosłych krytyków sztuki, którzy debatują nad tym że kreska była odpowiednia. Nie, nie prawda postaci były brzydkie i karykaturalne, a mimo melancholijnego klimatu kolory były najzwyczajniej w świecie wyblakłe i mdłe.
  To że kreska pasuje do jakiegoś anime, nie znaczy że jest dobra, fakt że pasuje to nie znaczy od razu że jest idealna.
  Idąc tym tokiem myślenia można każdy szajs opchnąć na 10/10.

  -koślawe postaci, kiepska animacja, brzydkie kolory, no za taką grafikę, 1/10.
  -Ale tak miało być.
  -Ok w takim razie dyszka.

  To że coś pasuje, nie znaczy że z automatu jest dobre, dlaczego wszystkie „kawaii” serie z „kawaii” dziewczynkami, nie mają 10/10 za grafikę skoro od kreski można dostać cukrzycy?
  Dla mnie to jest totalny absurd, nie mówię że od razu serii trzeba wywalić ocenę 1/10 za grafikę, ale nie popadajmy w skrajność i nie zgrywajmy pseudo krytyków sztuki, zarzucając hasła w stylu „minimalizm” czy „abstrakcja”. Spójrzcie na to z tej strony, że anime Mushishi, ze względu na swój klimat, również mogło zostać wykonane w ten sposób, ale twórcy wybrali inną drogę, wyszli na tym źle?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  No name 12.09.2013 17:18
  Przeczytałam przed obejrzeniem komentarze. Jakoś mnie czasami ciekawi bardziej co myślą widzowie niż recenzenci. dowiedziałam się więc, że dzieło wyciska łzy z oczu, że wszyscy przy nim płakali, ewentualnie są zbyt niedojrzali by zrozumieć i płakać. Niedojrzała może jestem, ale postanowiłam obejrzeć.
  Przez pierwsze kilka minut oglądałam i rozmyślałam jaka to ja jestem niedojrzała, bo nijak mi dzieło na wielkie nie wyglądało. Potem  kliknij: ukryte , pokiwałam głową, bo była to piękna i poruszająca scena, po czym wróciłam do rozmyślań o swojej niedojrzałości, bo wciąż nie płakałam. Kiedy  kliknij: ukryte  prawie wybuchnęłam śmiechem- fajny chwyt. Nadal nie ryczałam. A po wyjściu dziadka z domu nagle się skapnęłam, że mam mokre oczy.
  Anime zasługuje na Oscara chociażby za swoją wymowę i umiejętność przedstawiania bez słów. Nie zmusiło mnie ono do rozmyślań, ale sądzę, że bohater przybliżył mi to, co czują starzy ludzie.
  Nie zachwycam się. Po prostu postawiłabym 10/10 za niekwestionowane mistrzostwo.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Subaru 22.05.2013 15:05

  No, to lubię.

  Zachwyciłem się w pierwszej minucie i trzymało mnie aż do końca.

  Autentycznie się wzruszyłem, gdy dziadek  kliknij: ukryte . Za pomocą takiego drobiazgu można poruszyć widza, to wspaniałe.

  Cały ten minimalizm historii i tematyka starości, zupełnie pomijana w anime, są bardzo oryginalne, bardzo prawdziwe. Bo o tym się nie mówi, bo to nie jest modne, bo brzydkie.

  Dopieszczone graficznie, muzyka oddaje klimat.
  Samo anime jest pretekstem do rozmyślań, interpretacji, które mogą być różne, ja tu jednak widzę raczej smutek.

  Bo przemawia bez słów. I za to 10/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Gnosis. 27.12.2012 16:43
  Niet
  Nie spodobało mi się. Myślę, że wynika to z mojej niedojrzałości, ponieważ, bądź co bądź, jestem jeszcze małą smarkulą i nie pojmuję całkowicie pojęcia samotności i uczuć towarzyszących osobie, która ma przed sobą końcówkę życia. Historia banalna, chociaż prawdziwa, ale nie udało mi się przy niej wzruszyć. 5/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 7
  kushina 17.12.2012 14:03
  oczy mnie bolą
  Wzruszające. Ale to wciąż jedna z najbrzydszych rzeczy jakie widziałam.
  Nie liczy się to co twórcy chcieli przekazać, ale to w jaki sposób to zrobili. Mnie zdecydowanie ten 'sposób' odrzucił. 2/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  kamiltrol 26.02.2012 00:09
  prawdziwa sztuka...
  To tylko 12 minut, ależ jak wiele. To zupełnie inny format. To dzieło, które z pewnością nie mieści w tym znanym nam na tym portalu systemie oceny. 10/10 to za mało. Dzieło wykracza poza wszelkie kanony i fakt, że zostało nagrodzone przez amerykańską akademię filmową nie może nikogo dziwić.

  Oglądają to anime w pewnym momencie zastanowił mnie fakt: dlaczego ten człowiek wybudował dla siebie ostatni poziom. Jasno widać, że każdy poprzedni jest poziomy, jest gruntem dla następnego. Ten zaś posiada daszek. Widzimy jak inni opuszczają ten „teren”, a on zostaje mimo wszystko. I dziwnym zbiegiem okoliczność – przenosi nas w przeszłość i poznajemy najważniejsze fakty z życia tego człowieka w odniesieniu do danego poziomu.

  Zdumiewające jest, że nie mniej ważne jest to że ten człowiek już się pogodził z tym, że koniec jego jest bliski, bo to rzecz oczywista dla każdego, ale zwrócenie uwagi na te „niematerialne najważniejsze w życiu rzeczy”. Bo czym by było życie bez bliskich nam osób?. Zycie jest krótkie, a ten człowiek zdał sobie sprawę jak wielkie miał szczęście i on już o tym wie.

  Smutna, melancholijna, ale piękna i prawdziwa historia.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Marie Antoinette 4.02.2012 17:59
  Perełka
  Krótka, ale przepiękna historia. Prosta, a zarazem świetna. Najprawdopodobniej jedna z najbardziej wzruszających produkcji, jaką miałam okazję obejrzeć…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  kawajka 26.01.2012 10:36
  cudo!
  Dawno się tak na niczym nie spłakałam jak na tej krótkometrażówce. Pięknie, subtelnie pokazane wspomnienia i tęsknota za tym co było… Chwyta za serce i nie puszcza, 10/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  nekobasu 2.01.2012 21:31
  łapie za gardło
  rzadko się wzruszam, ale to naprawdę jest kawał dobrej roboty – opowiedzieć o śmierci i samotności bez cienia sentymentalizmu i banału, a zarazem tak… po ludzku
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  zakuro5 23.06.2011 22:50
  mój boże… przez pierwsze pół filmu myślałam, że się poryczę, a przez drugie pół ryczałam… ale daję 10/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  deli 20.05.2011 21:52
  jedno z najlepszych anime jakie oglądałam
  12min a tak urzeka, popłakałam się chyba po 6 minucie i do końca łzy mi leciały. naprawdę wzruszająca opowieść o stracie i przemijaniu. Oglądać! nie obejrzenie naprawdę byłoby błędem
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Takasugi 11.08.2010 03:12
  Rozkleiłam się
  Jejciu to bylo piekne! Az się popłakałam (serio) Coś takiego pieknego zmiescic w 12 minutach. Brawo!
  Śliczna opowieść o przemijaniu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  gaijin 26.05.2010 19:41
  Doskonałość tkwi w prostocie
  Przepiękna miniaturka, w swoich 12 minutach oddająca więcej prawd o życiu niż jakakolwiek inna bardziej rozbudowana produkcja. Jest wielowymiarowa i wieloznaczna. Można ją zarówno odczytywać dosłownie, jak i szukać ukrytych w niej sensów. Wspaniale dopasowana muzyka, która potęguje wzruszenie. Doskonałość w każdym calu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  hakman4 9.05.2010 13:51
  Przejmujące...
  Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą – tym cytatem Jana Kochanowskiego zacznę ten komentarz.
  W każdej opowieści gdzie jest poruszana problematyka przemijania tam mamy do czynienia z uczuciami,kruchym życiem człowieka i zmianą znanego miejsca podległe upływowi czasu.
  Tak jest w tej krótkiej animacji.Starszy Pan wspomina swoich bliskich.Sposób przestawienia jest interesujący.
  Zainteresowało mnie budowla domu,w którym mieszkał owy dziadek.Czy rzeczywistości taki dom by mógł stać?
  Sam wątpię choć jest pod wodą.^^
  Grafika nie typowa i ciekawa.
  Polecam każdemu!!! 10/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Devv 26.03.2010 18:30
  Świetna i piękna historyjka o przemijaniu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Costly 23.03.2010 23:17
  Krótka animacja jest dobra, bo jest krótka i dobra
  Recenzję czytałem po seansie i nie mogłem odgonić od siebie wrażenia, że oglądałem zupełnie inny film niż autor. Co dowodzi, że odbiór może być bardzo indywidualny było jak najbardziej wskazane.

  Jak dla mnie jedna z najpozytywniejszych animacji widziana w ostatnich tygodniach. Prosta, bez podtekstów, na temat wszystkim nam znany. Wszyscy w końcu, jak bohater, budujemy kolejne etapy swojego życia i wszyscy od czasu do czasu spoglądamy wstecz. Miła, refleksyjna animacja. Choć pewnie niezbyt wskazana dla tych, którzy nie mają do czego tęsknić.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Qualu 17.01.2010 18:04
  O stary..
  Popłakałam się na samym początku, zaś na końcu uśmiechałam wycierając łzy. Mistrzostwo.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  cissy 4.12.2009 23:00
  Piękne
  Piękne anime. Niesamowite, że w niecałych dwunastu minutach zawarto tak poruszającą i wzruszającą historie. Świetna muzyka tworząca z obrazem wspaniałą całość, która mimo braku słów jest bardzo wymowna. Dla mnie to film o nieuchronnym przemijaniu, samotności i niepodawaniu się. Bohater przepełniony tęsknotą już dawno pogodził się z rzeczywistością. To co jest dla nas najważniejsze w pełni docenimy gdy to stracimy. Docenimy jacy byliśmy wtedy szczęśliwi.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Visenna 19.09.2009 13:27
  Coś pięknego, popłakałam się już w pierwszej minucie, trudno mi powiedzieć dlaczego. Ten film jest radosny a zarazem bardzo melancholijny. Oskar w pełni zasłużony.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  moka-te 19.08.2009 21:22
  10
  Prosta, niema dziesięciominutowa animacja. Przepiękna, melancholijna i wzruszająca.
  Odpowiedz
 • Ehhh 30.06.2009 10:23:04 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  jimdigriz61 1.06.2009 19:51
  :)
  Świetny film!! Już myślałem że serwisowi tanuki.pl umknął ten tytuł. No, ale na szczęście nie. A Ci, którzy mają problemy z obejrzeniem tej etiudy filmowej, mają szansę dzięki serwisowi YT :D
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime