Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

5/10
postaci: 5/10 grafika: 5/10
fabuła: 4/10 muzyka: 5/10

Ocena redakcji

5/10
Głosów: 2 Zobacz jak ocenili
Średnia: 5,00

Ocena czytelników

6/10
Głosów: 63
Średnia: 6,35
σ=1,9

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Paweł)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Ichigo 100% Koi ga Hajimaru!?

Rodzaj produkcji: odcinek specjalny (Japonia)
Rok wydania: 2004
Czas trwania: 25 min
Tytuły alternatywne:
  • Ichigo 100% Love Starts!?
  • いちご100% 恋が始まる!?
Tytuły powiązane:
Gatunki: Komedia, Romans
Postaci: Uczniowie/studenci; Rating: Nagość; Pierwowzór: Manga; Miejsce: Japonia; Czas: Współczesność; Inne: Ecchi, Trójkąt romantyczny, Wielkie biusty
zrzutka

Junpei wraz z przyjaciółmi zaczyna kręcić swój wymarzony film. Bezpośrednia kontynuacja historii z serii telewizyjnej… Wyemitowana siedem miesięcy przed jej powstaniem.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Jak pamiętamy, seria telewizyjna zakończyła się wyborem głównej bohaterki filmu, który Junpei Manaka ma nakręcić na podstawie powieści napisanej przez jego przyjaciółkę – Ayę Toujou. Rozpoczyna się kolejny dzień, chłopiec budzi się i odnajduje u swego boku rozchełstaną niewiastę, czym oczywiście jest zaskoczony. W końcu przyszedł czas na wyjazd w góry i kręcenie przyszłego hitu. Pytanie tylko, czy najważniejszy będzie tu wspomniany film, czy raczej wianuszek dziewcząt z klubu filmowego?

Na samym wstępie krótkie wyjaśnienie dotyczące powstania tego odcinka. Jak już wcześniej wspomniałem, został on wyemitowany kilka miesięcy przed serią telewizyjną, mimo że przedstawia wydarzenia późniejsze. Podejrzewam, że był to zwykły bonus dla fanów mangi Ichigo 100%, dlatego oglądanie go bez wcześniejszego zaznajomienia się z jej treścią po prostu mijałoby się z celem. Ponieważ jednak wyprodukowano serię telewizyjną, nic nie stoi na przeszkodzie, by odcinek ten obejrzeć zaraz po zakończeniu jej seansu. A czy trzeba? Od razu uprzedzę, że nie wnosi on wiele do fabuły, ale warto na niego zerknąć chociażby z tego powodu, że dotyczy powstawania filmu, o którym wiele mogliśmy wcześniej usłyszeć. Jak się okazuje, stające przed bohaterami zadanie nie jest proste i wiąże się z nim wiele przeróżnych problemów. Ponieważ jest to odcinek specjalny, w dodatku dotyczący konkretnego wydarzenia wyrwanego gdzieś ze środka mangi, możemy bez trudu odgadnąć, jak mniej więcej będzie wyglądał. Oprócz scen pokazujących kręcenie filmu i paru wątków humorystycznych nie może się obejść bez fanserwisu w postaci dziewcząt przypadkiem upadających na biednego chłopaczynę, przy okazji prezentujących bieliznę. Co jak co, ale bohaterki najwyraźniej cierpią na zaburzenia błędnika, choć to akurat w Ichigo 100% jest już raczej standardem.

Przyznam szczerze, że byłem pewien, iż graficznie odcinek ten będzie gorszy od serii telewizyjnej. Ku mojemu zdziwieniu, jest odwrotnie, gdyż kreska prezentuje się bardziej przyzwoicie, chociaż jak na rok 2004 nadal jest słaba. Jeżeli miałbym porównywać, tutaj o wiele lepiej wypadają twarze, szczególnie ukazywane z profilu bądź z oddali. Również tła są bardziej szczegółowe i kolorowe, a same projekty postaci bliższe mangowemu pierwowzorowi. Żeby równowaga została zachowana, dużo gorzej względem serii telewizyjnej wypada muzyka. Brakuje tu charakterystycznego openingu i co ważniejsze, endingu, a to, co jest, wydaje się bardzo nijakie.

Postaci w tym odcinku mają trochę inne charaktery niż te znane z serii telewizyjnej – Junpei na przykład jest jeszcze mniej zdecydowany, z kolei zaś Toujou przybyło śmiałości. Całokształt natomiast sprawia niemalże identyczne wrażenie, czyli naiwnej komedyjki z majtkami w tle. Obejrzeć mogą tylko osoby zaznajomione z serią telewizyjną bądź mangą, reszta po prostu nie zrozumie przebiegu wydarzeń.

Paweł, 22 lipca 2009

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Madhouse Studios
Autor: Mizuki Kawashita
Projekt: Kiyotaka Nakahara
Reżyser: Osamu Sekita
Scenariusz: Tatsuhiko Urahata
Muzyka: Masafumi Mima