Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

1/10
postaci: 2/10 grafika: 7/10
fabuła: 2/10 muzyka: 5/10

Ocena redakcji

2/10
Głosów: 4 Zobacz jak ocenili
Średnia: 1,50

Ocena czytelników

4/10
Głosów: 129
Średnia: 4,26
σ=2,72

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Costly)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Akaneiro ni Somaru Saka Hardcore

Rodzaj produkcji: seria OAV (Japonia)
Rok wydania: 2009
Czas trwania: 26 min
Tytuły alternatywne:
  • あかね色に染まる坂 Hardcore
Tytuły powiązane:
Gatunki: Komedia, Romans
Rating: Nagość; Pierwowzór: Gra (bishoujo); Czas: Współczesność; Inne: Harem, Wielkie biusty
zrzutka

O kopaniu leżącego. Czyli o tym, jak do słabego Akaneiro ni Somaru Saka dodano beznadziejną OAV.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Zabierałem się za Akaneiro ni Somaru Saka ze sporymi obawami. Seria telewizyjna, delikatnie mówiąc, na kolana nie powalała, trudno więc też było oczekiwać kosmosu po OAV. A już gdy zobaczyłem tytuł alternatywny, Akaneiro ni Somaru Saka Hardcore, to włosy zjeżyły mi się na głowie. Określenie hardcore w kontekście haremówki nie wróży nic dobrego. Rozpocząłem więc seans przygotowany na najgorsze i pewny, że nic mnie nie zaskoczy. Jednak nie doceniłem twórców. Tego, iż będzie aż tak źle, nie spodziewałem się.

Wszyscy szkolni bohaterowie znani z serii telewizyjnej przebywają oto w bliżej nieokreślonym czasie na wakacjach. Nie są to byle jakie wczasy, bo dzięki bogatej Karen Ayanokouji do swojej dyspozycji mają całą prywatną wyspę. Odpoczynku ni relaksu nie będzie dane jednak w ten miły czas zaznać Junichiemu, a to za sprawą użytego przez dziewczyny olejku do opalania, który wyzwoli w nich dość jednoznaczne pragnienia względem naszego bohatera. To w zasadzie wyczerpuje fabułę.

Co zostaje więc dalej? Dalej mamy fanserwis. Tak, zgadza się, dalej mamy li tylko i wyłącznie fanserwis. Poznamy dokładne wymiary każdej bohaterki, dostaniemy szereg ciekawych, zwłaszcza dla męskiej gimnazjalnej części publiczności, ujęć dziewczyn. Twórcy nie oszczędzą nam też przydługawych scen z przebieralni, czy wręcz gloryfikacji smarowania się olejkiem do opalania. A potem dobrniemy do momentu, gdy wszystkie bohaterki dostają głupawki i biegają za Junichim. W tym momencie nie zabraknie też scen w rodzaju otwierania rozporka bohatera zębami i tym podobnych, hmm… smaczków.

Mamy też kilka komediowych wstawek, które nie są stricte fanserwisowe. Żeby nie było wątpliwości – dosłownie kilka, są one też wyraźnie krótsze niż te, które stanowić mają centralną część OAV. I nie są śmieszne. Fanserwisowe zresztą też nie, ale i nie o to w nich chodzi zapewne.

Od strony technicznej niewiele się zmieniło. Kreska, podobnie jak wcześniej, jest całkiem niezła, co w żaden sposób nie poprawiło moich odczuć względem OAV. Muzyka nie wyróżnia się niczym specjalnym. Dostajemy ten sam opening, co w serii telewizyjnej, a do tego nowy utwór w endingu. Jak wszystko, co tu nowe, jest dużo słabszy niż wcześniej.

Dzięki Akaneiro ni Somaru Saka Hardcore miałem okazję po raz pierwszy wystawić jakiemuś tytułowi w pełni zasłużenie ocenę 1. I jak to tytuł, który na takową zapracował, polecenia nie jest on wart nikomu. No chyba, że ktoś szuka czegoś „lekkiego” na „rozgrzewkę” przed hentajem. Wtedy faktycznie, OAV ta może zyskać sens istnienia.

Costly, 26 lipca 2009

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: TNK
Autor: feng
Projekt: Kumi Horii, Madoka Hirayama
Reżyser: Keitarou Motonaga
Scenariusz: Makoto Uezu
Muzyka: Ken'ichirou Suehiro