Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

R.O.D -The TV-

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  M.A.D. 8.11.2011 00:01
  Chyba najgorsze anime w życiu
  Całkowicie się zgadzam z autorem recenzji. Autorzy chyba sami nie wiedzieli jakie anime chcą zrobić.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Yumi Mizuno 1.07.2010 02:13
  Ah, przez jakiś czas siedziałam i zastanawiałam się, co ja właściwie chcę powiedzieć o tym anime…
  Kreska – pozbawiona sztucznych efektów.
  Muzyka – Nie ma jej za wiele, ale nie jest też zła
  Postacie – Nie można powiedzieć, że grzeszą inteligencją, sprytem, są jednolite. Dobre to dobre, miłe to miłe, zabłąkane to zabłąkane, zamyślone to zamyślone. Oczywiście, jak siedzi się od początku, do końca w anime, widać drobne zmiany charakteru  kliknij: ukryte ; Znajdziemy tutaj postacie, jakie nam się spodobają, z charakteru, czy też z wyglądu. Inne których skrajnie nie będziemy lubić, ot, jak w każdej serii.
  Czy więc to anime warte jest zapoznania, skoro nie wyróżnia się niczym ciekawym? A tak. Mianowicie Fabuła. Osobiście bardzo przyjemnie oglądało mi się anime bez sztucznego rozlewu krwi, przysłowiowa „Ręka, noga, mózg na ścianie”, bez skrajności w każdym tego słowa znaczeniu. No i oczywiście, książki. Nie często spotyka się bowiem ulubioną postać z anime trzymającą książkę (jak gdyby ten gatunek rozrywki powoli wymierał), a tam, pięknie, ładnie, ślicznie, och, ach, tyle książek! Aż chce się je przeczytać! Aż przez to anime powtarzam sobie „zaginiony świat”. Nie mniej jednak. Jak ktoś lubi fajerwerki, efekty komputerowe od których niemal do odrazy kipią anime, czy też nie potrafi spokojnie sobie usiąść na tyłku z jakąś zagryzką w łapce i oglądać sceny, samego tekstu, gdzie nie ma zbędnych potworów, pistoletów, a postacie zamiast wrzeszczeć przez pół odcinka z bronią w łapie, tylko po prostu mądrze mówią – Nie polubi tego anime. Natomiast jak nie jest się wyżej wspomnianą osobą, to się to anime polubi. Oh, ale ten komentarz się zrobił długi. Nie mniej jednak, nie rozumiem autora recenzji, zdaje się, że nie oglądał całej serii, albo przespał połowę. To anime (i to spokojnie) zasługuje na ocenę 7/10 z aspiracjami nawet wyżej.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Satsuki-san 11.05.2010 17:20
  OAV a TV
  No już się bałam że jakaś dziwna jestem, ale widzę, że nie ^^ Moim skromnym zdaniem dużo lepsza od OAVki. Tam to niby akcja, niby to, niby tamto, ale w tym wszystkim wydałam mi się nudna =-= A tu… Normalnie to WCHŁONĘŁAM a nie obejrzałam xD
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  cpt. Misumaru Tenchi 8.02.2010 00:50
  Zjada OVA na śniadanie bez popitki
  Po wypełnionej bzdurami fabularnymi i goniącej z akcją na złamanie karku OVA, sięgnąłem po serię TV. Już od pierwszych odcinków straszliwie mi się spodobała i wciągnęła. Postaci trzech sióstr są przesympatyczne (zwłaszcza Anita, jak to się mówi: żywe srebro). Fabuła prowadzona jest powoli, widz ma szansę dobrze poznać i polubić postacie. A gatunkowo to wręcz majstersztyk: czego tutaj nie ma! Akcja, dramat, love story, psychodelia, komedia… Niemal każdy odcinek przynosi coś zupełnie nowego, nie pozwalając się nudzić i popaść w odrętwienie spowodowane schematycznością gatunku. Seria TV o wiele bardziej podeszła mi od OVA, do których już nigdy nie wrócę – jedna Yomiko to trochę za mało, aby ponownie cierpieć te głupoty fabularne.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vanredi 7.06.2009 22:54
  Lepsze od OAVek
  Zdecydowanie jak komuś się choć trochę spodobały oavki to seria tv tym bardziej się spodoba. Wreszcie jest kompletna historia bo w oavkach był mały wycinek.
  Muzyka szczególnie w scenach akcji jest wyśmienita, a kreska też może być.
  Fabuła jest ciekawa choć ostatni odcinek mnie trochę zawiódł bo zbyt proste to wszystko było.
  Ogólnie polecam i 8/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  skam 14.04.2009 11:51
  co za geniusz pisał tą recenzję?
  najpierw pisze że błędem była przemiana niektórych bohaterek, potem że kilka nie zmieniło się przez całą serię (chodzi o te stereotypowe charaktery, które swoją drogą specjalnie były stereotypowe i nawet było wyjaśnione dlaczego).
  a niezrozumiała fabuła??
  co prawda ma dużo dziur a czarne charaktery są „tempi”  kliknij: ukryte 
  ale w porównaniu do chociażby „evangeliona” to ta fabuła jest prosta do zrozumienia, a zwroty akcji zaskakują (przynajmniej mnie) bo czyny postaci nie były takie łatwe do przewidzenia.
  i oczywiście te elementy choć w wielu seriach liczy się na plus tu zostały wypisane w wadach

  a czasami wręcz zastanawiałem się czy autor recenzji na pewno obejrzał wszystkie odcinki?
   kliknij: ukryte 

  chodziło mi oczywiście o to jakie będą zmiany po przebudzeniu „mr. G”
  dla mnie ocena to 7,5/10

  Scalono.
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  gość 13.11.2008 21:48
  Mnie się podobało
  „W sumie odradzam”
  ?!
  No coś Ty?!
  Bardzo miło się oglądało. :)
  Ja polecam, dosyć zaskakujące moce i bohaterowie, ale sympatycznie podane.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Hana_chan 24.05.2008 14:54
  a mi isę tam podobało :p
  Miło sie oglądało,ładna animacja, mozę sam pomysł dosyć dziwny ale o wiele lepszy niz jakieś pochlebiane w recenzjach 'nauczycielki kosmitki' czy inne midori rączki
  Miło sie oglądało
  Ogólna ocena 7/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Yahoo 11.01.2007 21:54
  Dziwnym jest...
  Jestem, jak na razię, na odcinku 16 serii i musze przyznać, że podoba mi się.
  Owszem, nie jest to anime na poziomie produkcji typu Evangelion, czy jakikolwiek film studia G, ale przyjemność z oglądania płynie niemała.
  Postaci sióstr są przeurocze.

  Jak dla mnie, broni się gdzieś tak na 7,5/10.

  Każdy komu podobała się OAV, powinien sięgnąć po ten tytuł, chociażby dla czystości sumienia. A nuż wam też się mimo wszystko spodoba ;)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime