Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

3/10
postaci: 3/10 grafika: 4/10
fabuła: 2/10 muzyka: 3/10

Ocena redakcji

5/10
Głosów: 3 Zobacz jak ocenili
Średnia: 5,33

Ocena czytelników

7/10
Głosów: 11
Średnia: 7,27
σ=2,56

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Avellana)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Daa! Daa! Daa!

Rodzaj produkcji: seria TV (Japonia)
Rok wydania: 2000
Czas trwania: 78×25 min
Tytuły alternatywne:
  • UFO Baby
  • だぁ!だぁ!だぁ!
Tytuły powiązane:
Postaci: Dzieci, Obcy, Zwierzęta; Miejsce: Japonia; Czas: Współczesność
zrzutka

Podstawowa komórka społeczna w wydaniu pary czternastolatków, zagubionego dwuletniego kosmity i gadającego kota­‑niańki.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Podobno założenie rodziny wymaga dojrzałości emocjonalnej partnerów, wzajemnego szacunku i miłości. Co w takim razie ma zrobić dwójka skaczących sobie do oczu czternastolatków, pozostawionych samym sobie w szintoistycznej świątyni? Wydawałoby się, że odpowiedź jest prosta – nie zakładać rodziny. W zasadzie rada dobra, tyle że nie bardzo daje się zastosować, kiedy po domu lewituje słodki jasnowłosy bobas, a polimorficzny gadający kot (tak, uważam, że to jednak jest kot) biega za nim z pieluchami i butelką mleka, sprowadzoną z sąsiedniego układu planetarnego.

Daa! Daa! Daa! jest anime zdecydowanie przeciętnym. Przeciętne jest tu dosłownie wszystko. Ogólna idea stanowi połączenie kilku mocno wyeksploatowanych pomysłów. Humor, chociaż obecny, wywołuje najwyżej lekki uśmiech. O fabule w zasadzie w ogóle mowy nie ma – całość składa się z prostych jednoodcinkowych historyjek. Jeśli już pojawiają się między nimi jakieś powiązania, to są one symboliczne. Grafika jest jedynym elementem, na który można zwrócić uwagę: od strony technicznej można jej zarzucić jedynie to, że nie wyróżnia się spośród całej masy innych przesłodzonych produkcji. Muzyki nie zauważa się prawie wcale. Z jednej strony świadczy to o wpasowaniu jej w akcję, z drugiej – o miernej jakości.

Sądząc po wieku głównych bohaterów, tytuł ten jest przeznaczony dla czternasto­‑piętnastolatków, ale podejrzewam, że przeciętny nastolatek zanudziłby się na śmierć najpóźniej przy piątym odcinku, co w zestawieniu z długością serialu stanowi wynik dość żałosny. Jeśli już naprawdę nie będziecie mieli co robić, obejrzyjcie kawałek.

Eltanin, 23 listopada 2004

Recenzje alternatywne

  • Avellana - 29 listopada 2014
    Ocena: 6/10

    Perypetie i życie codzienne zaimprowizowanej rodziny. Komedia sympatyczna, chociaż niestety dość miałka. więcej >>>

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: J.C.STAFF
Autor: Mika Kawamura
Projekt: Masayuki Onji
Reżyser: Hiroaki Sakurai
Scenariusz: Tomoko Konparu
Muzyka: Toshio Masuda