Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

8/10
postaci: 9/10 grafika: 7/10
fabuła: 7/10 muzyka: 9/10

Ocena redakcji

8/10
Głosów: 14 Zobacz jak ocenili
Średnia: 8,29

Ocena czytelników

8/10
Głosów: 77
Średnia: 7,92
σ=1,31

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Laibcomsal Gallery
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Seikai no Senki III

Rodzaj produkcji: seria OAV (Japonia)
Rok wydania: 2005
Czas trwania: 2×30 min
Tytuły alternatywne:
  • Banner of the Stars III
  • Battle Flag of the Stars III
  • 星界の戦旗 III
Postaci: Obcy; Pierwowzór: Powieść/opowiadanie; Miejsce: Inne planety; Czas: Przyszłość
zrzutka

Kontynuacja wydarzeń zawartych w Banner of the Stars II. Seria, która – choć krótka – jest godna polecenia.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Operacja Hunter kończy się powodzeniem. Niedobitki sił Zjednoczonej Ludzkości zostają niemal całkowicie rozbite, Imperium Abh odzyskuje utracone terytoria i panowanie nad sytuacją. Natomiast Jinto i Lafiel, którym udało się ewakuować z więziennej planety Lobnas II (dzięki szaleńczemu planowi admirał Spoor), zostają tymczasowo zwolnieni ze służby wojskowej. Zmierzają w kierunku systemu Haider – domeny Jinto, w której znajduje się także Martine – jego ojczysta planeta, na której ma objąć rządy. Jednakże nie jest to takie proste…

Na kontynuację Banner of the Stars II przyszło czekać cztery lata. Tym razem zamiast trzynastoodcinkowej serii telewizyjnej mamy do czynienia z dwuodcinkową OAV. Na szczęście ten fakt nie dyskwalifikuje czwartej części perypetii Jinto i Lafiel. Fabuła jest całkiem ciekawa i mimo krótkiego czasu zawarto w niej sporo wątków. Odpowiedziano także na wiele pytań nurtujących widza. Humoru jest mniej niż w poprzednich częściach, aczkolwiek gagi trzymają „crestowo­‑bannerowy” poziom i klimat. Zrezygnowano natomiast całkowicie z walk kosmicznych, koncentrując się na postaciach.

Autorzy najwięcej uwagi poświęcają postaciom Jinto i Lafiel, przez co trzeci Banner of the Stars przypomina trochę Crest. Epizodycznie pojawiają się także ich towarzysze z załogi oraz niemal obowiązkowy dla tego anime kot Diaho, który doczekał się żony i gromadki uroczych kociąt. Ogólnie można powiedzieć, że seria trzyma poziom poprzednich części sagi.

Poprawiona natomiast została grafika. Statki są renderowane komputerowo, co niektórym osobom może się nie spodobać, ale za to postacie wyglądają ładniej niż w seriach poprzednich. Muzyka zaś klasycznie już wpada w ucho.

Pomimo krótkości kolejnego sequela, warto było na niego czekać. Banner of the Stars III jest godny polecenia z jednym, a może dwoma zastrzeżeniami. Jako że niniejsza OAVka to kontynuacja kontynuacji kontynuacji Crest of the Stars, warto obejrzeć poprzednie części, by po prostu się nie pogubić. Natomiast zastrzeżenie numer dwa – anime nie spodoba się miłośnikom akcji, której spokojny Banner of the Stars III jest niemal całkowicie pozbawiony.

Szaman Fetyszy, 19 października 2005

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Sunrise
Autor: Hiroyuki Morioka
Projekt: Keisuke Watabe
Reżyser: Yasuchika Nagaoka
Scenariusz: Yasuyuki Mutou
Muzyka: Katsuhisa Hattori

Odnośniki

Tytuł strony Rodzaj Języki
Podyskutuj o Seikai no Senki na forum Kotatsu Nieoficjalny pl