Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Girls und Panzer

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 16
  vojtek 6.11.2012 15:09
  Poparcie opinii
  Ja również gram w WoT­‑a (World of Tanks) i popieram w 100% opinie użytkownika o nicku BMVR. Nawet bym poszedł dalej i stwierdził że to „doskonały” film szkoleniowy dla graczy WoT­‑a(pod kątem taktyki i wykorzystywania terenu):D TYLKO Japończycy mogli wpaść na ten pomysł. Zauważyłem że niektórzy za bardzo podeszli do tej produkcji poważnie. Widać od pierwszych minut że anime nie jest żadną produkcją edukacyjną. Pozwolę sobie podać przykład z anime o tematyce piłkarskiej.
  To jest tak jakby widzowie krytykujący to anime chcieli porównać
  Hungry Heart: Wild Striker z Capitana Tsubasy. Chodzi mi o to że jest to produkcja z kompletnie świeżym pomysłem, luźno nawiązująca tematem związanym z czołgami.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  blob 3.11.2012 00:09
  Kurcze nie wiem, choć poziom aburdu w tej serii osiąga szczyty, to anime ma w sobie co mnie do niego przyciąga.

  Nastoletnie dziewczynki obsługujące ciężki sprzęt to absurd sam w sobie, ale ok, takie założenie serii, widocznie jest to świat a la Dog Days, gdzie zamiast wojen urządza się turnieje dla gimnazjalistek na zasadzie sportowej rywalizacji. Ale wkurza mnie to niezdecydowanie twórców: z jednej strony pokazują odwzorowane bardzo dokładnie, autentyczne czołgi (tak jakby kierowali się w stronę realizmu), a z drugiej traktują niebezpieczne maszyny strzelające pociskami jak zabawki. Na pytanie jednej z dziewczyn o to czy główna bohaterka nie ma strachu przed wystawianiem się do połowy z czołgu („bo lepiej widać”), odpowiada jej (w środku bitwy), że jest mało prawdopodobne iż ją coś trafi. No cóż, pewnie ma zwichrowaną psychikę i perspektywa urwanej głowy jej nie przeraża…

  Odcinek w którym czołgi wesoło jeżdżą sobie po mieście i rozwalają wszystko wokół (pomijam już ich niebywałą zwrotność i szybkość) zniszczył mnie psychicznie :P. Rozumiem poligony, ale cywilom wesoło dopingujący czołgom ostrzewliwującym się pięc metrów od nich na głównej ulicy gratuluje poczucia humoru…

  A jednak, pomimo absurdalności, te kawaii dziewczynki i sam school­‑lifeowy charakter serii (no i ta cudna kreska, widać, że na serię poszło sporo forsy) mają coś w sobie przez co jeszcze nie rzuciłem tej serii w piździec.

  Japończycy po raz kolejny udowodnili mi, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych jeśli chodzi o wymyślanie serii anime, a najgorsze, że mi się toto podoba :D Wydaje się, że tak jak mówią moi przedmówcy, wykorzystanie czołgów w serii ma charakter wabika (może nie na otaku, ale japońce lubią wszystko mechowate, więc seria przyciągniego tego czy tamtego, zwłaszcza, że czołgi są popularnym tematem, vel Valkyria Chronicles) i tym sposobem powstał ten… twór.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 9
  Tassadar 16.10.2012 15:57
  Nadzieje na wierność realiom historycznym i technicznym upadły. Nie żebym się spodziewał braku jakichkolwiek uchybień merytorycznych od serii rozrywkowej, ale niszczyciel czołgów StuG w Wojnie Zimowej? To już ewidentne przekłamanie (dla zainteresowanych – koniec wojny 1940, a pierwsze StuG w fińskiej armii to 1943), skoro już celują w militarnych otaku to wypadałoby odrobić zadanie domowe.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  BMVR 13.10.2012 17:51
  Obowiazkowe anime dla grajacych w World Of Tanks
  Tak glupie ze az fajne xD
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Tassadar 9.10.2012 18:06
  Jeszcze głupsze niż mogłem się w swoich najśmielszych marzeniach spodziewać i jeśli ten poziom się utrzyma, zapowiada się pierwszorzędna zabawa. Nie wiem co bardziej śmieszy – wściekle różowy M3, teksty propagandowe ze szkolnego filmiku, atmosfera podbudowywana wojskowymi marszami, czy też może klimat parodii szkolnych anime sportowych.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime