Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Kingdom [2013]

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  damik7 8.09.2016 15:43
  bardz dobre anime lepsze nizeli 1 sezon
  jestem tylko ciekaw czy zrobia 3
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Alart 27.07.2016 16:09
  Lepsze niż pierwsza część. Znacznie poprawiona grafika.
  Jedynie wątek królowej wdowy był taki­‑sobie, niepotrzebny i rozwleczony. Warto jednak podkreślić, że to wszystko są wątki historyczne, przedstawione bardzo strawnie i całkiem wiernie. Zawszeć to lepiej niż oglądać po raz 154 Nobunagę w jakieś spaczonej formie.

  Polecam, 8/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Zdziwiona 6.09.2015 13:57
  Grafika akurat mnie miło zaskoczyła jako fanki gier komputerowych. Oglądanie jej w takim wydaniu spodobało mi się. Jednak fabuła… Nie do końca. Niektóre walki były po prostu nudne. Oraz proporcje… Proporcje postaci, które tak bardzo nie były zachowane. Szczególnie w pierwszej serii. W drugiej odrzucił mnie w grafice pierwsze projekty głównych postaci. Nie mogłam patrzeć na Shina i Sei'a. Coś tragicznego wręcz. Później szło coraz lepiej na szczęście. Poboczne postacie za to są ślicznie zrobione. Ogólnie druga seria bardziej przypadła mi do gustu. Dzięki tym knowaniom chyba. :) Jestem ciekawa co stanie się dalej. Już nie mogę się doczekać! Ogólnie anime do najlepszych nie zaliczam, ale można obejrzeć :) Nie uśniecie, może trochę nawet wciągnie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kamiyan3991 4.02.2014 14:09
  Świetny
  Jedynym mankamentem pierwszego sezonu, było oparcie animacji na tragicznej grafice komputerowej.
  Na szczęście w drugim sezonie dostaliśmy oprawę audio­‑wizualną z prawdziwego zdarzenia.

  Postacie stały się bardziej wyraziste, doszło także sporo nowych, ciekawych postaci.
  Fabuła – oprócz ciągłego machania mieczykami, otrzymaliśmy też pałacowe intrygi, lekko pchnięto też wątek pairingowy do przodu – przyjemnie się to wszystko ogląda.

  Do plusów mogę zaliczyć też pamiętne endingi i fakt tłumaczenia tej serii przez jednego z najlepszych polskich fansuberów (seria przekładana jest bezpośrednio z japońskiego na polski), dzięki czemu możemy cieszyć się tą serią w świetnym przekładzie na język ojczysty (angielska wersja trochę ssie).

  Seria ma też swoje wady, przede wszystkim jest shounenem ze wszystkimi tego konsekwencjami… ale dziwnym trafem – w ogóle się tego nie odczuwa i z zaciekawieniem śledzi kolejnego wątki.

  IMO zasługuje na wystawione 9/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Jackass 8.09.2013 23:42
  Zwolnienie reżyseria odpowiedzialnego za pierwszy sezon Kingdoma i zatrudnienie gościa, który odpowiadał za dwa sezony Tegami Bachi i Corpse Party: Tortured Souls to strzał w dziesiątkę. Zmiana projektanta postaci na panią lub pana, który pracował/a przy Level E, to także plus. Teraz można oglądać Kingdoma w czystej okazałości… gdyby tylko nie ten brak krwi.

  Wstawki komputerowe nie zniknęły, ale jest ich mniej i to w większości są wojska, które walczą w oddali.

  Co do samej serii – na początku było trochę nudno, większość gadaniny, lecz powoli intrygi się już formowały. Zachwycały odcinki, kliknij: ukryte  Ostatnie odcinki także trzymają dobry poziom, kolejna batalia stoi na bardzo dobrym poziomie.

  Dostajemy także dobry opening i ending, a muzyka pomiędzy scenami wcale się nie zmieniła, nadal jest taka sama, czyli dobra.

  A więc w skrócie – Kingdom 2 potrzymuje poziom serii pierwszej i nawet może będzie lepszy.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime