Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

5/10
postaci: 7/10 grafika: 6/10
fabuła: 5/10 muzyka: 6/10

Ocena redakcji

7/10
Głosów: 3 Zobacz jak ocenili
Średnia: 6,67

Ocena czytelników

7/10
Głosów: 168
Średnia: 7,29
σ=1,63

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Bambosh Rider)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Dragon Ball Z: Zetsubou e no Hankou!! Nokosareta Chousenshi - Gohan to Trunks

Rodzaj produkcji: odcinek specjalny (Japonia)
Rok wydania: 1993
Czas trwania: 47 min
Tytuły alternatywne:
  • Dragon Ball Z: Resist Despair!! The Surviving Fighters - Gohan and Trunks
  • Dragon Ball Z Special 2: The History of Trunks
  • ドラゴンボールZ・絶望への反抗!!残された超戦士・悟飯とトランクス
Tytuły powiązane:
Widownia: Shounen; Inne: Supermoce
zrzutka

Kolejny odcinek specjalny uzupełniający serię telewizyjną. Tym razem twórcy wzięli pod lupę apokaliptyczną przyszłość, z której pochodzi Future Trunks.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Świat staje na krawędzi zagłady. Goku umiera na serce, a co gorsza, w pół roku po jego śmierci na Ziemi pojawiają się mordercze androidy. W starciu z nimi giną Piccolo, Vegeta, Tenshinhan, Yamucha, a nawet Kuririn. Mija trzynaście lat. Gohan intensywnie trenuje Trunksa w nadziei, że chłopak będzie w stanie zwyciężyć roboty. Czy aby na pewno?

Po pierwszym odcinku specjalnym, opowiadającym o ojcu Goku i zagładzie planety Vegeta, przyszedł czas na kolejny, tym razem rozwijający historię Future Trunksa. Fabuła podana jest całkiem przyzwoicie i prawdopodobnie zainteresuje fanów serii, chcących pogłębić swoją wiedzę o świecie Dragon Ball. Ostrzegam jednak, że ten odcinek specjalny jest dość hermetyczny i dla osób nie znających serii będzie tylko przeciętną mordobitką.

Akcja, do czego nas twórcy już przyzwyczaili opiera się na okładaniu się bohaterów po buziach, z tą różnicą, że siłą rzeczy musi być (w porównaniu do pozostałych produkcji, nie licząc poprzedniego odcinka specjalnego) utrzymana w bardziej ponurej tonacji. Jednakże nie przeszkadza to w jej odbiorze, a wręcz sprawia, że walki są nieco ciekawsze.

Pierwsze skrzypce oczywiście grają Gohan i Trunks – jedni z nielicznych pozostałych przy życiu bohaterów Dragon Ball Z. Oprócz nich pewną rolę (wiadomą dla osób znających serię) odegra tu Bulma.

Podobnie jak poprzedni, tak i ten odcinek specjalny skierowany jest głównie do fanów znających dobrze serię. Niecała godzina to niedużo, a zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego o świecie Smoczych Kul. Pozostali widzowie mogą, ale nie muszą poświęcać na niego czasu.

Szaman Fetyszy, 19 grudnia 2005

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Bird Studio, Toei Animation
Autor: Akira Toriyama
Reżyser: Daisuke Nishio
Scenariusz: Takao Koyama
Muzyka: Shunsuke Kikuchi

Odnośniki

Tytuł strony Rodzaj Języki
Dragon Ball: fanfiki na Czytelni Tanuki Nieoficjalny pl