Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

7/10
postaci: 6/10 grafika: 8/10
fabuła: 5/10 muzyka: 8/10

Ocena redakcji

7/10
Głosów: 5 Zobacz jak ocenili
Średnia: 6,80

Ocena czytelników

7/10
Głosów: 128
Średnia: 6,69
σ=1,63

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Zegarmistrz)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Ai Yori Aoshi: Miyuki

Rodzaj produkcji: odcinek specjalny (Japonia)
Rok wydania: 2003
Czas trwania: 15 min
Tytuły powiązane:
Postaci: Anioły/demony, Uczniowie/studenci; Pierwowzór: Manga; Miejsce: Japonia; Czas: Współczesność; Inne: Harem, Magia
zrzutka

Święta… Radosny czas spędzany z rodziną i przyjaciółmi. Lecz co w nich radosnego, jeśli jest się samotnym facetem? Cóż, w takich okolicznościach pomóc może tylko Święty Mikołaj w spódnicy!

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Fabuła toczy się na krótko rozpoczęciem akcji pierwszej serii Ai Yori Aoshi. Kaoru, wracając z pracy, znajduje na ulicy tajemniczy amulet, a gdy przychodzi z nim do mieszkania, po odbiór przedmiotu zjawia się nieznajoma dziewczyna. Przedstawia się jako Święty Mikołaj i w zamian za zwrot artefaktu obiecuje spędzić z bohaterem święta…

Osoby znające serię wiedzą już, czego się spodziewać – otrzymujemy piętnastominutowy odcinek specjalny, który ogląda się nawet przyjemnie, choć ogólne wrażenie psuje nadmierna słodycz. Ilość romantycznych wzruszeń i wzajemnego ciepła, okazywanego sobie przez postaci w kolejnych scenach, jest tak duża, że po seansie należałoby niezwłocznie udać się do dentysty, bowiem inaczej nie zdołamy uniknąć próchnicy. Całość opowiadanej historii – przez którą przemkną wszystkie znane nam wcześniej postacie – służy tylko jednemu celowi: przypomnieniu serii i jej bohaterów, a także zapowiedzi nadchodzących nowych przygód, bowiem w żaden inny sposób nie wiąże się ona z wydarzeniami z samego anime.

Kreska jest bardzo ładna, chociaż – podobnie jak muzyka – nie zmieniła się znacząco od poprzedniej części. Nie jest może powalająca urodą, ale na pewno bardzo estetyczna i przyjemna. Technicznej stronie produkcji nie brakuje niczego i nie sposób przyczepić się do żadnego szczegółu.

Podsumowując: jest to kolejny odcinek specjalny, powielający wszystkie zalety (ładna kreska, sympatyczne postacie), a także wady (niesamowite wręcz natężenie landrynkowości i cukierkowatości zdarzeń oraz zachowań postaci) pierwowzoru. Jeśli ktoś lubi Ai Yori Aoshi, to pozycję tę powinien poznać – choćby z kolekcjonerskiej pasji, lub kronikarskiego obowiązku. Pozostali mogą ją śmiało zignorować, niczego nie tracąc, bowiem epizod ten nie wnosi nic istotnego do fabuły.

Na marginesie – obejrzenie tego odcinka jest ciekawym przeżyciem z punktu widzenia każdego fana, interesującego się oddziaływaniem kultury Wschodu na kulturę Zachodu i odwrotnie… Możemy w nim zobaczyć jak na dłoni, co Japończycy wiedzą o nas i o naszych tradycjach.

Zegarmistrz, 24 grudnia 2005

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: J.C.STAFF
Autor: Kou Fumizuki
Projekt: Kazunori Iwakura
Reżyser: Masami Shimoda
Scenariusz: Katsuhiko Takayama
Muzyka: Toshio Masuda