Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

1/10
grafika: 1/10
fabuła: 1/10

Ocena redakcji

2/10
Głosów: 4 Zobacz jak ocenili
Średnia: 2,25

Ocena czytelników

5/10
Głosów: 160
Średnia: 5,12
σ=2,47

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Xeniph), Własne (Kurubuntu)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Dragon Ball Z: Chou Senshi Gekiha!! Katsuno wa Ore da

Rodzaj produkcji: film (Japonia)
Rok wydania: 1994
Czas trwania: 50 min
Tytuły alternatywne:
  • Dragon Ball Z: Crushing Super Warrior!! I Am the Winner
  • Dragon Ball Z Movie 11: Bio-Broly
  • ドラゴンボールZ 超戦士撃破!!勝のはオレだ
Tytuły powiązane:
Widownia: Shounen; Inne: Supermoce
zrzutka

Po dziesięciu mniej lub bardziej udanych filmach z cyklu Dragon Ball Z ich twórcy przeszli samych siebie i stworzyli dzieło szczególne. Oto najgorszy film kinowy Dragon Balla w historii!

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Motto: „Samo Dragon Ball Z jest mało odkrywcze i polega głównie na okopywaniu się, więc wysmażyć z tego jakiś szczególny idiotyzm jest wbrew pozorom trudno” – Avellana

Twórcom filmu udała się ta trudna sztuka. Akcja toczy się w okolicach początku sagi Buu, choć, jak to zwykle bywa, nie da się jej jednoznacznie osadzić w kontinuum czasowym Dragon Balla. Film rozpoczyna się od sceny, w której #18 usiłuje wydębić od Mr. Satana obiecaną jej zapłatę za hmm… pozwolenie mu zachowania twarzy na turnieju. Niewątpliwie ciekawą i konstruktywną rozmowę przerywa przesyłka od starego „znajomego” Mr. Satana…

Kilka minut później film przestaje się nadawać do oglądania. Okazuje się, że Broly został sklonowany (jak, skoro w poprzednim filmie wystrzelono go w kosmos i rozbito na atomy, a z jego ciała nic nie zostało?!) a następnie zmieniony w coś, co wygląda jak wielka kupa glutów (?!) z oczami jak talerze (świecące!!!), stając się tym samym najgorszym graficznie przeciwnikiem w całej historii Dragon Balla. Następnie Trunks i Goten przez pół filmu uciekają przed bio­‑Brolym, dzieją się rzeczy pozbawione większego sensu, Broly umiera bez większej przyczyny, nasi bohaterowie się cieszą, a widz z ulgą wyłącza obraz (o ile nie zrobił tego jakieś 3/4 filmu temu).

Fabularnie film przypomina skrzyżowanie klatki z małpami z tanim horrorem klasy C – może nawet D albo E, w którym głównym potworem jest toksyczna galareta. Nie poleciłbym go nikomu, a w szczególności fanom Broly'ego, którzy dostaną apopleksji na widok tego, co uczyniono z ich bohaterem. Film ratują jedynie wyczyny #18 i tylko dlatego ocena jest tak wysoka – 1. Dobra rada na koniec – trzymajcie się od tego koszmarku z daleka! To się może śnić po nocach!

Xeniph, 7 kwietnia 2004

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Bird Studio, Toei Animation
Autor: Akira Toriyama
Projekt: Tadao Kubota
Reżyser: Yoshihiro Ueda
Scenariusz: Takao Koyama
Muzyka: Hironobu Kageyama

Odnośniki

Tytuł strony Rodzaj Języki
Dragon Ball: fanfiki na Czytelni Tanuki Nieoficjalny pl
Nowa Gildia Nieoficjalny pl
Podyskutuj o Dragon Ball na forum Kotatsu Nieoficjalny pl