Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Ai Tenchi Muyou!

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 24.06.2019 02:21
  To był chyba pierwszy short w którym widziałem, żeby były stosowane recapy… nie mam pojęcia, co tam się działo na produkcji ale forma tej bajki jest tak samo sensowna, jak w ogóle potrzeba tej adaptacji.

  Jedyne pozytywne aspekty to stara ekipa z kompletem oryginalnych seiyu(jest to również ostatni raz, kiedy mogliśmy usłyszeć Yuuko Mizutani, nie przepadałem nigdy specjalnie za postacią Mihoshi ale była ona zawsze istotną częścią franczyzy, wraz z jej specyficznym głosem) i wszystkie „klasyczne” sceny z nimi związane, reszta to mocno średniawy school life z mało interesującymi dziewczynami i akcja, która ani trochę nie wciąga.

  4/10 – punkt w górę tylko ze względu na stary skład i frajdę z nimi związaną, reszta materiału to maksymalnie 3. Szkoda trochę, że to była ostatnia okazja, żeby zrobić coś fajnego z tą franczyzą w oryginalnym składzie i dostaliśmy coś takiego.
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 3
  Antanaru 1.04.2015 11:21
  W języku polskim nie ma słowa „piratka”. Zresztą prędzej oznaczałoby czapkę pirata niż kobietę pirata (podobnie jak adwokatka jest teczką adwokata).

  „Oni” raczej nie jest odpowiednikiem diabła w kulturze zachodniej, bo było ich wiele i różnych (przynajmniej w Japonii) a diabeł jest jeden. Bardziej pasowałoby tu odniesienie do czartów lub biesów, ale najprościej byłoby napisać „demon”.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  pozeracz_syfu 16.11.2014 00:42
  Doskonała opowieść przepełniona nietuzinkową akcją, przemocą, majtkami i majtkami. Krokiem w dobrą stronę było skrócenie odcinków do 5 minut, dla osób cierpiących na problemy z koncentracją. Cieszę się, że twórcy przy tak drastycznym okrojeniu czasu antenowego zdecydowali się na wycięcie z epizodów wszelkiej fabuły, a nie, na przykład, majtek.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime