Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Ajin 2

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  anmael 13.05.2021 18:59
  5/10 Słabo - OverRated Anime
  Od razu zacznę z grubej…. Produkcja jest zbyt wysoko oceniana, a jej cena na krążku wybija z kapci.

  Fabuła całej produkcji, zalatuje tutaj intrygami al`a Death Note, które są tak słabe że przy DN nie mogą nawet konkurować. Cały otoczka tzw terroryzmu, jest tak słaba że ogląda się i czeka na to co już setki razy widzieliśmy. Wszystko jest tak przewidujące że poprostu sie tylko na to czeka (powtórzyłem się nie bez powodu – dobitnie chcę podkreślić ten element:).

  Postacie – Porażka,:

  Nagai, główna postać tej miernej produkcji, starano się stworzyć postać, zarozumiałą, która w końcu swoje „NIE” w ostatecznych chwilach zmieni na „Jednak TAK” aby stworzyć otoczkę heroizmu i progresu postaci (wykonanie słabe) Patrzymy na zarozumiałego i nadętego dzieciaka, bez żadnego ukierunkowania.

  Kai- przyjaciel w/w bohatera, heroicznie i na przymus stworzony przyjaciel, który zrobi wszystko i zawsze z tą samą miną, w kółko
  powtarzając „Jesteś moim przyjacielem” aż do znudzenia. (Wątek bezinteresownej przyjaźni można podziwiać w „RAINBOW” i innych produkcjach).

  Doktor Tousaka (ten w białych włosach) czy jak mu tam, mętny doktorzyna, którego cały czas zwalniaja z pozycji a on ma nowy plan na pokonanie terrorystów, który i tak jest do bani.

  Nie będę się rozpisywał o starszym Panie w berecie bo szkoda gadać.

  AAAAAA i żebym nie zapomniał, super Duchy tzw. IBM`y no żesz k..wa mać, taki potencjał żeby coś wycisnąć z tego. To oglądamy upośledzone cienie które nie mają żadnych indywidualnych zachowań, mocy czy czego kolwiek. O przepraszam głowy mają w innym kształcie, ale dlaczego i po co to już się sami zastanawiajcie. Tanaka i Nagai mieli takie same IBM`y. Tak więc mówienie że zależy od postaci, konkretnie chybione.

  Na koniec jak już wszyscy zauważyli animacja i grafika jest do wzięcia w wielki cudzysłów. Trzeba się przyzwyczaić i przymknąć oko :)))


  Taki sam Komentarz wrzucam do obydwóch części, gdyż nic się nie zmienia względem nich.

  5/10 Z nadwyżką.

  PS.Rozumiem że może mieć ktoś inne zdanie niż moje, nie mniej jednak dla zaawansowanych widzów anime, produkcja średnia.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Estria 4.06.2020 22:17
  Rozczarowanie
  Zazwyczaj nie odnoszę się do openingów. Nie zwracam na nie zbytnio uwagi. W większości przypadków są dobrze wykonane i dopasowane, a reszta to część względna. Tak samo było w pierwszym sezonie. W drugim natomiast polecieli ostro po bandzie. Rozumiem, że chcieli dać coś oryginalnego ale głos aktorki w ogóle nie pasuje, ani do serii, ani do tego co dzieje się w openingu. Wręcz wyrywa z klimatu i brzmi jak z jakiejś przygodówki. Ending jest jeszcze gorszy. To zlepka spoilerów z podobną muzyczką. Ale ważniejsze od wstępu jest to co dzieje się na ekranie. Akcja rozkręca się bardzo wolno. Pierwsze cztery odcinki są niemalże przegadane. Później anime sporadycznie wraca na swoje dawne tory, ale w większości tylko rozczarowuje. Akcji jest o połowę mniej a rozwiązania są strasznie naiwne i aż trudno w nie uwierzyć.  kliknij: ukryte  Czy bycie socjopata nie polega na braku empatii, poczucia winy i racjonalnemu myśleniu? Właśnie za to lubiłam głównego bohatera. A za wszelkie cudowne zmiany w jego charakterze odpowiada… przyjaźń. Cudowne gadki w stylu „nie ważne czym jesteś. Jesteś moim przyjacielem”, które dają mu siły do dalszej walki i do mazgajenia się.  kliknij: ukryte  Zakończenie rodem z typowego horroru. Po obejrzeniu 26 odcinków wróciliśmy do punktu wyjścia…
  Moja ocena końcowa to 5,5/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Mordarg00 27.02.2017 12:40
  jak bardzo drugi sezon odszedł od mangi ? Bo słyszałem że pozmieniali ale kompletnie ww inna stronę poszli? czy seria dalej idzie tym tropem co manga a po prostu troche fillerów dodali i zmodyfikowali historię ?? Jak jest ktoś wi ? :P
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Domi-kun 12.10.2016 19:27
  Najpierw napiszę, że nie spodziewałem się iż  kliknij: ukryte 

  Poza tym, krótko, w pierwszym odcinku najbardziej podobały mi się:
  - nowy opening
  - zachowanie i wypowiedzi Nagaia
  - grafika, zwłaszcza mimika postaci
  - forma przypomnienia wydarzeń z poprzedniego sezonu
  - to, że  kliknij: ukryte 

  Największy minus – piosenka z nowego endingu.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime