Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Persona 5 the Animation

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  blob 17.07.2018 23:06
  Na początku trochę forsowali tempo, ale teraz się uspokoiło. Owszem, pomijają niektóre wątki, ale nie jest możliwe żeby zmieścili np. wszystkie pełne bond­‑ingi z gry w 24 epach (no i wątpię że pójdą w stronę romansów, bo fani by się pozabijali). No i wiadomo, prawie kompletnie pomijają walki i całą otoczkę z Personami (łącznie z ich łączeniem). W sumie trochę szkoda, chętnie zobaczyłbym jakieś motywy związane np. z przekabacaniem Person na „dobrą” stronę.

  Podoba mi się, że nie spada jakość serii, a ekranizacja jest wierna pierwowzorowi + drobne dodatki fabularne których z gry nie pamiętam, więc chyba ich nie było. Seria jest w sumie tym co chciałem: teraz mogę skupić się dokładnie na fabule i jej ciągłości, bez tych wszystkich pochodnych jak rozkminianie mechanik gry i strategi związanych z planowaniem kalendarza (w końcu gra to też po części sim/school­‑life simulator).

  PS: A soundtrack z gry + parę nowości z serii TV po prostu wymiata.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Ciku 5.05.2018 07:59
  O ile pierwszego odcinka broniłem i nadal uważam, że bym zrobiony dobrze.

  Tak reszta leci o wiele za szybko. Widać, że w tych 24 odcinkach chcą zmieścić całą grę.

  Niestety, pierwszy „pałac” przeleciał tak szybko, pominęli tak wiele wątków, że aż przykro się to oglądało :/
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 28.04.2018 23:51
  Niby wszystko ok.

  Ale anime tak bardzo chce „streścić” grę, że dostajemy coś co wydaje się bardzo rushowane i pozostawia widza obojętnym. Przynajmniej takie mam odczucia z perspektywy kogoś kto przeszedł grę.

  Oglądam to jako swojakie „zebranie” do kupy tego co widziałem w grze, bo grając czasem gubi się wątki lub nie zwraca uwagi na szczegóły czy kontekst. Ale jako adaptacja to anime zawodzi i niech nie zwiedzie was ładne opakowanie…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Bitess 10.04.2018 14:59
  Po pierwszym odcinku nie wiem czym się tak inni podniecają. Z czasem może przypadnie do gustu o ile wcześniej nie dropnę.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 7
  Ciku 10.04.2018 08:24
  Jest nieźle.
  Pierwszy odcinek zleciał dosyć szybko, ale mimo to zawarli w nim wystarczająco dużo, żeby osoba niezaznajomiona z grą w miarę się odnalazła. Bo serio, gdyby mieli to rozwlekać na miarę gry, to w te 24 odcinki zeszło by może na jeden pałac i jakiś mementos, a tutaj widać chcą całą grę zawrze.
  Najważniejsze momenty do momentu przemiany zostały zawarte. Dla mnie się obronili, nie rozwlekli, nie przegadali. Ogólnie na plus.

  Dla osób które nie grały w P5. Gra jest lekko na ponad 200 godzin. Można lecieć „rushem” omijać dialogi, aktywności poboczne itp, ale i tak pewnie z 80­‑100 zejdzie. Po prostu nie da się zmieścić tego wszystkiego w 24 odcinkach.

  Psychofani oczywiście nie są z tego faktu zadowoleni, bo oni by chcieli kropka z kropkę z grą(po co?) więc ich opinie warto odłożyć na bok ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Koogie 8.04.2018 07:47
  Na złamanie karku
  Przez 20 minut przerobili oni materiał, który powinien zając 40 minut. Strasznie pędzili do momentu pierwszej transformacji, większość rozmów skrócona (a to co dodane w zamian słabe), żadnej scenie nie dano oddychać i ogólnie. Naprawdę bardziej jesteśmy zainteresowani kartką jeżeli chodzi o Kawakami, niż tym jak bardzo ona jest zdegustowana tym że musi się użerać z dzieciakiem z wyrokiem? Pierwsze jej scena w grze tak idealnie oddawała jej charakter, co też było później potrzebne by jej social link miał sens. Ehhhhhh…
  Chyba najbardziej mnie bawi, że scena transformacji Jokera w grze wyglądała lepiej i bardziej dynamicznie niż w anime.

  Ogólnie wygląda na to że to będzie syf. Nie wyobrażam sobie jaki clusterfuck to musiał być dla osób które nie grały w grę.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime