Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Kakegurui XX

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Venomu 1.01.2021 20:13
  Odnośnie recenzji
  Jak dla mnie totalnie zwalili tym, że nie dowiedzieliśmy sie, kto w końcu został przewodniczącym
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  -Puzzle 22.01.2020 15:23
  Odnośnie recenzji.
  Kakegurui jest specyficzne – osobiście oglądałem je jako swoiste „guilty pleasure”. Wiem, że jest niedobre – założenia fabularne są absurdalne, główna bohaterka czerpie wręcz seksualną przyjemność z hazardu, większość postaci potrzebuje leczenia. Mimo to nie potrafiłem oderwać się od ekranu i każdy sezon oglądałem w jeden wieczór. Z męskim bohaterem można się utożsamiać – jako jedyny pozostaje normalny w tym morzu obłędu (dlatego wydaje się taki nijaki i niepotrzebny :D).
  Z oceną z recenzji się nie zgadzam, ALE doceniam wysiłek jaki autorka włożyła w napisanie jej. Mi się nie chciało. Żadnemu z entuzjastów się nie chciało. A ona poświęciła na to kilka(naście?) godzin swojego czasu. Jak ktoś czuje potrzebę – zawsze można stworzyć recenzję alternatywną.
  Do autorki: Powodzenia w pisaniu! Jakbyśmy się we wszystkim zgadzali, to byłoby nudno :)
  Odpowiedz
 • odpowiedzi: 2 orzanimeseiei 22.01.2020 13:31:19 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  skrytyfankamena 20.01.2020 12:12
  Powtórzę się jak zdarta płyta, bo widzę, że moderacja kasuje moje cenne komentarze, choć nie napisałem nic obelżywego tylko szczerą prawdę.
  Naprawdę nic nie mam do recenzentki jako osoby, ale to co wyczynia w ostatnich tygodniach jako opiniotwórca woła o pomstę do nieba i wymaga takich napomnień.

  Ta Pani ewidentnie bierze się za ocenianie tytułów które jej wybitnie nie leżą. Już pominę skrajny masochizm, ale po co tą radosną twórczością ma karmić nasze oczy? Piszcie co chcecie, brońcie swoich racji, ale ja tu widzę ewidentnie chęć pokazania się generując kontrowersje, byle o mnie było głośno.

  Owa Pani ma ewidentnie alergię do serii gdzie pierwsze skrzypce grają silne, wyraziste charyzmatyczne dziewczyny (Yumeko, Tooru itd.), ale już z seriami o chłopcach nie ma problemu – ocenia je rzetelnie i powinna dlatego przy nich zostać.

  Guzik mnie obchodzą przetargi na recenzje, czy też brak zainteresowania ze strony pozostałych recenzentów danym anime. Osoby, które nie trawią danego genre winny mieć zakaz pisania, nawet jeśli to oznacza brak recenzji na stronie. Za kilka tygodni / miesięcy może znajdzie się redaktor, który napisze rzetelny tekst i nie uwłaczy naprawdę dobrym tytułom.
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 12
  Xaven 20.01.2020 10:01
  Mów szacunek do Tanuki powoli spada do 0.
  Jak recenzja w której autorka, stanowczo stwierdza, że serii najchętniej by nie oglądnęła, przeszła przez korektę. Ja tu nie widzę winy tylko autorki, ale też osób, które to sprawdzają.
  Jak napisze… no nie wiem coś od czapy, np. recenzje do Natsume Yuujinchou na 1/10 i stwierdzę, że ogólnie napisałem, recenzje tak, żeby miała 1/10, bo mi się źle oglądało, na przymus i było nudno, to też będzie zamieszona?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  Klemens 19.01.2020 23:08
  Z całym szacunkiem, nie przeczytałem tekstu i nie będę się wypowiadać na jego temat.
  Zastanawia mnie jednak ocena końcowa anime – 2/10. Po przyjrzeniu się jednak bliżej, można zauważyć poszczególne oceny – postaci 3/10, grafika 8/10, fabuła 3/10, muzyka 6/10.
  Tutaj pojawia się moje pytanie – jakim cudem przy takich składowych ocena końcowa może być niższa niż same składowe? Będę wdzięczny, jeżeli ktoś mógłby mi to wyjaśnić.
  I tak, wiem że ocena końcowa nie jest liczona na podstawie średniej ze składowych automatycznie i recenzent sam na wystawia ocenę ostateczną. Po prostu chcę wiedzieć jaka logika chowa się za oceną recenzentki.
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 3
  Olafo 19.01.2020 12:13
  Ten sezon był gorszy niż poprzedni, ale ocena jest i tak od czapy. Jak każda tej recenzentki.
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 10
  MrParumiV18 19.01.2020 12:12
  Krótki komentarz do recenzji Kakegurui XX
  Nie wiem jak oceniasz tytuły i jakie sobie zasady przyjmujesz, czy też po prostu wpisujesz co tam chcesz i do widzenia, bo tak czujesz, ale biorąc pod uwagę nawet fakt, że bawiłaś się przy tej produkcji najgorszej jak tylko można, chociaż to raczej niemożliwe gdyż piszesz, że momentami zachwycałaś się czy to stroną techniczną czy to pracą seiyuu, to nijak z ocen cząstkowych nie wychodzi 2. Nawet jeżeli priorytetowo traktujesz fabułę oraz postacie i wolisz gdy zrobione jest to lepiej niż strona techniczna. Nie wiem też (a szkoda) pod co podciągasz grę aktorską, czy pod muzykę, czy pod postacie, ponieważ są różne szkoły. Jeśli pod postacie to znowu sensowność oceny cząstkowej idzie pod znak zapytania z powodu treści jaka jest poniżej. Według mnie w tym przypadku działa bardziej rozgoryczenie, irytacja i zniesmaczenie jakie wywarła na tobie ta seria pod względem jakości nietechnicznej, przez co brakuje w tym wszystkim konsekwencji i ostatecznie racjonalnego spojrzenia. Nawet biorąc pod uwagę subiektywne odczucia (spoko, każdy lubi co innego i każdego irytuje co innego), albo bierzesz pod uwagę te cząstkowe oceny jak już je dajesz, albo nie i ich nie wpisujesz, proste. W sumie to już kiedyś przerabiałem ten fakt z kimś i już nawet nie pamiętam z kim, ale za to pamiętam wynik dyskusji, brak konkluzji. Teraz pewnie będzie tak samo, ale mimo wszystko miałem ochotę wyrazić znowu swe zdanie, to to zrobiłem. ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Marta001 21.06.2019 11:35
  Netflix tak bardzo
  Jako że uwielbiam Netflixa, postanowiłam dać szansę drugiemu sezonowi Kakegurui. Niestet… według mnie wypada przeciętnie. Obejrzy się, ponieważ jest ciekawie, jednakże nie jest ani lepiej, ani gorzej. Dla zabicia czasu można obejrzeć – nic więcej.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 28.03.2019 15:52
  Końcówka zrushowana i nie jestem przekonany do sensu upchania arcu wieży, który wcześniej pojawił się we flashacku ale było to w jakiś akceptowalnych granicach.

  No ale sezon był fun, ciekawe czy pojawi się kiedyś S3.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  imspidermannomore 11.02.2019 19:58
  Uwielbiam Ikishimę. Ma jedne z najlepszych momentów.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kamen 9.01.2019 12:46
  Chyba się poczeka na Netflixa
  [link]#183097929

  Już jeden łoś niżej obejrzał z tym googlem translatorem, tak że uważać.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Saarverok 9.01.2019 09:35
  1
  Serio, nie mogą sobie pograć w blackjacka? Tylko od razu z grubej rury? :)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime