Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Alita: Battle Angel

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  R
  Meliona 19.05.2019 09:31
  Takie tam o liczbach
  Za 170mln $ nie dostałbyś Avatara :P Raczej coś typu Kapitan Marvel/Księgi dżungli.

  A Alitka o ile się zwróciła, to zrobiła to z ledwością, więc dwójki nie będzie. Chyba że Cameronowi odwali i sypnie hajsem.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Tytanowe Pomelo 14.05.2019 09:37
  Nie dla znawców oryginału
  Po obejrzeniu trailera było już mi wiadomo, że produkcja nie ma z mangą, lub przynajmniej z powstałym na jej podstawie OAV nic wspólnego ponad zapożyczone zeń postacie. Te zaś zostały umieszczone w jakimś miasteczku z dyskoteką, do której przychodzą dziewczynki z dobrych domów, gdy chcą się postawić rodzicom.

  Ta wizja ma się kompletnie nijak do bezwzględnego i brutalnego świata Gunnm Yukito Kishiro, w stalowo­‑betonowej dziczy miasta­‑molocha, którego brudne ulice spływają krwią słabych, a silni mają flaki wypruwane przez jeszcze silniejszych, gdzie bieda, smród i głód są tak oczywiste, jak toksyczność wdychanego powietrza, a chęć dożycia końca dnia jest największym marzeniem wśród wszechobecnej nędzy i rozpaczy.

  Dane mi było przeczytać mangę. Dla tych, którzy jej nie czytali, lub wręcz temat mangi, anime i ogólnie japońskiej kultury jest im obcy, film Rodrigueza może być przyjemnym seansem kina rodzinnego w niedzielne popołudnie. Natomiast dla zaznajomionych z oryginałem będzie abominacją, prześmiewczym potworkiem parodiującym samego siebie oraz kolejnym policzkiem w twarz po odmóżdżonym Ghost in the Hollywood.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  Saarverok 13.05.2019 20:56
  Fajna ocena. Nie wystawiona za grafikę, bo by nie daj Boże podwyższyło, a grafika i efekty pewnie na 11/10. Nie oglądałem, ale to pozostawia niesmak na sam rzut oka. Ja bym oddał sprawiedliwość, że nie da się przedstawić kultowej japońskiej produkcji w hollywoodzkim wydaniu, ale jednak ocenienie tego na jakieś 4,5/10 to lekka przesada. A stare Gwiezdne Wojny z sentymentu oceńmy na 10/10, chociaż fabuła była kiczowata, a efekty specjalne w porównaniu do dzisiejszych wyglądają jak pierdnięcia małej myszki w wielkiej katedrze kosmosu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Tassadar 12.05.2019 13:11
  Film znośny, na pewno lepszy niż nieszczęsny Ghost in the Shell. W tym tempie za jakieś 10 filmów powstanie jakaś faktycznie dobra aktorska adaptacja anime.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Dianthus 11.05.2019 22:10
  8/10
  Świetna zabawa. Poszliśmy na Alitę w 4 osoby: dwójka dorosłych i dwójka 15­‑latków (różnej płci). Podobało się wszystkim. Polecam :-)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Amiga 11.05.2019 18:34
  Dla mnie mega
  W skrócie… Mocne 9/10. Czekam na kontynuację!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  vries 11.05.2019 10:04
  Osobiście miałem bardzo niskie oczekiwania do oprawy wizualnej, dlatego moja opinia tu nie pokrywa się z autorem recenzji. Zarówno tła, scenografia, jak i kostiumy wypadły dobrze. CG było słabe? Moim zdaniem było znośne. Problemem jest ograniczenie wiekowe, które kastruje postaci z osobowości. W mandze żadna postać nie była biała, widzieliśmy tylko różne odcienie szarości. No i niektóre założenia fabularne były idiotyczne. Zrobiono z Gunm film rodzinny, co jest dla mnie profanacją. 3/10
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime