Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Azur Lane

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 20.03.2020 21:16
  12
  No i koniec. Finał trochę rozczarowujący, był to, jak się spodziewałem, one man show, ale pokazali przynajmniej Bismarck i Nagato, więc jest jakiś plusik. No, i po końcówce można uznać, że niejako ta seria była prologiem do gry, więc jest pole do kontynuacji (najlepiej by było jakby zaadaptowali parę ciekawszych eventów).
  Ogólnie bajka mocno średnie, było parę lepszych momentów i ze względu na grę daję 7/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 14.03.2020 13:39
  11
  Trzy miesiące czekania i Azur Lane powraca… bez większych zmian. Mogli się trochę bardziej przyłożyć do animacji, nadal było trochę krzywizn itd. Fabuła – no, fabuła jest jaka jest, mówi się trudno. Ogólnie w tym odcinku głównie walka, trochę muśnięty wątek Akagi x Amagi, a w finale zapewne będzie błyszczeć niezwyciężona jak dotąd Enterprise.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 21.11.2019 22:02
  7
  Ło żesz w mordę jeża… Co za odcinek. Zdecydowanie, zdecydowanie warto było czekać tydzień dłużej. W ogóle po tym całym fanserwisie i nijakości poprzedniego epizodu prawie całkiem straciłem nadzieję na coś naprawdę dobrego, więc to, co się działo tutaj dosłownie wgniotło mnie w fotel. Animacja na poziomie, świetny soundtrack i w końcu dobre rozłożenie akcentów. Walka była przejrzysta, fabuła płynęła, wszystko się dobrze zaziębiało. I ta końcówka! Serio, ta seria zyskała nowy potencjał i mam nadzieję, że twórcy go nie zmarnują.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 8.11.2019 17:33
  6
  Ale dużo cenzury… Najbardziej fanserwisowy odcinek do tej pory, więc tym bardziej szkoda.
  Enterprise uczy się być człowiekiem, Javelin nadal chce się przyjaźnić z Ayanami, a Akashi już otworzyła swój biznes.  kliknij: ukryte 
  Dużo postaci się przewinęło w tym odcinku, ale nic ciekawego z tego nie wynikło.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 1.11.2019 13:37
  5
  Dużo akcji, mało fabuły. Zabrakło mi jedynie jakiejś porządniejszej animacji i trochę ciekawszych walk. Zastanawiam się, czy będzie jakaś walka w której Enterprise jednoznacznie przegra, bo póki co wystarczy sama jej obecność by wrogowie odpuszczali (przynajmniej w tym odcinku). Wygląda też na to, że wątek z Ayanami trochę ruszył do przodu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 25.10.2019 17:34
  4
  Odcinek stojący pod znakiem trzech xd:
  xdd statki walczące na lądzie
  xddd statek płynący na łodzi/motorówce
  xdddd walka Sheffield z Takao to chyba w paincie była rysowana
  Tak poza tym to już jestem pewien, że fabuły raczej nie będzie i reżyser nie wie czego chce. Momentami chyba ma być poważnie, ale cała otaczka i fanserwis sprawiają, że wypada to dość absurdalnie. Nie żeby mi to przeszkadzało, ale jest to dość widoczna wada.
  Pojawiła się również pierwsza syrenka i wygląda na to, że Sirens bardziej wykorzystują Sakura Enpire niż z nimi współpracują. Było jeszcze trochę japońskich okrętów (przede wszystkim Yukikaze i Takao) i Akashi ( kliknij: ukryte . Zabrakło za to jakiejś scenki z San Diego, ale to tylko drobiazg.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 18.10.2019 15:37
  3
  Heh, nie spodziewałem się, że stroje kąpielowe dadzą już w trzecim odcinku. O dziwo obyło się bez większego fanserwisu tym razem.
  No, i ten odcinek bardziej skupił się na Enterprise i jej motywach oraz autodestrukcyjnym sposobie walki.  kliknij: ukryte 
  Na brak fabuły już nie będę narzekał, ale przydałby się jakiś mocniejszy punkt zaczepienia – póki co akcja przechodzi od walki do walki i w zasadzie nic poza tym.
  A, i San Diego zaliczyła kolejny świetny występ w tle.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 11.10.2019 16:54
  2
  Hammann, Belfast, Queen Elizabeth, Prinz Eugen…
  Wystarczyło, że się pojawiły i od razu bajka zyskała na jakości.
  Fabuły jak nie było, tak z grubsza nie ma, ale ta fanserwisowo­‑absurdalna konwencja coraz bardziej mi odpowiada. Grunt, że pojawiają się ciekawsze okręty i walki trzymają poziom.
  Z drobnostek to na pewno świetna rola San Diego (jeśli przez wszystkie odcinki będzie zostawać w tle w taki sposób zupełnie mi to nie przeszkadza), Laffey wypadła lepiej (scena z Jevelin na początku odcinka, a potem walka z Z23 – to było naprawdę dobre) i oczywiście Hammann.
  No i oczywiście szacun dla Bibury za animację. Jest krzywo, są uproszczenia, tła też bywają puste, ale przynajmniej animacja jest żywa i kiedy potrzeba naprawdę dynamiczna.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 4.10.2019 17:24
  1
  To było… chaotyczne. Szczerze, bez znajomości gry za wiele bym nie skumał, albo uznałbym, że nie jest to zbyt ciekawe. Uznaję więc, że ten odcinek głównie był dla fanów, a jakaś składniejsza fabuła pojawi się za tydzień. No, i mam nadzieję, że animacja będzie trzymać poziom, bo już na starcie dostaliśmy parę naprawdę ładnie zainimowanych walk. Z takich większych minusów oprócz ogólnego chaosu to Unicorn i Laffey. Znaczy, wiadomka to jedne z popularniejszych postaci, ale przynajmniej dla mnie są dosyć wkurzające i póki co mocno pozbawione charakteru. Unicorn ma słodki głosik i nic poza tym, a Laffey ciągle chodzi przymulone i no, tyle… W grze jest jednak naprawdę dużo ciekawych postaci i mam nadzieję, że to one będą miały więcej czasu ekranowego. No, i jeszcze ciekawe było przedstawienie umiejętności Kagi i Unicorn. No, tego się nie spodziewałem. W zasadzie wyglądało to mocno absurdalnie, nawet biorąc pod uwagę z jaką serią mamy do czynienia. Z malutkich plusów to jeszcze krótki występ San Diego  kliknij: ukryte .
  No, i to chyba tyle.
  Czekam na rozwój wypadków

  A, i ending jest genialny.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 3.10.2019 23:12
  Sprawdziłem z czystej ciekawości ale tak jak się spodziewałem – nic dla siebie nie znalalazłem. Jest kilka fajnych designów postaci ale ich obraz kompletnie psują charakterystyki(mam na myśli głównie Sakura Empire).

  Masa przesłodzonych głosów u seiyu, do których ciężko mi się przyzwyczaić.

  Myślałem o drugim podejściu ale pierwszy odcinek raczej dobrze zaprezentował, czego można się spodziewać po bajce i nie pozostawia złudzeń.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime