Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Pet

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 5
  MrParumiV18 3.05.2020 16:14
  Krótki komentarz do recenzji Pet v2
  Byłoby miło poznać powód usunięcia mojego komentarza. Nie napisałem nic co by kolidowało z regulaminem, albo zaszły w nim jakieś zmiany ostatnio i o tym nie wiem. Proszę o informację.

  Kopia poprzedniego, który został usunięty:
  Nie wierzyłem, że dotrwam kiedyś do czasów w których recenzent tanuki będzie zawyżał ocenę społeczności. :D – czy jakoś tak.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Anonimowa 3.05.2020 14:25
  Szczyty i doliny nawiązując do PET
  Zachęcona zarówno komentarzem Anteciejki o kolorach i muzyce w Pet, jak również zachęcona jej recenzją i oceną – postanowiłam sięgnąć po serię z gatunku kryminał czego od lat staram się nie robić. Może przyciągnął mnie tu również tag serii: supermoce.

  Niestety, podobnie jak podawanie mocnego alkoholu osobom które piją piwo typu free 0%, tak ogladanie tego typu serii przez wielbicielkę lekkich komedii, shoujo oraz bajek z supermocami dobrze skończyć się nie mogło.

  Pierwsze wrażenie po pierwszym odcinku było okropne. Zupełnie jak kąpiel w śmierdzącym bagnie w dodatku lepiącym do psychiki. Jednak wiedząc jak mylne bywa wrażenie pierwsze oglądałam dalej. Odcinki 2 i 3ci wywarły dużo lepsze wrażenie, niestety w miarę upływu czasu oglądanie tej serii zaczęło przypominać siedzenie we mgle o zmroku w wilgotnym lesie. Przy czwartym czy piątym odc miałam dosyć i już tylko sięgnęłam po ósmy i ostatni aby zobaczyć jak to się rozwinie i zakończy.

  Ending i opening były dla mnie niestrawialne.

  Ogólnie fabuła ciekawa jak ktoś lubi takie mroczne klimaty, yakuzę oraz filmy Davida Lyncha.
  Natomiast tag supermoce rozczarować – rozczarował, bo tu nie ma żadnych supermocy a jedynie wysokopoziomowe techniki manipulacji umysłem, które są tutaj po prostu przesadzone i tak a nie inaczej zwizualizowane.
  Są to techniki manipulacji dawno już opracowane i każdy może to zrobić że swoimi wspomnieniami. Film przekazuje tylko ostrzeżenie że wpływając, czy zmieniając innych zmieniamy także siebie.

  Jeżeli o mnie chodzi, to nie lubię obrazów rodziny Bruegel
  , wolę abstrakcję niż psychodeliczne ujęcie rzeczywistości. Oczywiście oglądanie ich obrazów na żywo w Belgii wywiera zupełnie inne wrażenie niż obrazki w internecie. Podobne uczucie – do oglądania serii Pet.

  Może gdybym lubiła środki zmieniające świadomość, albo mroczne klimaty to seria by mi się podobała.

  Nie lubię jednak tej strony kultury japońskiej, mając wrażenie że mrok w ich produkcjach jest wręcz śliski i namacalny. Nie znaczy to oczywiście, że jestem wielbicielką kawaii. Żadna przesada, czy wynaturzenie mnie zbytnio nie bawi.

  Trudno mi ocenić według jednej skali to anime. Byłyby to zupełnie różne oceny – skrajne i cząstkowe.

  I jeżeli lubiane przeze mnie produkcje umieszczę w miejscu „szczyt” to tego typu serie będą niestety w „dolinach”.

  Co absolutnie nie ujmuje wartości tej produkcji, ponieważ same założenia są niezwykle ciekawe.
  Odpowiedz
 • MrParumiV18 2.05.2020 15:42:03 - komentarz usunięto
 • Olafo 17.04.2020 13:34:24 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Uratugo 16.04.2020 22:22
  Naciągana dziewiątka
  Początek był wspaniały- dziwny, groteskowy, absurdalny, niezrozumiały, nawet freudowski- niemal jak u D. Lyncha. Oczywiście zrozumiałym (i niezbędnym!) zabiegiem jest wyjaśnienie pewnych kwestii wraz z trwającą akcją, ale… no właśnie w pewnym momencie ten surrealistyczny klimat przeszedł w typową akcję z fantastycznymi elementami. Napisałem „typową”; nie do końca była ona typowa i absolutnie nie była na niskim poziomie, ale jednak w porównaniu do początkowych trzech, czterech odcinków można ją nazwać standardową.

  Podsumowując, jest to seria na wysokim poziomie, ale nierównym i akcja rozkręcająca się po początkowych odcinkach może lekko rozczarowywać.

  Mimo wszystko jak najbardziej polecam.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  yasu 2.04.2020 22:10
  a miało być tak pięknie...
  Początek super, naprawdę na poziomie, ciekawy pomysł i bohaterowie, byłam dziwnie spokojna. Nie wywołano u mnie alertu „mogą to zniszczyć! Jak to się rozwinie nie zostawią suchej nitki?”.
  No i ten no, bardziej tego zabić nie mogli…3/10

  Dawno nie widziałam tak słabego anime.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  GLASS 31.03.2020 18:22
  Ok, to był ciekawy seans :D Nie zawsze nadążałam za tym, co się dzieje, jakie są relacje między bohaterami i co kto mówi, ale nie nudziłam się i zawsze chciałam zobaczyć następny odcinek. Nie jest to może anime wybitne, animacja również ma gorsze i lepsze dni, ale warto dać szansę, głównie ze względu na interesujący koncept świata.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  MrParumiV18 22.01.2020 15:32
  Pet - Opening
  Czy ktoś widział ten opening?! TK znowu zmiotło wszystkich z powierzchni ziemi. Genialne otwarcie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ancietejka 13.01.2020 21:14
  Po dwóch odcinka – genialne. Pierwszy mógł jeszcze wywołać niemałe zmieszanie, ale drugi powoli już wszystko wyjaśnia, a jednocześnie dalej jest dziwnie (jeszcze dziwniej!) w dobrym tego słowa znaczeniu – nie to, że seria niezamierzenie śmieszy czy wywołuje zażenowanie na twarzy.
  Grafika nie jest może jakoś bardzo udana, ale te kolory… Nie pamiętam, żebym w jakiejś serii zachwycała się samymi kolorami. Do tego świetna reżyseria i montaż, które pozwalają nie pogubić się w co rusz zmieniających się miejscach akcji i w czasie. Bohaterowie nieprzerysowani, fajna relacja między Hirokim a Tsukasą, Satoru też sprawia dobre wrażenie.
  Jak dobrze, że takie serie czasem się pojawiają w zalewie… wiadomo czego.

  A, no i opening – zarówno animacyjnie, jak i muzycznie rewelacja.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 6.01.2020 21:32
  Potwierdzam, zaczyna się intrygująco. Geno oczywiście nie zapewnia fajerwerków graficznych, ale to jakby mniej istotne.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  chi4ko 6.01.2020 21:13
  Zaczyna się psychodelicznie. Oby tak dalej. OP od Rin Toshite Shigure jest miodzio.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  GLASS 6.01.2020 19:11
  Liczyłam, że będzie dziwnie – i jest dziwnie. Pierwszy odcinek miał wyraźnie wzbudzić zakłopotanie i konsternację u widza, co bardzo pasuje do założenia fabularnego, jakim jest kreowanie sztucznych wspomnień w umysłach ludzi. Zaczyna się fajnie, jestem ciekawa jak daleko pójdą z tym chaosem.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime