Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Somali to Mori no Kami-sama

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  muhomorniczy 8.06.2020 10:53
  dorysyją 5 rency i już mamy anime
  kolejne nudy które zaistniały tylko dlatego że zostały narysowane.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  Chmura 9.04.2020 23:00
  Warto?
  Cały czas czaję się na tą serie, kiedyś zainteresowała mnie zapowiedź, ale potem obejrzałam kawałek pierwszego odcinka i jakoś odechciało mi się. Nie za bardzo lubię „okruchy życia” (w sumie to nawet sama nazwa gatunku mnie odrzuca), po prostu nużą mnie, najczęściej problemy wydają mi się miałkie i przedramatyzowane, a pewne postawy charakterów są mocno osadzone w japońskiej mentalności, w którą ciężko mi się do końca wczuć i przeżywać takie historie. Pytam więc kogoś kto oglądał, może mi odpowie… Bo na pierwszy rzut oka mam wrażenie, że to kolejna opowieść jadąca na kontraście – wycofany i zimny, lecz pod grubą skórą zagubiony i emocjonalny pan, i słodkie, niewinne, również zagubione, dzieciątko. Czy to coś więcej? Jest tam jakaś ciekawa historia, czy tylko tło dla uczuciowych komplikacji? Nie chodzi mi o żadne wybuchy i fajerwerki, po prostu nie wiem, czy w ogóle mam tu czego szukać. Widzę, że ma dość wysokie noty, ale akurat nie jestem fanką gatunku.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Weiter 21.02.2020 23:18
  ep 07
  Oj będzie mi brakować Ouzoi. Świetny design postaci + bardzo dobry 'arc' z nią związany. Wolałbym, by dołączyła do grupy niż by się tak rozstali :(
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 7.01.2020 21:29
  Somali to Mori no Kamisama po 1 odcinku
  Zapowiada się kolorowa, urocza i przyjemna opowieść. W sam raz na zimne niedzielne wieczorki. Jeśli ktoś jest fanem takich spokojnych historii to na tą chwilę większych wad to nie prezentuje, za to wielką zaletą jest design świata i obsada aktorska głównych bohaterów. Najwyższa półka i jak na razie spisują się bardzo dobrze. Ogólnie to bardzo pozytywne pierwsze wrażenie i liczę, że poziom z czasem nie ulegnie pogorszeniu, a jest też potencjał na bardziej dynamiczne wydarzenia z chociażby golemem w roli głównej.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 6.01.2020 17:51
  Intrygująca seria w intrygującym, bajkowym świecie. Tyle można a razie powiedzieć. Trochę irytuje postać dzieciaka póki co, ale jest raczej niezbędna dla serii.

  Na razie zapowiada się że będzie to spokojna opowieść drogi, chociaż wrogość świata wobec ludzi i sama postać tego golema być może zwiastują, że będzie tu trochę akcji…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  skrytyfankamena 6.01.2020 14:17
  Miałem co do Somali oczekiwania i po pierwszym odcinku jestem uspokojony. To będzie klimatyczna, stonowana seria w bajecznej oprawie. Trudno stwierdzić, w jakim kierunku pójdzie anime, ale motyw podróży, poszukiwania ludzkości i przyziemne czynności robione w trakcie to esencja dobrej przygody wymieszanej z slice of life.

  Somali jest urocza, golem racjonalny, oprawa urzeka, op i ed wprowadzają w klimat.

  Pozycja obowiązkowa na ten sezon.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  GLASS 4.01.2020 00:34
  Trochę się bałam o warstwę wizualną anime ze względu na dość unikalny styl mangi, ale jak na razie wygląda przyzwoicie :) Podobają mi się tła i ogólna sceneria, ładna gra kolorami. Oby tak zostało do końca serii :) Głos Somali super uroczy, ale w przypadku Golema to trochę ubolewam, że jego głos nie jest trochę przerobiony; by brzmiał bardziej „sztucznie”, gdyż tak sobie go zawsze wyobrażałam xd Ale to tylko moje osobiste wrażenie :P
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 3.01.2020 21:31
  1
  Całkiem ciekawy pierwszy odcinek. Było trochę ekspozycji, za dużo póki co się nie wydarzyło, ale jestem zaciekawiony. Bardzo ładnie wygląda to pod względem graficznym, szczególnie tła.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime